Menu +

Musíte střílet a ono se něco ujme, popisuje jednu ze svých dvou tref Marek Laš

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Horácká Slavia Třebíč jednoznačně přehrála berounské Medvědy a zajistila si postup do play-off. Dvěma přesnými trefami pomohl Středočechy "popravit" Marek Laš, který byl po utkání vyhlášen nejlepším hráčem domácího celku. I z tohoto důvodu jsme si jej pozvali k redakčnímu mikrofónu k hodnocení utkání a krátkému povídání.
Sdílejte článek
 

Marek Laš, hráč, který do Třebíče přišel před sezónou na roční hostování z Ústí nad Labem, si pochvaluje, že se jeho tým dostal do play-off: "Jsme samozřejmě rádi, že jsme v play-off. A jsme zase rádi, že jsme poslední dobou začali vyhrávat i doma, už kvůli lidem." Dále už muž v číslem 39 na zádech zhodnotil utkání s Berounem, a také fakt, že ze začátku nebylo rozhodně jednoduché, protože Beroun hraje o vyhnutí se baráži. "Ze začátku hrál Beroun hodně aktivně, protože na nich bylo vidět, že potřebují každý bod z této závěrečné fáze. Nám to i vyhovovalo, že hráli aktivně, protože jsme se mohli přizpůsobit. Dneska se nám dařilo hodně v ofenzivě, dařilo se nám to tam zamotat a vytvořit si šance. Jsme rádi, že jsme nějaké proměnili a potom, když už jsme vedli o pár gólů, tak se soupeř do toho hůř dostává, když ví, kde je v tabulce. Ten konec už byl takový hezký."

Třebíčským se začaly dařit i přesilvé hry, které byly v první části soutěžje jejich velkou slabinou. To už ale neplatí, procento jejich využívání se pomalu zvyšuje.

"Přesilovky oproti posledním dvěma zápasům byly úplně skvělé. Ani tak ne nějaké signály, spíš celkovou koncepcí přístupu k přesilovce a dneska se to osvědčilo. Jsme rádi," potvrzuje vedoucí člen kanadského bodování Bílých hvězd, že na přesilových hrách s trenérem Pokorným zapracovali.

A jak se vůbec narodily obě gólové trefy hbitého křídelníka? "Tu první si nepamatuju,"(smích)... Po chvilce přemýšlení a připomenutí, že to bylo v přesilovce se Marek Laš rozvzpomněl: "Jo už vím, v přesilovce to bylo skvěle zahraný, byl tam pohyb, šli tam přihrávky a potom už jsem si říkal, že už ten puk lítá docela dost dlouho, tak jsem si říkal, že to prostě vystřelím. Ani jsem se nedíval na bránu a padlo to tam. Měl jsem tam i další střely od modrý, ale ty tam nepadly. Prostě člověk musí vystřelit a jedna se ujme." U jeho druhé trefy byl rozhodující okamžik vyhraného vhazování v útočném pásmu, které dnes bravurně zvládal David Dolníček, kapitán domácího týmu. Marek jej nezapomněl za tento počin pochválit: "Ten druhý gól, to jsme vyhráli buly. Dolňa dneska skvěle hrál buly v útočném pásmu. Rosťa prvně chtěl ten puk hodit za bránu o behlíčka, ale pak si všiml, že na něj nikdo nejede a že tam před bránou číháme, tak to tam pustil a teč, štěstí, no," připustil dvougólový střelec, že při druhé brance hrálo roli i štěstí, které se přiklonilo na stranu Třebíče.

V příštím kole, které se hraje již tuto středu, tj. 5. února 2014, zajíždí Horácká Slavia na led krajského rivala HC Dukla Jihlava. Sedmadvacetiletý útočník, který se hokej naučil hrát v rodné Třebíči, připomněl, že v Jihlavě již můžou hrát uvolněněji než předchozí zápasy, že už nebudou tak svázaní vidinou boje o každý bod potřebný k postupu do play-off: "Abych pravdu řekl, tak my už s tím play-off počítali i v posledních zápasech. Tak nevím, co by se muselo stát, aby to nevyšlo. Takže to play-off, si myslím, v Jihlavě nebude hrát roli. Spíš by nám mohlo pomoct, že jsme předvedli teď nějaký lepší výsledky a jet tam s čistou hlavou. S vědomím, že se nám venku daří a uděláme maximum proto, abychom tam uspěli."

Jak se našim borcům tedy bude na ledě Dukly dařit, se dozvíme již ve středu 5. února 2014. Sdružení HS Fans na toto utkání pořádá výjezd. Přihlásit se lze na emailu vyjezdy.trebic@email.cz.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Byla to náročná série, za kterou se nemusíme stydět, shodují se Nedvídek s Psotou

18.03.2021
Ohlasy po utkání

Rozhodne to, kdo bude mít větší srdíčko. Jsem si jistý, že jsme to my, burcuje Michálek

16.03.2021
Ohlasy po utkání

Hrdina Jekel: Musím před klukama smeknout. Jaký zákrok byl nejtěžší?

14.03.2021