Menu +

V sobotu do Frýdku! Horáci si chtějí připsat další tři body

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Další veledůležité utkání čeká v sobotu třebíčské hokejisty. Bílé hvězdy cestují na daleký sever Moravy, kde se pokusí znovu porazit Frýdek-Místek. Zápas budete moci klasicky sledovat na Hokejka. TV. K dispozici budou také Onlajny.
Sdílejte článek
 

S Frýdkem další bitva o šest bodů

Podruhé během krátké doby se proti sobě postaví hokejisté Třebíče a Frýdku–Místku. Půjde o další mimořádně důležité utkání, které může oba kluby přiblížit k účasti v kýženém předkole. Bílé hvězdy i rysi se přitom momentálně těší z velmi dobré formy. Díky ní už oba celky předstihly v tabulkovém postavení Prostějov, jenž měl ještě nedávno nejvýhodnější postavení. Severomoravané zvítězili čtyřikrát z posledních pěti střetnutí. Jedinou porážku jim přichystala právě Třebíč. Horáci v hale Polárka zvítězili před pár dny vysoko 5:0. Také tento moment jim může před tím aktuálním střetnutím poskytnout vítanou psychickou výhodu. Aktuální forma Frýdku – Místku vzbuzuje každopádně oprávněný respekt. Ostatně tři vítězství v řadě při celkovém skóre 20:4 hovoří jasnou řečí. Svěřenci trenérů Wojnara a Daňa dokázali zdolat Jihlavu 6:1, a pak také dvakrát Kadaň. Na Trhačích si smlsli díky vítězstvím 9:0 a 5:3.

Aktuální umístění v tabulce:

Frýdek–Místek 10. místo (80 bodů)

SK HS Třebíč 11. místo (76 bodů)

Produktivitě Frýdku-Místku vládne Milan Mikulík

Rysi vystřídali během této sezony už šest brankářů. Nejvíce prostoru mezi třemi tyčemi dostal Nick Malík. Jenže ten už na severu Moravy nepůsobí. Jeho další kroky totiž vedly do zámoří. Jako náhradu přivedli třinečtí Oceláři do své organizace Tomáše Suchánka z Přerova, jehož pak obratem poslali právě do Frýdku – Místku. Šestnáctiletý mladíček zde tvoří brankářské duo s ostříleným Lukášem Danečkem. V záloze je ještě připraven Matěj Loubal, který letos z většiny času působí v druholigovém Novém Jičíně. Nejlépe bodujícím obráncem rysů je Filip Haman (5+12), velmi dobře si počíná rovněž Ondřej Hrachovský (9+8), jenž má na svém kontě shodný počet sedmnácti kanadských bodů. Kvalitními čísly disponuje ještě Marian Adámek (1+12). Ten navíc odehrál jen dvacet zápasů. Útočným šikům kraluje ostřílený bard Milan Mikulík (14+22), zdatně mu sekunduje i další nestárnoucí rutinér Rostislav Martynek (12+21). Výtečný ročník prožívá rovněž Petr Kafka (7+24), opomenout nesmíme ani Vojtěcha Tomiho (13+13).

Brankářská jednička: Lukáš Daneček (90,7 %)

Nejproduktivnější hráč: Milan Mikulík (14+22)

Nejproduktivnější obránce: Filip Haman (5+12), Ondřej Hrachovský (9+8)

Nejlepší střelec: Milan Mikulík (14 branek)

Nejlepší nahrávač: Petr Kafka (24 asistencí)

Nejlepší hráč v hodnocení +/- Ondřej Hrachovský, Rostislav Martynek (oba +14)

Nejtrestanější hráč: Ondřej Hrachovský (36 TM)

Třebíč přemohla Prostějov, Frýdek si poradil s Kadaní

Hokejisté Třebíče přivítali v rámci minulého kola na svém ledě Prostějov. Začátek zápasu měli sice lepší Jestřábi, neboť se už v první minutě dostali do vedení. To ale odhodlání bílých hvězd nijak nezlomilo – právě naopak. Horáci utkání velmi brzy otočili ve svůj prospěch. Už po konci první dvacetiminutovky totiž svítilo na kostce nad ledem skóre 3:1 pro Třebíč. Zbytek střetnutí pak měli svěřenci Radka Nováka a Jaroslava Barvíře pod kontrolou. Celý zápas nakonec skončil vítězstvím domácích barev 5:2.

