Menu +

Již v pondělí přijedou Medvědi z Berouna. Zkrotí je domácí i počtvrté?

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - V rychlíkovém tempu teď běží zápasy první ligy v závěru její základní části. Již ve 47. kole přivítají Bílé hvězdy na svém ledě tým Medvědi Beroun 1933, se kterým se v probíhající sezóně střetnou už počtvrté. Pojďte svůj tým povzbudit v boji o důležité body před play-off, utkání na Zimním stadionu Města Třebíče – MANN+HUMMEL Aréně začíná v pondělí 3. února 2014 od 17:30 hodin.
Sdílejte článek
 

Třebíčské Bílé hvězdy svedly v sobotu důležitý zápas v Litoměřicích. S místním Stadionem se Třebíčští utkali v přímém souboji o pátou příčku tabulky, která po výhře domácích v samostatných nájezdech díky lepšímu skóre prozatím zůstává ve vlastnictví týmu z Kalich arény.

Medvědi se propadají prvoligovou tabulkou

Náš příští soupeř, tým Medvědů z Berouna, se po posledním odehraném kole a prohře s Havlíčkovým Brodem propadl na třináctou pozici v tabulce, která by týmu kouče Nováka přisoudila ošemetnou baráž o udržení prvoligové příslušnosti.

První čtvrtina soutěže však nic takového nenaznačovala. Po odehraných deseti kolech tento mladý tým pouze jednou okusil hořkost porážky a na záda se mu v tabulce díval i Bruslařský klub z Mladé Boleslavi! První porážka, v osmém kole a na vlastním ledě, přišla z hokejek hráčů Horácké Slavie a Medvědi se postupně začali tabulkou propadat.

Medvědi, i díky své geografické poloze, mohou nabídnout velmi široký kádr. Jenom v brance může nastoupit čtveřice mužů s maskou, mezi nimi i zkušený Adam Svoboda. Nejvíce prostoru však mezi třemi tyčemi dosud dostával Juraj Šimboch, který se svojí úspěšnosti zákroků 92,31% rozhodně není příčinou aktuálního rozpoložení Medvědů. Do obrany Středočechů může nastoupit šestnáct hráčů, jejichž produktivitě vévodí Petr Šenkeřík, který ze sedmnácti odehraných zápasů stihl nasbírat 11 bodů (4+7). Až dvacet pět hráčů může nastoupit v Berouně na pozice útočníků, což jen dokazuje množství hráčů, kteří se v týmu pod vedením trenéra Nováka již objevili, či objevit mohou. Medvědi za 46. odehraných kol mířili do černého v 86 případech. Devět přesných zásahů mají společně Zdeněk Kubica a Jakub Marek , ten je jako jediný devatenáctibodový nejproduktivnějším Medvědem.

Poslední tři zápasy Medvědů Beroun 1933

Beroun - Olomouc 0:4

České Budějovice – Beroun 6:0

Beroun - Havlíčkův Brod 1:2, branka Berouna: Machač

Bílé hvězdy doma opět sbírají body

Jak je již uvedeno výše, Horácká Slavia Třebíč na dálku bojuje o pátou příčku prvoligové tabulky se Stadionem Litoměřice. Tým trenérského dua Pokorný, Novák získal před pondělním utkáním 72 bodů. Z těchto bodů získal plných 43 bodů na venkovních kluzištích, za což patří Bílým hvězdám pomyslná druhá příčka.

Poslední tři domácí zápasy se však Třebíčským povedly na jedničku, když z devíti možných bodů získaly Bílé hvězdy bodů celých osm! Blýská se tak před rozhodující částí sezóny na lepší časy? Věřme, že ano!

V Třebíči vždy měli šťastnou ruku, co se brankářů týče. Vždyť Martin Falter se svojí úspěšností zákroků 92,8% stále patří do elitní skupiny všech gólmanů, kteří se na prvoligových kluzištích prohánějí. A to i přes to, že díky zranění, nemůže svoje osobní statistiky ještě vylepšit. Již šestkrát se v brankovišti Horácké Slavie představil Filip Novotný, dvakrát stihl odchytat zápas s čistým kontem a se svojí vynikající úspěšností zákroků 96,57%! si rychle podmanil třebíčské fanoušky.

Z tabulky produktivity je u Horácké Slavie nutno jmenovat čtveřici hráčů - Marka Laše (29 bodů), Jakuba Čuříka, Lukáše Nahodila (oba 28 bodů) a Tomáše Vondráčka (27 bodů). Čuřík a Vondráček jsou zároveň se šestnácti brankami nejlepšími střelci Třebíče, Nahodil se dvaadvaceti gólovými přihrávkami vévodí nahrávačům týmu.

Poslední tři zápasy Horácké Slavie Třebíč

Šumperk - Třebíč 2:1, branka Třebíče: Křivohlávek

Třebíč - Kadaň 1:0, branka Třebíče: Laš

Litoměřice - Třebíč 2:1sn, branka Třebíče: Mrázek/

Vzájemné zápasy příštích soupeřů

Oba dva soupeři se v tomto ročníku setkali již třikrát a všechny body dosud brali hokejisté Horácké Slavie. Jak dopadne jejich čtvrtý vzájemný zápas? Podaří se Medvědům získat nějaký bod a opustit tak pozice, znamenající účast v play-out? Nebo Bílé hvězdy potvrdí svou zlepšenou formu v domácích zápasech a po skalpu Rebelu, Havířova a Kadaně si do sbírky přidají i Medvědí skalp?

8. kolo: Beroun – Třebíč 1:3, branky: Dresler – Křivohlávek, Wasserbauer, Laš

21. kolo: Třebíč - Beroun 4:0, branky: Kaut, Holec, Vondráček, Nahodil

34. kolo: Beroun – Třebíč 0:2, branky: Wasserbauer, Pivko

Ostatní zápasy 47. kola

Kadaň – Havířov, Havlíčkův Brod – Jihlava, České Budějovice – Benátky nad Jizerou, Mladá Boleslav – Ústí nad Labem, Šumperk – Litoměřice, Olomouc – Most.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Ve středu zápas o všechno. Která ze Slavií se bude radovat?

16.03.2021
Pozvánky na zápas

Bitvu dvou Slavií čeká za vyrovnaného stavu série přesun na pražské kolbiště

13.03.2021
Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje. Horáky čekají dva zápasy ve dvou dnech proti Slavii

10.03.2021