Menu +

Nabídka z Třebíče pro mě byla ideální, pochvaluje si Stanislav Neruda

Rozhovory
T ř e b í č - Hokejový život je o změnách. Jednu takovou, i když nečekanou zažil v minulém týdnu zkušený brankář Stanislav Neruda. Jeden den vyhazov z Havlíčkova Brodu, druhý den už nástup na tréninkovou jednotku v Třebíči. Takhle rychlý tenhle trejd byl. „Jako ve fabrice, z hodiny na hodinu,“ komentuje ostřílený gólman svůj odchod od Rebelů. Do Horácké Slavie se sympatický brankář vrací po necelých sedmi sezónách.
Sdílejte článek
 

Stanislave v minulém týdnu jste poměrně nečekaně a rychle změnil působiště. Jak k tomu došlo?

Jak k tomu došlo? Jak se říká, jako ve fabrice, z hodiny na hodinu. Druhý den po nepovedeném zápase ve Znojmě si mě zavolal manažer s tím, že o moje služby už není v Brodě zájem a že mi dává volno do pondělka, abych si něco našel. Ale když jsem šel od něho, tak už jsem měl na telefonu dva zmeškané hovory od sportovního manažera a trenéra Třebíče Kamila Pokorného. Dohodli jsme se rychle a druhý den už jsem se tady hlásil na tréninku.

Takže jste moc dlouho nehledal a nabídka z Třebíče byla hodně rychlá.

Ano, Kamil Pokorný mě kontaktoval. Přemýšlel jsem, co budu dělat, ale když jsem viděl zájem tady z Třebíče, tak jsem na to kývl, protože už se mi nechce někam daleko cestovat. Mám rodinu, doma malou holčičku. Chtěl jsem být doma a tohle je ideální stav.

V Brodě jste strávil dlouhou dobu, odvedl jste tam spoustu práce, proto se nemůžu nezeptat, zda Vás nemrzí způsob, jakým došlo k ukončení Vašeho působení u Rebelů.

Samozřejmě ten způsob, jakým se to stalo, mě mrzí. Vůbec jsem to netušil. V sezóně jsem moc nechytal, byl jsem zraněný, což k tomu možná taky přispělo, ale že to bylo takhle rychle, řekli mi to a hned jsem skončil … Ani, že by si třeba čtrnáct dní dopředu o tom promluvili, že se mnou do budoucna nepočítají, nic takového neproběhlo. Opravdu to bylo z hodiny na hodinu.

Dlouho jste ale bez práce nezůstal, navíc prostředí v Třebíči se moc nezměnilo, takže zvyknout si tady nebude asi problém.

Ne, to vůbec ne. Prostředí se opravdu moc nezměnilo, akorát ten kádr je dost jiný, znám tady už asi jen čtyři kluky, se kterými jsem se tady potkal, když jsem tady hrával. Hrb, Dolňa, Sedlo, Čáp a Saly. Ty mladší už ale neznám, postupně se s nimi seznamuju a doufám, že to do toho play – off společně dotáhneme.

Na jakou dobu jste se v Třebíči domluvili?

Je to do konce sezóny, do posledního letošního zápasu Horácké Slavie.

Dovedete si představit, že byste v Třebíči chytal i v příští sezóně?

Určitě bych se tomu nebránil, ale už nejsem nejmladší. Pokud bude sloužit zdraví, tak bych na nabídku kývnul, ale zatím nebudeme předbíhat.

Pokud se Třebíči podaří uhrát postup do play – off, je možné a docela pravděpodobné, že by se Horácká Slavia a Havlíčkův Brod mohly potkat. Přál byste si to?

Takové moje tajné přání to samozřejmě je a snad i s tou lepší tečkou pro nás, pro Třebíč. To by bylo na závěr sezóny hezké zpestření.

Podobné články

Rozhovory

Kapitán? Je to pro mě čest a výzva, říká Lukáš Nedvídek

13.09.2020
Rozhovory

Pro úspěch uděláme společně maximum, velí před novou sezonou Jaroslav Barvíř

11.09.2020
Rozhovory

Marek Laš o konci kariéry: Další sezonu s léky proti bolesti už jsem přidat nechtěl

23.08.2020