TRE-HAV 4:2 - Třebíčští udolali Panthery až v závěrečné třetině

T ř e b í č - Domácí sice prohrávali po, z jejich strany ospalé, první třetině 0:1, ale v druhé části dokázali zlepšeným výkonem vyrovnat a rozhodnutí mělo přijít tedy až v části závěrečné. Tu lépe zvládli právě Třebíčští, když sice ještě museli otáčet z nepříznivého stavu 1:2, ale góly Dolníčka a Lukáče je poslaly do vedení, které v závěrečné power-play ještě pojistil gólem do prázdné brány Lukáš Květoň. Uznání za svůj výkon zasluží rovněž Filip Šindelář, který čelil mnoha výpadům havířovské ofenzivní snahy. Fotografie z utkání najdete ZDE.

42.kolo, sobota 21.1.2006
4:20:1, 1:0, 3:1
HAV HAV
Branky a nahrávky: 37. Šefčík (Rehák, Zahradník), 50. Dolníček (Rehák, Korotvička), 56. Lukáč (Oliva), 60. Květoň (Oliva) - 19. Hruška (Galvas), 48. Sedlák. Rozhodčí: A.Jeřábek, Hejduk, Křivský. Vyloučení: 7:9. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 750. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Šindelář - Lučka, Ščerban, Lukáč, Šefčík, Sláma, Bulička, Rehák - Fryauf, Oliva, Květoň - Kubiš, Doníček, Korotvička - Čech, Zahradník, Laš - Pelán, Tatarčík, Přibyl.
AZ RESIDOMO Havířov: Novotný - Galvas, Vavruša, Prokop, Plaček, Vrtík, Malinský - Balčík, Seman, Zdráhál, Žůrek, Lipina, Sedlák, Rozum, Zdeněk, Brynecký, Heider, Hruška, Bordovski.

V prvních minutách úvodní třetiny měli mírnější převahu na ledě domácí. Tuto převahu ale dokázali hostující hráči vyrovnat. V čase 3:17 musel hlavní rozhodčí Jeřábek poprvé vztyčit svoji pravici a vyloučit domácího Davida Dolníčka, který obdržel 2 minuty za podražení. Hokejisté z Havířova ale nedokázali tuto přesilovou hru využít. Do 7. minuty úvodní třetiny nebyl k vidění přiliž útočný hokej. Domácím dělalo potíže udržet kotouč v útočném pásmu. Větší šance měli hosté, ty ale zastavil domácí Filip Šindelář. Velikou šanci Havířova spálil Richard Bordowski, který se ocitl volný před třebíčskou brankou. Jeho pokus však zastavil domácí brankář. V 1. třetině domácí několikrát chybovali v rozehrávce a nabízeli tak šance pro hostující Havířov. V 10. minutě se domácí dostali pod Havířovský tlak, ale všechny pokusy hostujících hráčů zastavil Šindelář. V čase 9:50 byl vyloučen hostující Plaček, který nabídl domácím možnost otevřít skóre tohoto zápasu. V této přesilovce vypálil tvrdou ránu od modré čáry domácí Bulička, který ale trefil pouze bránícího hráče Havířova. V čase 11:28 byl vyloučen hostující Lipina, který domácím nabídl 22 vteřin přesilovku 5 na 3. Domácí ji ale i přes šance využít nedokázali. V zápětí si domácí zahráli další přesilovou hru, ale ani tuto proměnit v branku nedokázali. A tak se ke slovu dostali hosté z Havířova. V čase 18:29 prošel Šindelářovi kotouč za záda po střele hostujícíhoRadima Hrušky- 0:1. Tímto výsledkem i skončila úvodní třetina.

