Z Chomutova vezeme jeden bod

Chomutov - Utkání druhého kola MAXA Ligy bylo zároveň utkáním televizním. V něm šli hosté do vedení 3:0 brankami Dočekala a přesilovkovými trefami Bittnera a Psoty. Jenže domácí na třetí trefu dokázali ještě do konce druhé třetiny odpovědět a to v její poslední minutě Fronkem - 3:1. Ve třetí třetině vrhli domácí všechny síly do útoku a to se jim vyplatilo. Nejprve snížil v přesilovce Lukeš a v padesáté minutě pak hodně šťastnou brankou po teči kolenem vyrovnal Tůma - 3:3. V prodloužení dostali Piráti k dispozici přesilovou hru po velmi sporném vyloučení Dočekala. Tu ale ještě nevyužili. Rozhodnutí přišlo až v čase 63:41, když doklepl puk do odkryté brány znovu Tůma - 4:3.

2.kolo, úterý 17.9.2024
CHM CHM
4:3p0:2, 1:1, 2:0, 1:0
Branky a nahrávky: 40. Fronk (Lukeš, Hübl), 46. Lukeš (Hübl, Sklenář), 50. M. Tůma (Hejcman, Guman) – 10. Dočekal (Mareš, Psota), 20. Bittner (Psota, Bořuta), 39. Psota (Dočekal, To. Svoboda). Rozhodčí: Petružálek, Valenta – Štofa, Beneš. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:2. V oslabení:0:0 . Diváci: 2083. Střely na branku: . Průběh utkání: .
Piráti Chomutov: Jekel (Petrásek) – Březák, Kadeřávek, Eliáš, Poizl, Ulrych, Husinecký, Havel, Baláž – Lukeš, Hübl, Fronk – Ta. Svoboda, Eret, M. Tůma – Guman, Hejcman, Berka – Mála, Koblížek, Sklenář
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán (Jan Brož) – Vodička, Stehlík, Bořuta, Mareš, Böhm, Furch, Kroupa – Ferda, Michálek, V. Brož – Dočekal, Bittner, Psota – Vodný, Lichanec, Tomáš Svoboda – Matyáš Svoboda, Michalčuk, Jaša

Úvodní šanci zápasu měl na holi při chomutovské přesilovce Hejcman, Jan Mičán ale předvedl pohotový semafor, díky čemuž ke změně skóre nedošlo.A tak udeřilo na druhé straně. V čase 09:30 nahazoval puk do skrumáže před brankou Erik Mareš, tam si ho našel Martin Dočekal a třebíčský obr se v takových situacích většinou nemýlí. 0:1.Prakticky hned poté se do samostatného úniku dostal Malý, avšak jeho zakončení zneškodnil Pavel Jekel. Extřebíčský gólman si poradil rovněž s tutovkou Radima Ferdy. Na druhé straně mohl vyrovnat Berka, jenže ke smůle Pirátů trefil tyč. Závěr třetiny patřil Horákům. Ti měli přesilovou hru, ve které předvedli parádní kombinaci Antonín Bořuta, Matěj Psota a zakončující Ladislav Bittner 0:2. Na kostce nad ledem v tu chvíli svítil čas 19:13.

Druhé dějství odstartoval povedenou individuální akcí Tomáš Guman, leč v zakončení selhal. Za Třebíč kontroval Martin Dočekal, jemuž ovšem překazil gólovou radost Pavel Jekel. K další změně skóre došlo až v čase 38:15. Třebíč měla k dispozici výhodu přesilové hry, přičemž rozborku chomutovské obrany tentokrát řídil Tomáš Svoboda. Ostřílený bard posunul puk na Martina Dočekala, který vybídl ke skórování Matěje Psotu, jenž nekompromisně zavěsil 0:3.Ještě před druhou sirénou vstřelili první gól zápasu také Piráti. V čase 39:27 využil další početní výhodu ránou nad Mičánův beton Jiří Fronk 1:3 Za tohoto stavu zamířily oba celky do kabin.

Třetí perioda se hrála poměrně dlouho bez vážnějších šancí. Nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo dojít ke zvratu v utkání. Jenže ten nakonec přišel. Nejdříve snižoval v čase 45:37 František Lukeš na 2:3. Piráti byli snižujícím gólem logicky povzbuzeni a v čase 49:41 dokonce vyrovnali zásluhou Martina Tůmy 3:3. Chomutovský útočník dorazil puk s notnou dávkou štěstí za dezorientovaného Mičána. A protože ve zbytku základní hrací doby branka nepadla, přišlo na řadu prodloužení. V něm Horáci nejdříve ubránili oslabení tří proti čtyřem. Dokonce v něm sami mohli rozhodnout, avšak jednomu z třebíčských útočníků přeskočil puk v rozhodujícím okamžiku hokejku. Jak už to tak bývá, po neproměněné tutovce přišel trest. V čase 63:41 rozhodl o druhém bodu pro Chomutov dvougólový střelec Martin Tůma.

David Dolníček - SK Horácká Slavia Třebíč: "Začali jsme první třetinu dobře. Čekali jsme úvodní tlak domácích, ale neřekl bych, že přišel. Ta třetina byla vyrovnaná, dali jsme v ní dva pěkné góly. Ve druhé třetině jsme se dostali pod tlak vyloučeními, byli tam tři za třetinu, což je dost. I tak jsme dali hezký gól v naší přesilovce na 3:0. Bohužel jsme tuto část zápasu nedokázali dotáhnout s tímto skóre do konce a soupeř nám zase v našem oslabení snížil na 1:3 gólem do šatny. Myslím si, že třetí třetinu jsme začali dobře, v dobrém pohybu, akorát jsme špatně vyhodnotili jednu situaci a bylo to 2:3. Pak se probudil stadion a v další přesilovce dal soupeř takový hodně šťastný a podivný padáček. Utkání šlo do prodloužení, v něm jsme ubránili další oslabení a měli jsme i jedno přečíslení, kde jsme před odkrytou bránou promáchli. Rozhodující situaci jsem pořádně neviděl, na to se podívám ze záznamu. Klasické pravidlo nedáš - dostaneš. Vezeme jeden bod, který bychom před zápasem možná i brali, ale teď jsme zklamaní, protože když vedeš 3:0, tak nejsi úplně šťastný, že máš jen jeden bod."

Petr Martínek - Piráti Chomutov: „V první třetině jsme byli takoví zakřiknutí, moc nám to nešlo, puky nám odskakovaly a utíkaly, nehráli jsme moc dobře. Pak jsme udělali dvě zbytečné chyby a oni toho využili. Myslím si, že rozhodující okamžik zápasu byl náš gól na 1:3, pak byla vidět síla našeho týmu. Ve třetí třetině jsme pak hráli výborný hokej, využili jsme šance, které jsme měli. Proti takovýmto týmům se hraje dost špatně, mají výborně postavené střední pásmo, výborně brání, mají to zažité, ale výborně jsme to zvládli.“