Menu +

Naděje vyhnout se baráži stále žije

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - V zápase, v němž se hrálo o příslovečných šest bodů, přivítali domácí hokejisté Horácké Slavie Třebíč tým Olomouce, která do Třebíče přijela s cílem neprohrát. Tento záměr však hokejisté Třebíče týmu z Olomouce zcela překazili, neboť svého soupeře přehráli vysokým poměrem 6:3. Jako prvního jsme vyzpovídali Roberta Holého.
Sdílejte článek
 
"Utkání nebýt těch posledních pěti minut bylo téměř vyrovnané a až do té doby, co jsme dali pátý a šestý gól, tak to bylo stále otevřené," hodnotí zápas s úsměvem Robert Holý. Samotný hráč nastoupil po dlouhé pauze teprve ke svému druhému mistrovskému utkání za sebou a jak sám přiznává, je tréninkové manko znát. I tak ale ukázal, že branky stále střílet nezapomněl. "Dostal jsem dobrou přihrávku, v tu chvíli jsme vlastně hráli přesilovku a protože mi nikdo nenajížděl, zkusil jsem vystřelit a padlo to do brány. Podle mě byl však zlomový až pátý gól na pět tři, protože po něm už Olomouc zcela odpadla."

Nemohli jsme se nezeptat, jak se Robertovi po delší pauze způsobené problémy se zády znovu hraje? "Únava se na mně začíná trošku projevovat. Dnes po druhé třetině jsem to na sobě už cítil, ale doufám, že to bude jen a jen lepší. A záda? Musím to zaklepat, zatím dobrý," ukončil krátké hodnocení Robert Holý.

V sestavě domácího celku se také objevili další dvě posily z extraligové Jihlavy - obránci Jiří Dobrovolný a Jan Šmarda. A právě Jan Šmarda se s námi ihned po utkání podělil o své první dojmy v dresu Horácké Slavie. "Zápas pro nás dopadl určitě dobře, vyhrálo se a to je nejdůležitější, protože v této době je pro Třebíč dobrý každý bod."

Ještě v loni se Třebíč a Jihlava potkávaly ve stejné soutěži, s jakými pocity nastupoval na led Šmarda, když poprvé v životě na sebe oblékl dres Třebíče? "My jsme byli domluveni jen na dnešním zápase, ale budeme tu až do středy, protože v extralize je přestávka. Já jsem ale docela rád, že zde hraju. V Jihlavě jsem nedostával tolik příležitostí, jak v přesilovkách, tak v oslabení a tady jsem tu příležitost dostal. A jak říkám, mně je celkem jedno, zda hraju v Třebíči nebo v Jihlavě, hokej hraju rád a vůbec mi nevadí, že jsem tady."

V příštím utkání, tedy již dnes zajíždějí hokejisté Třebíče do Berouna, zná Jan Šmarda nějaký recept na tohoto soupeře? "V této situaci, v jaké Třebíč je, si myslím, že rozhodne jediná věc - a to bojovnost."

Třebíč tedy dnes zajíždí na horký led Berouna, kde se pokusí o bodový zisk a doma se představí opět již ve středu, kdy přivítá na svém ledě v neméně důležitém zápase HC Slezan Opava. Zápas s Opavou začíná na zimním stadionu v Třebíči v 18:00.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Šest branek ve třetí třetině? Bylo to nahoru dolů, říká Lukáš Chalupa.

dnes
Ohlasy po utkání

Ohlasy trenérů a Zdeňka Vedrala po přípravném utkaní Třebíč - Jihlava

06.08.2020
Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020