Náskok jsme si měli pohlídat, mrzí Psotu. Statistiky jsou podle něj nefér

Bílé hvězdy měly zápas v Chomutově parádně rozehraný. Ještě na konci druhé třetiny vedly 3:0 a nic nenasvědčovalo tomu, že by si ze severu Čech neměly odvézt kompletní bodový zisk. Jenže Piráti předvedli obrat, který svěřenci Martina Pešouta dovršili v prodloužení gólem na 4:3. Za dramatickým utkáním se v rámci ohlasů ohlíží Matěj Psota - autor gólu a dvou asistencí.

Vnímáš bod z venkovního zápasu po situaci, kdy jste vedli 3:0 jako zisk, nebo spíš jako ztrátu?
Těžké takhle říct. Věřím, že nám bod z venkovního utkání na konci základní části poslouží, ale faktem je, že z Chomutova jsme si mohli odvézt víc. bodů. Náskok byl slušný, měli jsme si to pohlídat.

Bylo jedním z klíčových momentů zápasu snížení Chomutova na 1:3 těsně před koncem druhé třetiny?
Určitě jo. Nechceš dostat gól těsně před koncem třetiny. Pokud bychom šli do závěrečného dějství s vedením 3:0, určitě by se nám dýchalo lépe. Na druhou stranu to byl pořád velice solidní náskok.

Nebyla třetí třetina z vašeho pohledu až příliš pasivní?
Nejspíše ano. Měli jsme hrát pořád stejně, ale místo toho jsme na chvilku polevili a čekali, co Chomutov vymyslí. Navíc soupeř měl dnes i trochu více štěstí, alespoň tedy podle mého názoru. Hodně jim pomohly přesilovky, ve druhé třetině jich neměli málo.

Na druhou stranu může být chomutovská facka poučením do dalšího průběhu sezony, ne?
Hned po zápase jsme si přesně tohle řekli v kabině. Sezona je pořád na startu a pokud chceme být úspěšní, nesmíme ani na chvilku polevit.

V Chomutově vám ladily přesilovky, z nichž jste dali dva góly...
Podle mě je ještě brzo říkat, jestli nám ladí, nebo ne. Přesilovky každopádně můžou vyhrát hodně zápasů, takže se na ně soustředíme. Mám v nich kolem sebe samé zkušené hráče. Někdy hrajeme podle nacvičených signálů, jindy si rychle něco ukážeme a improvizujeme.

Připsal sis gól a dvě asistence. U tebe bych řekl, že máš větší radost z přihrávek, co?
Hele... Těžko říct. Ale jo, když mám možnost, vždycky radši přihraju než zakončím. Nicméně když mi puk někdo dá před prázdnou bránu a já to trefím, taky mám velkou radost. (směje se)

Individuální statistiky sleduješ?
Ne, ale lidi nás podle nich často měří. Hokej mi v tomhle vlastně přijde nefér. Neříkám, že zhruba nevím, jak na tom z pohledu kanadských bodů jsem, ale že bych si ve statistikách hledal přesná čísla, to ne. Mnohem důležitější je pro mě pocit, jaký ze své hry mám.

Na opačné straně barikády stál váš dlouholetý spoluhráč Pavel Jekel. Proběhlo popichování?
Z mojí strany ani ne, ale Pavel na nás čekal hned po zápase před kabinou. Určitě měl radost, že zápas otočili, jinak by tam tak rychle nebyl. Takhle tam stál během minuty a otravoval, jak to umí. (směje se) Věřím, že mu porážku příště vrátíme. Jinak Pavlovi ale samozřejmě přeju, ať se jemu i jeho rodině v novém angažmá daří.