SK HS Třebíč – LHK Jestřábi Prostějov 5:2

Branky a nahrávky: 2. Ferda (Malec), 5. Bittner (Nedbal, Psota), 11. Nedvídek (Vodný), 30. Laš (Szathmáry, Nedvídek), 33. Laš (Bittner, Krenželok) - 1. Chlán (Pochobradský, Jandus), 31. Divíšek (Nouza, Husa). Rozhodčí: Skopal, Valenta - Polák, Kleprlík. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1243. Střely na branku: 38:33. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2.

Jaroslav Barvíř po utkání s Prostějovem: „Z našeho pohledu byl tým výborně připravený, kluci plnili plán hry výborně. Myslím si, že jsme byli ve všech směrech lepším týmem, i když nás překvapila rychlá branka soupeře. Soupeř na nás nenašel recept, vypracovali jsme si pěkné šance a dávali jsme krásné góly.“

Frýdek Místek potvrdil dobrou formu. Rysi ve svém posledním utkání porazili Kadaň 5:3.

HC Frýdek–Místek – SK Trhači Kadaň 5:3

Branky a nahrávky: 16. Mikulík (Haman, Hladonik), 28. Klimša (Hrachovský, Bartko), 34. Martynek (Bartko, Klimša), 36. Szturc (Klimša, Martynek), 60. Tomi (Hrachovský, Haman) – 21. M. Zabloudil (Kůs, Wojnar), 29. Kůs (M. Zabloudil, Trefný), 44. M. Zabloudil (Kůs, Wojnar). Rozhodčí: Doležal, Kašík – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 6:7, navíc Koblížek (KAD) 10 minut, Zeman (KAD) 5 + do konce utkání. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1 Diváci: 1 021. Střely na branku: 51:18. Zblokované střely: 5:2. Vhazování: 31:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3.

Trenér Frýdku–Místku Vlastimil Wojnar po utkání s Kadaní: „Tak my jsme věděli, že to nebude lehké. Že ty dva zápasy za sebou jsou vždycky zrádné. Ještě navíc když se ten první vyhraje hladce. To se potvrdilo, naštěstí jsme to bojovností a chutí vyhrát zvládli. Takže já musím pogratulovat klukům, i když to nebyl úplně ideální výkon. Důležité jsou momentálně tři body, které máme. Takže spokojenost.“

Sestavy z posledního utkání:

SK HS Třebíč: Jekel – Szathmáry, D. Krenželok, Nedbal, V. Čejka, Furch, Kowalczyk, Padrnos – Šťovíček, Nedvídek, Vodný – Psota, Bittner, Laš – Ferda, Václavek, Malec – T. Havránek, Tadeáš Král, Michálek.

HC Frýdek – Místek: Suchánek (G. Hubáček) – M. Adámek, Haman, Bartko, J. Michálek, J. Adámek, Hrachovský, Jenáček – Kofroň, Hladonik, Mikulík (C) – Kafka, Klimša (A), Tomi – R. Szturc, Przybyla, Martynek (A) – Eret, Kaukič, Motloch.

Poslední vzájemné utkání ovládla Třebíč

Naposledy se obě mužstva utkala v pondělí 3. února. Šlo o dohrávku 36. kola, přičemž vítězně z ní vyšli Horáci. Ti svého soupeře porazili jednoznačně 5:0

HC Frýdek-Místek – SK HS Třebíč 0:5

Branky a nahrávky: 6. Václavek (Nedbal), 17. Nedvídek (Laš, Šťovíček), 30. Bittner (Psota, Nedbal), 46. Laš (Nedvídek, Psota), 55. Szathmáry (Nedvídek). Rozhodčí: Obadal, Cabák – Novák, Blažek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 1005. Střely na branku: 29:26. Průběh utkání: 0:5.

Věděli jste, že?...

- Třebíč ještě letos neztratila s Frýdkem–Místkem ani bod.

- Marek Laš vstřelil v utkání s Prostějovem dva góly.

- Utkání s Prostějovem navštívilo 1243 diváků.

- Za Frýdek-Místek momentálně nastupuje i Roman Szturc. Zkušený útočník už letos vystřídal dresy Zlína, Poruby a Třince. Frýdek–Místek je tak během aktuálního ročníku jeho čtvrtým působištěm.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!

16.03.2024
Pozvánky na zápas

Série se přesouvá na třebíčské kolbiště! Pokračování je na programu ve středu a ve čtvrtek!

12.03.2024
Pozvánky na zápas

Čtvrtfinále je tady! Bílé hvězdy jej načnou dvojzápasem v Kalich aréně!

08.03.2024