Menu +

Martin Fryauf - tahle prohra nás opravdu mrzí

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Sareza Ostrava přijela do Třebíče ke třiadvacátému kolu první ligy. Třebíčští hráči podali jeden z nejlepších výkonů, který od nich diváci letos mohli vidět, přesto odcházeli z ledu jako poražení. Ostravané byli téměř celý zápas pod tlakem, prohrávali 1:0, ale dokázali potrestat dvě chyby domácích a otočit pro ně téměř ztracený zápas.
Sdílejte článek
 
Domácím v tomto zápase pomohl odchovanec Třebíče, Leoš Čermák, jenž po nepříjemném zranění oka a vleklé léčbě nastoupil k vůbec prvnímu soutěžnímu utkání. Pro domácí byl opravdovou posilou. Bylo ho plné hřiště a jeho akce byly pro ostravského gólmana Čecha velmi nebezpečné. Svůj výkon pak Leoš korunoval vedoucí brankou Slavistů, když v šestačtyřicáté minutě z levé strany prostřelil brankáře Sarezy.
TRECHO

Když loni Leoš Čermák v jednom z rozhovorů říkal, že by si rád ještě někdy za Třebíč zahrál, jistě netušil, že to bude již v této sezóně. Radost z jeho startu doma měli i třebíčští fanoušci.

Nebyl to ale zdaleka zápas jednoho hráče. Hokejisté Horácké Slavie makali jako jeden muž a hostující hokejisté měli velké štěstí, že jejich konto nebylo zatíženo několika brankami, po nichž příležitosti vypracované domácími doslova volaly.

Velmi aktivní byla v zápase Olivova řada. A právě jejího člena, zkušeného univerzálního hráče Martina Fryaufa jsme požádali o zhodnocení zápasu.

“Určitě nás tahle prohra velice mrzí. Kdybychom prohráli sedm nula, tak si řekneme, dobře, hráli jsme špatně a musíme něco změnit. Jenže dneska jsme opravdu podali výborný výkon. Když už jsme se dostali do vedení, tak dostaneme takovéhle dva góly. Opravdu nás to hodně mrzí.“

Martin Fryauf nezapomněl pochválit posilu a zároveň autora jediné branky domácích Leoše Čermáka. “Leoš to je ikona třebíčského hokeje, pan hokejista, který patří spíš do reprezentace a do extraligy.“

Všichni, kdo na hokej do Třebíče tentokrát zavítali viděli, že Leoš Čermák byl opravdu velkou posilou, což potvrdil i Martin Fryauf: „Když dostanete do mužstva takového hráče, tak to zvedne celý mančaft. Každý se mu snaží vyrovnat, nepokazit mu akci, nebo přihrávku. Je to borec , který opravdu hodně pomůže.“

TRECHO

Martin Fryauf, jeden z nejaktivnějších hráčů zápasu se Sarezou.

Ve středu čeká prvoligové hokejisty další kolo soutěže. Horácká Slavia zajíždí do nedaleké Jihlavy, kde od sedmnácti hodin odehraje derby proti místní Dukle. “ Neřekl bych, že do Jihlavy jedeme dnešní prohru nějak odčinit. Opravdu jsme dnes hráli výborný hokej. Spíš to pro nás bude zápas jako každý jiný. Určitě budeme hrát hodně zezadu a budeme se snažit dát nějaký gól abychom vyhráli tak, jak vyhrála dneska Ostrava tady,“naznačil srdcař Martin Fryauf taktiku s níž do Jihlavy tým Třebíče pocestuje.

Dnešní ztracené body lze přičíst špatné koncovce třebíčského mužstva. Že to je opravdu vážný problém potvrdil i Martin Fryauf: “Já jsem v Třebíči už dlouho a vždycky jsme s tímhle měli problém. Za těch třiadvacet zápasů jsme dali opravdu málo gólů. Hrajeme dobře dozadu, jen potřebujeme aby se nějaký střelec probudil. Když padne nějaká šťastná branka, tak se pak hraje mnohem lépe.

Hokej je někdy krutý, což tentokráte poznali na vlastní kůži hráči domácí Horácké Slavie. Nezbývá však nic jiného, než se soustředit na další zápas v Jihlavě a pokusit se urvat body v derby s tamnější Duklou.

A ještě "maličkost", která však musela domácí borce alespoň trochu zahřát u srdce. Domácí fanoušci po utkání ocenili poctivý výkon svého týmu potleskem i přesto, že body si tentokráte odvážel šťastnější soupeř.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Šest branek nemůžeme dostávat, tvrdí Martin Šťovíček. V sobotu musíme vyhrát, burcuje

17.09.2020
Ohlasy po utkání

Makali jsme, na ligu jsme připraveni, říká po vítězné generálce střelec vyrovnávací branky Václav Krliš

08.09.2020
Ohlasy po utkání

Jsem rád, že mi trenéři věří a že můžu hrát, říká Tomáš Šoustal po utkaní s Porubou

20.08.2020