Menu +

Již v pondělí přijedou Medvědi z Berouna. Zkrotí je domácí i počtvrté?

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - V rychlíkovém tempu teď běží zápasy první ligy v závěru její základní části. Již ve 47. kole přivítají Bílé hvězdy na svém ledě tým Medvědi Beroun 1933, se kterým se v probíhající sezóně střetnou už počtvrté. Pojďte svůj tým povzbudit v boji o důležité body před play-off, utkání na Zimním stadionu Města Třebíče – MANN+HUMMEL Aréně začíná v pondělí 3. února 2014 od 17:30 hodin.
Sdílejte článek
 

Třebíčské Bílé hvězdy svedly v sobotu důležitý zápas v Litoměřicích. S místním Stadionem se Třebíčští utkali v přímém souboji o pátou příčku tabulky, která po výhře domácích v samostatných nájezdech díky lepšímu skóre prozatím zůstává ve vlastnictví týmu z Kalich arény.

Medvědi se propadají prvoligovou tabulkou

Náš příští soupeř, tým Medvědů z Berouna, se po posledním odehraném kole a prohře s Havlíčkovým Brodem propadl na třináctou pozici v tabulce, která by týmu kouče Nováka přisoudila ošemetnou baráž o udržení prvoligové příslušnosti.

První čtvrtina soutěže však nic takového nenaznačovala. Po odehraných deseti kolech tento mladý tým pouze jednou okusil hořkost porážky a na záda se mu v tabulce díval i Bruslařský klub z Mladé Boleslavi! První porážka, v osmém kole a na vlastním ledě, přišla z hokejek hráčů Horácké Slavie a Medvědi se postupně začali tabulkou propadat.

Medvědi, i díky své geografické poloze, mohou nabídnout velmi široký kádr. Jenom v brance může nastoupit čtveřice mužů s maskou, mezi nimi i zkušený Adam Svoboda. Nejvíce prostoru však mezi třemi tyčemi dosud dostával Juraj Šimboch, který se svojí úspěšnosti zákroků 92,31% rozhodně není příčinou aktuálního rozpoložení Medvědů. Do obrany Středočechů může nastoupit šestnáct hráčů, jejichž produktivitě vévodí Petr Šenkeřík, který ze sedmnácti odehraných zápasů stihl nasbírat 11 bodů (4+7). Až dvacet pět hráčů může nastoupit v Berouně na pozice útočníků, což jen dokazuje množství hráčů, kteří se v týmu pod vedením trenéra Nováka již objevili, či objevit mohou. Medvědi za 46. odehraných kol mířili do černého v 86 případech. Devět přesných zásahů mají společně Zdeněk Kubica a Jakub Marek , ten je jako jediný devatenáctibodový nejproduktivnějším Medvědem.

Poslední tři zápasy Medvědů Beroun 1933

Beroun - Olomouc 0:4

České Budějovice – Beroun 6:0

Beroun - Havlíčkův Brod 1:2, branka Berouna: Machač

Bílé hvězdy doma opět sbírají body

Jak je již uvedeno výše, Horácká Slavia Třebíč na dálku bojuje o pátou příčku prvoligové tabulky se Stadionem Litoměřice. Tým trenérského dua Pokorný, Novák získal před pondělním utkáním 72 bodů. Z těchto bodů získal plných 43 bodů na venkovních kluzištích, za což patří Bílým hvězdám pomyslná druhá příčka.

Poslední tři domácí zápasy se však Třebíčským povedly na jedničku, když z devíti možných bodů získaly Bílé hvězdy bodů celých osm! Blýská se tak před rozhodující částí sezóny na lepší časy? Věřme, že ano!

V Třebíči vždy měli šťastnou ruku, co se brankářů týče. Vždyť Martin Falter se svojí úspěšností zákroků 92,8% stále patří do elitní skupiny všech gólmanů, kteří se na prvoligových kluzištích prohánějí. A to i přes to, že díky zranění, nemůže svoje osobní statistiky ještě vylepšit. Již šestkrát se v brankovišti Horácké Slavie představil Filip Novotný, dvakrát stihl odchytat zápas s čistým kontem a se svojí vynikající úspěšností zákroků 96,57%! si rychle podmanil třebíčské fanoušky.

Z tabulky produktivity je u Horácké Slavie nutno jmenovat čtveřici hráčů - Marka Laše (29 bodů), Jakuba Čuříka, Lukáše Nahodila (oba 28 bodů) a Tomáše Vondráčka (27 bodů). Čuřík a Vondráček jsou zároveň se šestnácti brankami nejlepšími střelci Třebíče, Nahodil se dvaadvaceti gólovými přihrávkami vévodí nahrávačům týmu.

Poslední tři zápasy Horácké Slavie Třebíč

Šumperk - Třebíč 2:1, branka Třebíče: Křivohlávek

Třebíč - Kadaň 1:0, branka Třebíče: Laš

Litoměřice - Třebíč 2:1sn, branka Třebíče: Mrázek/

Vzájemné zápasy příštích soupeřů

Oba dva soupeři se v tomto ročníku setkali již třikrát a všechny body dosud brali hokejisté Horácké Slavie. Jak dopadne jejich čtvrtý vzájemný zápas? Podaří se Medvědům získat nějaký bod a opustit tak pozice, znamenající účast v play-out? Nebo Bílé hvězdy potvrdí svou zlepšenou formu v domácích zápasech a po skalpu Rebelu, Havířova a Kadaně si do sbírky přidají i Medvědí skalp?

8. kolo: Beroun – Třebíč 1:3, branky: Dresler – Křivohlávek, Wasserbauer, Laš

21. kolo: Třebíč - Beroun 4:0, branky: Kaut, Holec, Vondráček, Nahodil

34. kolo: Beroun – Třebíč 0:2, branky: Wasserbauer, Pivko

Ostatní zápasy 47. kola

Kadaň – Havířov, Havlíčkův Brod – Jihlava, České Budějovice – Benátky nad Jizerou, Mladá Boleslav – Ústí nad Labem, Šumperk – Litoměřice, Olomouc – Most.

Podobné články

Pozvánky na zápas

V úterý opět na hokej! Přijedou Plameny

včera
Pozvánky na zápas

Hokejový svátek je zpět! Bílé hvězdy ve čtvrtek přivítají tradičního rivala z Jihlavy

05.08.2020
Pozvánky na zápas

Hokejové prázdniny jsou u konce! Bílé hvězdy se v prvním přípravném utkání střetnou s Havlíčkovým Brodem

02.08.2020
×
Dnes v 17:30 | Muži
SK Horácká Slavia Třebíč
SKLH Žďár nad Sázavou