Menu +

Josef Podlaha: Pocity z premiérové branky jsou krásné. Bohužel to ale už nic neřešilo

Ohlasy po utkání
P r o s t ě j o v - Urostlý útočník Josef Podlaha vstřelil první branku za Třebíč! Jeho přesná střela dvě sekundy před koncem zápasu s Prostějovem porážku neodvrátila. Třebíčský forvard pětkrát vypálil na branku a odehrál v utkání přes 14 minut. „Bylo to těžší hrát s méně hráči. Mně to ale vyhovovalo a byl jsem rád, že jsem hrál,“ říká.
Sdílejte článek
 

Třebíčské hokejisty v den zápasu skolila chřipka a hned několik hráčů tedy nemohlo hrát. Přesto Horáci k zápasu museli dorazit. „Věděli jsme, že to není úplně příjemná situace pro nás, ale nedalo se nic dělat. Snažili jsme se udělat všechno proto, abychom vyhráli,“ říká Josef Podlaha. To se ale nepovedlo, hráči s hvězdou na dresu prohráli 2:7. „Dobře blokovali střely a nám to také moc nelepilo. Dlouho jsme se trápili v zakončení a nemohli jim dát branku,“ hledá příčiny porážky vysoký útočník.

Útočník Josef Podlaha
v utkání s Prostějovem
1 branka
čas na ledě: 14:23
počet střel: 5

Přitom začátek byl od Třebíčských velmi slušný, měli více příležitostí než soupeř. Jenže jedinou branku vstřelili Prostějovští. „V té první třetině jsme byli lepší, oni ale skórovali v přesilovce pět na tři. My si stále říkali, že musíme hrát dál,“ praví třebíčský forvard. Prostřední perioda se však bílým hvězdám nezdařila a po 40 minutách prohrávaly o pět branek. „Byly tam od nás chyby, ale i nešťastné odrazy. Nezasloužili jsme si dostat takovou nálož. Měli jsme trošku i smůlu,“ dodává.

Tým z Vysočiny, i přes nepříznivý výsledek, nastoupil do třetí třetiny s odhodláním a vstřelil alespoň dvě branky. „Říkali jsme si o přestávce, abychom hráli dál a upravili výsledek. Chtěli jsme se nachystat na další utkání,“ uvádí olomoucký odchovanec.

Jednu z branek vstřelil právě Josef Podlaha a byla to pro něj premiérová branka za Třebíč. „Pocity z prvního gólu jsou krásné. Bohužel ale, ta branka už moc neřešila,“ sděluje dvacetiletý hráč, který si trefu připsal dvě sekundy před koncem hrací doby. „Ondra Malec skvěle napadal. Jejich bek vyhodil kotouč po mantinelu, kde jsem stál. Věděl jsem, že zbývá pár vteřin do konce, takže jsem udělal dva tři kroky dopředu a vystřelil,“ popisuje.

V Prostějově hráli Třebíčští jen na tři formace. Josef Podlaha si i díky tomu připsal svůj největší ice-time v letošní sezóně (přes 14 minut), čehož si vážil. „Bylo to samozřejmě těžší hrát s méně hráči, ale mně to vyhovovalo. Byl jsem spokojený, že jsem tolik hrál.“

V sobotu přijede na třebíčský led Frýdek-Místek, jenž bojuje stejně jako Třebíč o předkolo play-off. „Snad se kluci zdraví a nebude to nic vážného. Proti Frýdku chceme být v plné síle,“ zdůrazňuje.

Josef Podlaha umí i pořádně přitvrdit a nebojí se rozdat pár ran.
Foto: Jiří Koutník

Podobné články

Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Jan Václavek: My jsme nadšení. Byl to skvělý týmový výkon

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Zvládli jsme to díky tvrdé práci, říká střelec vítězné branky Lukáš Nedvídek

09.03.2020