Jozef Lukáč - ukázala se silná vůle našeho týmu

T ř e b í č - První vítězství nad Pantery z Havířova v této sezóně zároveň znamenalo třetí domácí výhru Horácké Slavie v řadě. Tohle vítězství se ale nerodilo vůbec lehce. Domácí začali zakřiknutě a po první třetině mohli poděkovat brankáři Šindelářovi, protože bylo hlavně jeho zásluhou, že neprohrávali víc než 0:1. Trenéři na průběh první třetiny o přestávce zareagovali a udělali v sestavě několik změn. Ty, jak ukázal další vývoj utkání, oživily hru Slavistů a domácím jednoznačně pomohly. O zhodnocení zápasu jsme požádali asistenta kapitána domácích, Jiřího Olivu, jenž si v zápase připsal dvě asistence u rozhodujících branek na 3:2 a 4:2, obránce Karla Šefčíka, který srovnával na 1:1 a dalšího beka Jozefa Lukáče, autora krásné třetí branky domácího týmu.

Fotografie z utkání najdete ZDE.

Po první třetině nebyl ani v hledišti třebíčského zimního stadionu, ani v kabině domácích důvod ke spokojenosti. Domácí prohrávali 0:1, jejich hra byla velmi rozháraná, přihrávky nepřesné a akce končily většinou v rozích kluziště. Trenéři Josef Horešovský s Jiřím Otoupalíkem sáhli ke změnám v sestavě. Do hry se tak od druhé třetiny dostali útočník Pavel Pelán a v obraně naskočil Denis Rehák. Změny přinesly své ovoce v podobě mnohem vyrovnanějšího obrazu hry a také ohrožení branky hostí, kterou hájil Marek Novotný, bylo častější a nebezpečnější. Ranou jako z kanónu zavelel k útoku zkušený obránce Karel Šefčík. Nebyl to ovšem povel k útoku na Zimní palác, jak by se nezasvěceným mohlo zdát, nýbrž k útoku na tři body, což je jistě akce mnohem sympatičtější nežli počin jistého Vladimíra Iljiče a jeho party z roku 1918.

TRECHO

Karel Šefčík na místě, kde ho diváci mohou vidět nejčastěji.

„Začátek byl z naší strany vlažný, nějak jsme se do toho nemohli dostat. Trenérům se nelíbil náš přístup k zápasu, takže o přestávce přišli s tím, že udělají v sestavě několik změn a vyšlo to. Zlepšení pak přišlo od druhé třetiny a myslím, že potom už to nebylo špatné. “

Branka, kterou Karel v sedmatřicáté minutě zvedl náladu jak v hledišti, tak na domácí střídačce, byla opravdu výstavní. „Petr Zahradník vyhrál bully na mě. Já jsem nahrál Denisovi (Denis Rehák – pozn. red.), on mi puk rychle vrátil zpátky. Vůbec jsem nepřemýšlel nad tím co udělám, prostě jsem vystřelil do protipohybu gólmana a padlo to tam:“ popsal vyrovnávací gól bek, který ještě minulou sezónu hájil barvy dnešního soupeře Horácké Slavie, Havířova.

„Trochu jsme se tam s havířovskými hecovali, hlavně kvůli faulům. Petr Lipina podle mého názoru nafilmoval faul na konci druhé třetiny. Já jsem zase podle jeho názoru nafilmoval faul ve třetí třetině, takže jsme si to tak normálně vyříkávali. Nic zvláštního:“ vysvětlil poněkud rušnější pozápasový odchod do kabin Karel Šefčík.

Dva body za dvě asistence si v zápase připsal jeden z nejzkušenějších hráčů domácího celku, asistent kapitána, Jiří Oliva.

TRECHO

Jiří Oliva v utkání získal dvě asistence. Na tomto snímku je zachycen v jedné z velkých brankových příležitostí.

„Začali jsme dnes nějak ustrašeně a špatně. Teprve od druhé třetiny jsme se dostali do hry. Soupeř měl ale množství šancí, při kterých nás hodně podržel gólman:“ pochválil Jiří výkon Filipa Šindeláře, který pochytal čtyřicet střel Panterů. Vyhráli jsme doma potřetí za sebou, ale určitě se nemůžeme bavit nějaké formě. Snad se nám začalo trochu dařit, ale my hlavně musíme hrát dobře každý zápas a získávat body, které k záchraně potřebujeme.“

Bojovný zápas nakonec domácí zvrátili na svoji stranu a připsali si velmi důležité tři body. Hlavní faktory vítězství viděl Jiří takto: „Výborný výkon našeho gólmana, a naše bojovnost. Dokázali jsme to dneska vydřít“

Veledůležitou branku, kterou se domácí poprvé v zápase dostali do vedení, vstřelil slovenský obránce ve službách Horácké Slavie Jozef Lukáč. Opět, stejně jako Šefčíkova branka, to byla velmi pěkná střela, která napnula Novotného síťku a dala divákům dobrý důvod potřetí v utkání si zakřičet - Góoól!

„Musím říct, že dnes jsme měli hodně štěstí, ale ukázala se i vůle našeho týmu, protože jsme se nevzdali, i když herní převahu, hlavně v začátku zápasu měl Havířov. Jsem velmi rád, že to nakonec takhle dopadlo a zápas jsme i s trochou štěstí vyhráli:“ oddechl si řízný bek.

TRECHO

Jozef Lukáč v obranné práci před vlastní brankou.

Také Jozef Lukáč si byl velmi dobře vědom toho, že první třetina nebyla ze strany domácích vůbec povedená: „Vlastně jsme si sami komplikovali situaci. Málo jsme bruslili a asi jsme měli ze soupeře i trochu respekt, protože jsme s Havířovem letos už třikrát prohráli. Trenéři po nás chtěli abychom hru zjednodušili, dávali puk po prknech z pásma a zkoušeli ujet do nějakého brejku.“

Vlastní gólovou situaci, po níž padla vedoucí branka, popsal Jozef takto: Byla to vlastně standardní situace. Olivka (Jiří Oliva – pozn. red.) na mě vyhrál bully a já jsem už jen vystřelil. Ještě tam někdo přejel před brankářem, takže on pořádně neviděl a puk zapadl do brány.

Po tomto vítězství ztrácí hokejisté Horácké Slavie na jedenáctou Kadaň již jen pět bodů, ale důležitější je fakt, že třináctému Prostějovu odskočili již na rozdíl slibných sedmi bodů.