Menu +

Nemáme štěstí a nedokážeme puk protlačit do brány, mrzí Lukáše Slámu

Ohlasy po utkání
O l o m o u c - Po středeční prohře na domácím ledě s Hradcem Králové zavítali Třebíčští na led Olomouce, která se v tabulce udržuje mezi prvními celky. I když na Hané byli v první třetině lepším mužstvem hosté, všechny pokusy kryl Libor Kašík, jenž kotouč za svá záda nepustil ani v dalších částech zápasu. A jelikož se Kohouti dokázali střelecky prosadit hned třikrát, odjížděli Horáci z hanácké metropole bez bodu. Po zápase hodnotil nejen výkon svého týmu Lukáš Sláma.
Sdílejte článek
 

Horákům se na ledě ambiciózní Olomouce nepodařilo ani jednou překonat domácí jedničku mezi třemi tyčemi Libora Kašíka. Naopak na druhé straně kluziště hned třikrát inkasoval Šimon Hrubec. Na bodový zisk z Hané tak mužstvo z Vysočiny mohlo zapomenout. Poměr střel po jednotlivých třetinách přitom hovoří o aktivitě družiny trenérů Kamila Pokorného a Radka Nováka.
Posuďte sami - Olomouc 5 - 12 - 8, Třebíč 12 - 9 - 15. Jenže hokej se hraje na góly a ne na šance, což moc dobře ví i Lukáš Sláma.

„Střelecky se v poslední době hodně trápíme. Nedáváme vůbec góly. Odehráli jsme celkem dobré utkání, ale bylo tam několik zkratů a z toho jsme inkasovali. Soupeř nás okamžitě trestal,“ okomentoval příčinu prohry osmadvacetiletý obránce Lukáš Sláma.

Přesto ale všemu mohlo být úplně jinak. V první třetině totiž hosté svého soupeře překvapili a zejména Havlíček několikrát zamotal hlavy všem olomouckým hráčům. Úspěch však ani v jednom případě Horáci neslavili. „Nepředvedli jsme vůbec špatný výkon. Byly tam nějaké přesilovky, měli jsme šance, které jsme mohli využít, ale bohužel nemáme štěstí a nedokážeme puk protlačit do brány,“ mrzelo po utkání hráče s číslem osmnáct.

Olomoučtí se v posledních letech stabilně drží v horních patrech tabulky a jinak tomu není ani v letošním ročníku. Mužstvo těží hlavně z výborné defenzívy, v jejímž čele stojí jedna z nejsilnějších gólmanských dvojic v lize, o čemž se přesvědčili i samotní hráči Třebíče.

„Na soupeře jsme se připravovali. Trenéři nám ukázali různé herní situace a říkali, na co si máme dávat pozor. Z těchto situací branky nepadly. Padly bohužel z hrubých chyb, které jsme vytvořili. Toho se musíme příště vyvarovat,“ předjímá odchovanec třebíčského hokeje.

„Poslední dobou hrajeme všechny zápasy na remízu a prohráváme buď v prodloužení nebo nájezdech. Ztrácíme tak dost důležité body. Potřebujeme se chytnout, alespoň dvakrát nebo třikrát zvítězit,“ doufá Sláma ve zlepšení.

Třebíč se v současné chvíli pohybuje ve spodních patrech tabulky. Cíle však zůstávají stále stejné, jako před několika měsíci na začátku sezóny. „Naše cíle se nemění, osmé místo je stále na dosah. Musíme pro to udělat všechno. Budeme se dál snažit, budeme dál pracovat a uvidíme, jak to půjde,“ věří hráč, který letos nasbíral šest kanadských bodů.

Utkání s Kohouty bývá pro Lukáše Slámu vždy zvláštní. Vždyť před necelými dvěma lety to byli právě hráči olomouckého klubu, kteří mu při předzápasové rozcvičce zachránili život. „Utkání s Olomoucí jsou pro mě zvláštní. Hodně to prožívám. Kluci mi zachránili život. Je to pro mě čest proti nim nastupovat. Nesmírně jim za to děkuji,“ vrátil se k důležitému momentu ve svém životě třebíčský bek.

S kluky mám dobré vztahy. Trošku to ale flákám, neboť na ně nemám kontakty. Kdybych je měl, tak bychom si určitě zavolali,“ mrzí jej.

Další utkání odehrají Slávisté před domácím publikem ve středu. Na Vysočinu dorazí soupeř z Berouna. „ Očekáváme aktivní hru. S trenéry se na ně určitě připravíme, zkusíme na ně vlétnout. Musíme je porazit,“ má jasno Lukáš Sláma.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Jakub Malý: Celý zápas jsme byli lepší, kluci v lajně mi pomohli a souhra byla parádní

dnes
Ohlasy po utkání

Martin Šťovíček: První třetina byla z naší strany výborná a prakticky rozhodla o zápase

před 2 dny
Ohlasy po utkání

Zatím můj nejšťastnější den v roce 2021, směje se dvoubodový David Michálek

20.01.2021