Menu +

Karel Šefčík ukončil smlouvu s Horáckou Slavií - důvody zdravotní a rodinné

Rozhovory
T ř e b í č - Jak oznámil sportovní ředitel klubu Kamil Pokorný, ukončil smlouvu s Horáckou Slavií jeden z nejzkušenějších beků, Karel Šefčík. Dvaatřicetiletý obránce s Třebíčí prožil úspěšné období postupu do první ligy a působil zde v jejím, v novodobé historii, nejúspěšnějším období. Poté hrál ve Žďáru nad Sázavou, Jihlavě a Havířově, aby se v sezóně 04/05 do Třebíče opět vrátil.
Na důvody ukončení smlouvy jsme se zeptali přímo samotného hráče.
Sdílejte článek
 
Karel Šefčík

Můžete objasnit důvody ukončení Vaší smlouvy s Horáckou Slavií?

Jsou to hlavně rodinné důvody a moje zdravotní problémy. Jsem po operaci pravého ramene a vypadá to, že ještě nějakou dobu nebudu moci ani trénovat, takže bych v klubu nebyl moc platný. Myslím, že pro klub bude lepší, když bude mít jistotu v nějakém zdravém hráči, než nejistotu ve mně, nezdravém.

Jaká byla reakce vedení klubu na Vaše rozhodnutí?

Vzali to tak, jak to je. Vedení uznalo, že důvody, které uvádím, opravdu jsou na ukončení smlouvy. Nadále zůstávám hráčem Třebíče, ale můj zdravotní stav po operaci ramene a nemoc člena rodiny mi neumožňují dál pokračovat, takže jsme se dohodli, že smlouvu ke 30. červnu ukončíme.

Jak Vaše rameno po náročné operaci vlastně vypadá.

Nevypadá to dobře. Podle současného stavu bych nejspíše první dva měsíce soutěže ještě vůbec nehrál a kdoví, jaká pak bude situace a jestli bych se vůbec dostal do sestavy.


Karel Šefčík v dresu Horácké Slavie

Nebavili jste se třeba o Vaší spolupráci s klubem na úrovni mládeže, nebo na jiné pozici?

Bohužel v současné době mi můj zdravotní stav a situace v rodině neumožňuje o podobné spolupráci uvažovat. Ale do budoucna, pokud bych se chtěl k hokeji vrátit, je možné, že se na nějaké formě spolupráce domluvíme. Teď opravdu nechci nic slibovat.

Za rozhovor poděkoval a hodně štěstí popřál Jiří Mokrý

Podobné články

Rozhovory

David Dolníček hodnotí dosavadní průběh sezony

29.12.2020
Rozhovory

Hraje ve vánočních ponožkách. Hezké, že? směje se Matěj Psota. Kdo mu leze do zelí?

21.12.2020
Rozhovory

V Ústí jsem nebyl tři čtvrtě roku, tak ty brány musel někdo vyčistit, směje se střelec Krliš

02.12.2020