Od úvodních minut 2. třetiny se hrál nepohledný hokej, ve kterém hostující Havířov domácí Třebíč přehrával. Velkou šanci měl v 6. minutě domácí Lukáš Květoň, který se spolu s Jiřím Olivou ocitl v přečíslení 2 na 1. Květoň se ale rozhodl pro střelu, po které se zavlnila boční síť hostující branky. V čase 27:14 byl vyloučen domácí Denis Rehák. V čase 28:07 hosté vstřelili branku. Jejich radost ale okamžitě překazil hlavní rozhodčí, který branku neuznal, protože byla dosažena vysokou holí. Domácím se ani ve 2. třetině nedařilo v útočném pásmu. Ve 32. minutě nebezpečně na hostujícího brankáře Novotného vypálil Bedřich Ščerban. Hostující brankář se ale blýskl pěkným zákrokem lapačkou. Domácí nedokázali následně využít další početní výhodu. V čase 34:38 jsme shlédli také hru 4 na 4, když na trestnou lavici usedl domácí Oliva a hostující Prokop. Ve čtyřech se ale na ledě hrálo pouhých 67 vteřin. Na trestnou lavici opět usedl hostující hráč. Nejprve se před hostujícího brankáře dostal domácí Korotvička. Ten ale ještě úspěšný nebyl. Ale v čase 36:26 se domácí mohli poprvé radovat ze vstřelené branky. V přesilovce se trefil vydařenou střelou od modré čáry domácí Karel Šefčík, který za asistence Zahradníka stanovil konečné skóre po 2. třetině- 1:1.

Do poslední třetiny se nastoupilo s tím, že teď se musí rozhodnout utkání, v jeho 2 třetinách byli lepší hosté a ve 3. třetině, jak se později ukázalo domácí. Hned v úvodu zkoušel domácí Květoň překonat hostujícího brankáře bekhendovou střelou. Novotný byl ale na správném místě. V čase 46:56 se opět vylučovalo. Potrestán menším trestem byl domácí Korotvička. Ukazatel skóre se zastavil v čase 47:38, když se hostům podařilo vstřelit branku. Kotouč se odrazil šťastně k Sedlákovi po střele Prokopa. Sedlák poté skóroval do odkryté klece domácí branky. V čase 49:24 se domácímu celku naskytla možnost vyrovnat skóre zápasu, když na trestnou lavici usedl druhý hostující hráč. Domácím se dvojnásobnou přesilovou hru podařilo využít po 29ti vteřinách. U levé tyčky hostující klece stál domácí Korotvička, který přihrál k druhé tyčce volnému Davidu Dolníčkovi, který dokázal vyrovnat na 2:2. Poté domácí Filip Šindelář podržel své mužstvo několika vydařenými zákroky. Od vstřelené branky domácích se na ledě začalo přiostřovat. Mnohdy se objevil i evidentní nečistý zákrok, který hlavní rozhodčí ponechal bez vyloučení. V 55. minutě si domácí Horácká Slavia vyžádala oddechový čas. V čase 55:01 hostujícího Svobodu prostřelil vydařenou ránou domácí Josef Lukáč, který ztrhl vedení na stranu domácího celku. V 59. minutě hosté ve snaze vyrovnat odvolali brankáře. Power- play se jim ale nevydařila. V čase 59:09 pojistil vítězství domácí Horácké Slavie Třebíč Lukáš Květoň. Domácí si tak na své konto připsali další cenné vítězství.

Trenér hostů Jiří Režnar: Podle mě za tento výsledek může pan rozhodčí. Bohužel předvedl to, co předvedl, ale já se cítím dnes poškozen. Dali jsme branky, které nám nebyli uznány. Bohužel jsme také nedokázali proměnit šance, kterých bylo dost. No jak říkám já to přehraji na videu a v pondělí to budeme řešit. Plakat nemá cenu, prohráli jsme, ale říkám, některé věci se řešit musí.

Asistent trenéra domácích Jiří Otoupalík: My si dnešního vítězství velice ceníme, protože ten vývoj utkání nebyl pro nás příznivý. Dostali jsme 2 branky v oslabení. Havířov je velice silný soupeř, my jsme celý zápas dotahovali a toto utkání jsme otočili vůlí. Kluci se vydali z posledních sil. Myslím si, že tohoto vítězství si ceníme nejvíce.