TRE - SAR 1:2 - Třebíč díky smolné koncovce nedokázala zvítězit

Domácí chtěli na svém ledě získat proti Sareze tři důležité body, jejich výkon tomu dlouhou dobu odpovídal. Domácí po dvě třetiny vévodili ledové ploše, branku však vstřelit nedokázali. Ve třetí třetině se sice po Čermákově krásné brance dostali do vedení, ale hosté pak dvěma rychlými góly otočili průběh zápasu ve svůj prospěch. Třebíč zůstává nadále na předposlední příčce.

23.kolo, pondělí 14.11.2005
1:20:0, 0:0, 1:2
SAR SAR
Branky a nahrávky: 46. Čermák (Pelán, Korotvička) - 49. Holuša (Boháč), 50. Baranyk (Polášek, Ovšák). Rozhodčí: Husička - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 690. Střely na branku: 44:22. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Šindelář - Hrbáček, Lukáč, Lučka, Rehák, Sláma, Ščerban - Fryauf, Oliva, Květoň, Pelán, Sobotka, Čermák, Hanzal, Tatarčík, Korotvička, Látal.
HC Sareza Ostrava: Čech - Brincko, Holík, Kramný, Mocek, Ovšák, Pazdera, Tesařík - Badžo, Baranyk, Boháč, Chyba, Gelačák, Heřman, Holuša, Janeček, Koláček, Mleko, Polášek, Valčák.

Utkání lépe začali hráči Horácké Slavie. Hned v úvodu dostali možnost zahrát si přesilovou hru. Hostující gólman Čech byl však pokaždé připraven hbitě zasáhnout. V polovině šesté minuty se do gólové šance dostal domácí Oliva,když jel s kotoučem zboku sám na ostravskou branku. Tato akce však brankou neskončila. Podobně tomu bylo v 11. minutě, kdy se v obrovské šanci ocitl Sobotka, jeho samostatný nájezd ale Čech zlikvidoval. Konec první třetiny se opět režíroval pod taktovkou Horácké Slavie, která však nenašla recept na gólmana hostí. První třetina tedy proběhla bez branek.

V úvodu druhé třetiny mohl třebíčský Hanzal rozjásat domácí publikum ale před prázdnou brankou jen promáchl. V 27. minutě se Oliva dostal do další mega šance. Kotouč skončil pod číhajícím Čechem. Ve 31. minutě si hosté zahráli první přesilovku. S početní nevýhodou se domácí skvěle vypořádali. Na oplátku hned vzápětí si zahráli přesilovku domácí. Čech měl plné ruce práce s likvidováním střel hostí. Nejvíce starostí mu udělala asi ta Látalova, která těsně minula branku. Na konci druhé třetiny, po zaváhání třebíčského obránce, se dostali do příležitosti ke skórování hosté. Šindelář však bravůrně vytěsnil střelu. Obě družstva tedy čekala na gól až do poslední třetiny

V poslední třetině hra dostala pořádné obrátky. Třebíčští korunovali svůj tlak brankou, o kterou se postaral Leoš Čermák. Prostřelil od modré Čecha, který neměl proti této dělovce nejmenší šanci. Po inkasovaném gólu se hra hostí výrazně zlepšila. O Vyrovnávací branku se zasloužil Holuša, asistenci si připisal Daniel Boháč. Horácká Slavia se z gólu ani nestačila vzpamatovat, když Ostravští udeřili znovu. O vedoucí branku Sarezy se zasloužil Milan Baranyk. Ve 49. minutě si vzal trenér domácích oddechový čas, aby připravil hráče na závěrečný nápor. Místo toho se několikrát Šindelář pěkně zapotil. V posledních několika mimutách se však třebíčští hokejisté dostali do tlaku. Minutu před koncem základní hrací doby se jim skoro podařilo vyrovnat. Čech na poslední chvíli kotouč zalehl. Utkání tedy skončilo 1:2 ve prospěch ostravské Sarezy, která si z Třebíče odvezla tři body.

Josef Horešovský (Třebíč): Myslím, že dnes jsme odehráli jeden z nejlepších zápasů doma. bylo tam napadání, střelba, aktivita. V první třetině jsme si dobrým napadáním vypracovali několi dobrých příležitostí. Bohužel z nich branky nedáme a naše sebevědomí pak jde hodně dolů. Pak jsme vedli, ale po dvou chbyách soupeř stav utkání otočil. Spravedlnost se od nás dnes totálně odvrátila. Leoš Čermák je hráč jiné kategorie. I přes tu dlouhou přestávku bylo vidět, že je to hráč pro jinou soutěž a byl nám velkou posilou.