Menu +

Možná jsme ze soupeře měli až moc respekt, říká po porážce v Chomutově Karel Nedbal

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Přinášíme vám rozhovor s třebíčským obráncem Karlem Nedbalem, který se ohlíží za pondělním střetnutím v Chomutově. "Prohra nás určitě mrzí. Možná jsme měli až moc velký respekt k soupeři na začátku zápasu. Chomutov byl zpočátku ve všem o krok před námi. Nedařily se nám osobní souboje, buly a soupeř měl lepší pohyb. Postupem času se náš výkon zvedal, ale bohužel jsme nedokázali vstřelit branku," říká obránce s číslem 7.
Sdílejte článek
 

Karle, v Chomutově jste prohráli 0:3. Jaké jsou pocity bezprostředně po utkání?

Prohra nás určitě mrzí. Možná jsme měli až moc velký respekt k soupeři na začátku zápasu. Chomutov byl zpočátku ve všem o krok před námi. Nedařily se nám osobní souboje, buly a soupeř měl lepší pohyb. Postupem času se náš výkon zvedal, ale bohužel jsme nedokázali vstřelit branku.

V čem byla podle vás hlavní příčina porážky? Samozřejmě, že bez gólu se vyhrát nedá, ale zkuste to nějak rozvést.

Bylo to o tom gólu. Kdyby se nám podařilo srovnat, nebo potom dát kontaktní gól na 2:1, tak to mohlo být jiné, ale bohužel nám tam dnes nic nespadlo.

Zdálo se, že Piráti byli velmi nepříjemní v prostoru před brankou, kde se těžko odstavovali od kotouče…

Asi ano, byli nepříjemní. Mají tam zkušené a silné útočníky, ale to je na nás obráncích, abychom si s nimi poradili.

Zápas přinesl poměrně dost vyloučených. Vy jste nejdříve ubránili dlouhé oslabení 3/5. A to za cenu několika obětavých bloků. Od toho se lze do dalších zápasů odrazit, že?

Vyloučených bylo dost. Suprově jsme ubránili přesilovku 5 na 3. Gólman nás dnes držel. Stojí to sice síly, ale psychicky vás to nakopne.

Pak jste měli ve druhé třetině přesilovku vy, ale skórovat v ní dokázal soupeř. Čím to?

Chomutov výborně bránil. Myslím, že jsme měli zjednodušit kombinace a více střílet, následně jsme bohužel inkasovali.

Byl to zlomový moment zápasu?

Zlomový bych neřekl. Potom jsme začali hrát více u nich, vytvořili jsme si nějaké šance. Nic nám tam dnes prostě nespadlo. Potom jsme dostali v oslabení na 3:0, a až tady se to zlomilo, si myslím.


Karel Nedbal v prvním domácím utkání sezóny 2019 - 2020 proti Přerovu


V obranném páru jste nastupoval s Jakubem Jenáčkem, přičemž vy jste rozhodně ten zkušenější. Snažíte se proto řídit vaši hru?

Na ledě je to o komunikaci a vyhovět si v daných situacích a myslím, že se nám to spolu daří. Určitě se mu snažím co nejvíce pomoci. Kuba je šikovný a pracovitý obránce. Hraje se mi s ním dobře.

Před letošní sezonou jste změnil číslo na dresu. Místo čísla 26 nyní nosíte 7. Má to nějaký speciální důvod?

Před 2 roky, když jsem do Třebíče poprvé přišel, dostal jsem na výběr z několika volných čísel. Vybral jsem si 26, protože jsem od malička obdivoval Patrika Eliáše a zrovna je to třebíčský odchovanec, takže to byla jasná volba. Letos se dělala nová sada dresů a já si nechal číslo 7, se kterým hraji v Pardubicích.

Ve středu vás čeká na domácím ledě Poruba. Co udělat, aby to byl první vítězný zápas v sezoně?

Dobře zregenerovat po dnešním zápase a připravit se na Porubu. Doma musíme od začátku řídit hru my! Vnutit jim náš hokej a věřím, že budeme úspěšní!

Děkuji za rozhovor.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Jan Václavek: My jsme nadšení. Byl to skvělý týmový výkon

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Zvládli jsme to díky tvrdé práci, říká střelec vítězné branky Lukáš Nedvídek

09.03.2020