Menu +

Kapitán? Je to pro mě čest a výzva, říká Lukáš Nedvídek

Rozhovory
V šestadvaceti letech má před sebou první kompletní sezonu v pozici kapitána. Těší se na ni. Pro Lukáše Nedvídka je nově svěřená funkce motivací. A cíl? Chce jít ostatním příkladem. V rozhovoru si mimo jiné přečtěte i ohlasy směřující ke včerejšímu zápasu v Litoměřicích.
Sdílejte článek
 

Horáci odehráli včera na litoměřickém ledě první soutěžní zápas od konce března, kdy se v předkole play off postavili pražské Slavii. V Kalich Aréně nakonec svěřenci trenérů Mejzlíka a Barvíře vybojovali bod. „Skoro půl roku pauza, to je opravdu hodně. I když jsme hráli přípravné zápasy, tak stejně se vždy nejvíc těšíte až začne liga, protože tam už se hraje o body,“ říká Lukáš Nedvídek.

Utkání proti Litoměřicím přineslo poměrně divoký průběh. Bílé hvězdy se brzy dostaly do vedení 1:0, avšak domácí ještě do první sirény skóre zápasu otočili na 3:1 ve svůj prospěch. Ani to ale Třebíč nepoložilo. Byl to zkrátka klasický úvodní zápas sezony, s čímž souhlasí i Lukáš Nedvídek. „Určitě, je to první ligový zápas…Všichni jsou natěšení a chtějí se hned předvést.“

Šestadvacetiletý útočník má před sebou první sezonu, ve které bude působit coby kapitán týmu. Tento fakt ho ale nijak nesvazuje. „Pro mě to první zápas v roli kapitána nebyl, už jsem jich několik odehrál například minulou sezónu, ale poprvé jsem tuhle funkci dostal od začátku a nebyl to jenom záskok. Je to pro mě čest a výzva, kterou jsem rád přijal,“ popisuje. Měnit svůj přístup podle vlastních slov nijak nebude, jeho snaha se bude odvíjet hlavně od toho, aby šel ostatním příkladem. „Neřekl bych, že by se vyloženě v něčem měnil… Akorát se budu snažit jít za každých okolností příkladem hlavně pro mladší kluky, abych jim mohl vynadat, když něco odfláknou a vzápětí si hned nepomysleli „ty jsi se na to vykašlal taky.“

První třetina byla pro Nedvídkovu partu divoká, po brzkém vedoucím gólu přišel zkrat a tři obdržené branky během čtyř minut. „Byla to pasáž, ve které jsme na několik minut vypadli ze hry a myslím, že kvůli tomu jsme nezískali víc bodů, protože nás to pak stálo hodně sil vyrovnat, byť jsme to v závěru zápasu měli taky na lopatě. U prvního gólu se špatně zahrálo střední pásmo, všichni jsme měli pohyb k jedné straně a nepohlídali si hráče za zadkem. U druhého gólu se propadlo v útočném pásmu a obránce to měl těžké ze stojky chytit rozjetého útočníka a bohužel i po dobrém bekčeku jsme si nepohlídali dorážku z druhé vlny, to se nám nemůže stávat. Třetí gól byl v oslabení, které bylo po zbytečném faulu, kde jsme opět propadli v útočném pásmu" vrací se novopečený kapitán nepodařeným momentům.

Hned první přestávku v nové funkci si tak vzal třebíčský útočník slovo. Nebyl ale jediný. „Něco jsem řekl, ale nebyl jsem jediný, slovo si vzal Voďas i Čejkys. Není to tak, když mám céčko, tak musím mluvit jenom já nebo, že by si to nemohl dovolit někdo jiný. Tak to není. Pár situací jsme si vyjasnili, a hlavně jsme chtěli zlepšit pohyb.“

Povedlo se. Zlepšený výkon přinesl vyrovnání skóre a první bodový zisk nové sezony. Třebíčští se nevzdali, dokázali vzdorovat nepřízni osudu, což svědčí o mentální síle týmu. To je mimořádně povzbudivá skutečnost.

„Určitě, zlepšili jsme pohyb vyrovnali jsme tempo s Liťákem a často jsme byli lepší, je to jenom dobře, že jsme s nepříjemným a výborně bruslařsky vybaveným týmem dokázali vyrovnat a urvat alespoň jeden bod.“

Cenný bod. Kališníci totiž během přípravného období ani jednou neprohráli. Lukáš Nedvídek se ale na soupeře ohlížet nechce. Důležitější jsou pro něj výkony vlastního týmu.

„To je pro mě nová informace ale myslím si, že to nebylo o nich, ale je to o nás. Skoro dva týdny jsme byli bez zápasu, naposledy se hrálo s Meziříčím. My se musíme dostat do zápasového tempa, protože to nám trénink nevynahradí,“ říká.

Další příležitost k získání zápasového rytmu budou mít Horáci už brzy. Ve středu se celek z Vysočiny představí na ledě Prostějova, se kterým už letos sehrál přípravné utkání. „Moc si ten přípravný zápas nepamatuji, ale Prostějov vždy hrál útočný hokej a měl skvělé přesilovky. Letos se změnil trenér i hráči, tak uvidíme, s čím přijdou, ale, jak už jsem říkal, je to o nás a naší hře,“ uzavírá Lukáš Nedvídek.

Podobné články

Rozhovory

Gajarský o příchodu do Třebíče i drilu v Americe. Z týmu má dobrý pocit

09.06.2021
Rozhovory

Společné soustředění? Tým to vždycky ještě víc stmelí, hlásí Jan Mlčák

02.06.2021
Rozhovory

Chci do play off, říká Forman. Pochvaluje si tréninky na ledě

25.05.2021