Ještě není rozhodnuto, pořád máme šanci, burcuje Jakub Klíma

T ř e b í č - První utkání osmifinále play-off juniorské extraligy mezi Horáckou Slavií Třebíč a Spartou Praha měli možnost vidět diváci v Třebíči. A sešlo se jich velmi slušných pět set padesát. Viděli dramatický zápas vyrovnaných soupeřů, v němž vyhrál šťastnější celek. Domácí rozhodně nebyli horším mužstvem, ba naopak, dokázali srovnat brankou Jakuba Klímy na 2:2 a ve druhé třetině šli i do vedení, ale hokejový bůh přidělil pro toto utkání o něco více štěstí soupeři. Série hraná na dva vítězné zápasy se teď, za stavu 0:1 pro Spartu, přesouvá na led holešovického klubu, kde se bude hrát ve čtvrtek a v pátek, vždy od 17 hodin.

Urostlý útočníkJakub Klíma hned po zápase v několika větách shrnul jeho průběh.

“Zápas to byl dobrý, jen jsme měli dneska smůlu a Sparta víc štěstí. Vlastně jsme si dali tři vlastní góly a to nakonec i rozhodlo.“

Štěstí se od domácího týmu opravdu odvrátilo. Sparta dala rozdílový gól v přesilovce pět na tři, když puk za Petra Ondrůje zapadl po odrazu od hokejky bránícího hráče. Domácí gólman nemohl už na změnu dráhy puku nijak zareagovat. Třebíčští se ale snažili až do poslední vteřiny o vyrovnání a v power-play k němu měli velmi blízko. Marek Kundela v obrovské šanci trefil spojnici břevna a tyče. Puk se pak odrazil mimo brankoviště, kde si s ním beci Sparty už poradili.

Jakub Klíma

Jakub Klíma v souboji před brankou Sparty

Jakub Klíma si v utkání připsal dva kanadské body, jeden za asistenci u vedoucího gólu Třebíče, druhý pak za gól, kterým vyrovnával na 2:2.

“Sparta vyhazovala puk a Franta Dvořák ho chytil na modré, dobrou střelou ho poslal na bránu. Já jsem do toho trošku sáhnul a změnil jsme směr střely. Puk propadl brankáři mezi nohama a bylo vyrovnáno,“ popsal svoji gólovou trefu útočník hrající s číslem 37 na dresu.

Play-off v extralize juniorů se hrají na dvě vítězná utkání a Sparta teď v té osmifinálové s Horáckou Slavií vede 1:0. Navíc se teď bude hrát dvakrát na domácím ledě Pražanů. V třebíčské kabině po utkání nevládl ani tak smutek, nebo zklamání, spíš jakási správná naštvanost a bojovný duch.

“Určitě to bude náročné, ale nic není rozhodnuté, pořád máme šanci a nemáme co ztratit. Půjdeme do toho,“ neskládá zbraně urostlý forvard.

Jakub Klíma je v juniorce první sezónu a loni v dorostu se v jednom týmu setkal i se současným brankářem Sparty Filipem Novotným, který v několika utkáních třebíčským dorostencům pomáhal.

“Ano, pamatuju si na něj, je to výborný brankář, ale každý se dá překonat a když dostane třeba hloupý gól, trošku ho to určitě rozhodí a pak se toho dá využít a dát těch branek víc. Dneska jsme mu dali tři góly, což rozhodně není špatné.“

.
Velmi slušných pět set padesát diváků přilákalo do ochozů Zimního stadionu Města Třebíče play-off juniorské extraligy a atraktivní soupeř. Diváci třebíčským mladíkům vytvořili výbornou atmosféru a hodně jim v utkání pomohli, což potvrdil i Jakub Klíma.

“Určitě musíme divákům poděkovat, bylo to perfektní. Úplně jinak se hraje před takovým publikem, moc nám diváci pomohli.“