Menu +

Konečně mi to tam spadlo, raduje se střelec vítězného gólu Karel Nedbal

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Jeho první gól v sezoně přišel dost možná v tu nejlepší možnou chvíli. Poctivý defenzivní dříč Karel Nedbal nemá prvořadě za úkol dávat branky. Plní si zejména obranné úkoly, které jsou pro tým nesmírně důležité. Stejně tak ale umí podpořit útok, a byl to byl on, kdo dnes svou první trefou v aktuálním ročníku přisoudil třebíčským hokejistům veledůležité tři body.
Sdílejte článek
 

Karle, zvládli jste další zápas o pomyslných šest bodů. Co podle tebe rozhodlo o vašem vítězství?

Pro nás je teď každý zápas důležitý, ať je to kterýkoliv tým. Je super, že se nám to dnes povedlo a přiblížili jsme se k desítce. Měli jsme dobrý vstup do utkání, kde jsme dali dva rychlé góly, to si myslím, že nám k průběhu zápasu hodně pomohlo. I když jsme dostali kontaktní gól, tak jsme se nesesypali a drželi se taktické věci.

Měli jste skvělý vstup do zápasu. Zdálo se, že jste domácí svým pohybem zaskočili. Byl to záměr?

Určitě jsme nejeli do Frýdku s tím, že budeme pasivní a budeme čekat, co udělá soupeř. My jsme chtěli diktovat tempo hry. Myslím, že se nám to dařilo.

Ty sám jsi dal vítězný třetí gól. Jak bys situaci popsal?

Měli jsme přesilovku a Krenža (Daniel Krenželok pozn. red) mi přihrál puk po modré čáře. Viděl jsem, že jejich gólman přes Láďu Bittnera nic nevidí a povedlo se mi to trefit. Konečně mi to tam spadlo!

Přesilovkami si teď každopádně pomáháte téměř každý zápas. Co jste v nich změnili oproti době, kdy jste se v nich trápili?

Byly zápasy, kdy se nám nedařily nějaké složité kombinace. Začali jsme jednoduchými věcmi, a potom ty hezké souhry a góly přišly.

Rysi snížili na 2:3 tři a půl minuty před koncem. Znervóznilo vás to?

Nemyslím si. Věděli jsme, o co hrajeme. Hráli jsme obětavě a zvládli jsme to velmi dobře.

S tímto soupeřem jste letos každopádně ještě neztratili ani bod. Čím si vysvětluješ, že se vám na něj tak daří?

Tak to je. Jsou týmy, se kterými se vám hraje těžce a pak týmy, se kterými lépe. Ještě s nimi hrajeme dvakrát doma. My to zvládneme!

Po dnešním kole se situace kolem kýženého desátého místa zase vyrovnala. Co podle tebe rozhodne o tom, kdo tuto postupovou příčku získá?

Je to jednoduché. Musíme se soustředit sami na sebe. Když budeme vyhrávat, máme desítku.

V krátkosti se ještě vrátím k právě probíhající akci O kapku lepší hokej. Vy jste v minulém zápase udělali radost malému Míšovi Holíkovi. Jak silný pro tebe tenhle příběh je?

Tyto akce pro dobrou věc rozhodně mají smysl, jsem rád, že se Třebíč mohla také zapojit! Míša je obrovský bojovník. Klobouk dolů před ním! Věřím, že jsme ho tímto způsobem potěšili.

Děkuji za rozhovor.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024
Ohlasy po utkání

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž

14.03.2024
Ohlasy po utkání

Vybrali jsme těžší cestu, musíme vyhrát, říká Kamil Pokorný

13.03.2024