Menu +

V sobotu nastoupí Horácká Slavia proti třetí Olomouci

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - První prosincová sobota roku 2011 přinese už 29. kolo první hokejové ligy. Třebíčští míří do Olomouce, kde se střetnou od v 17:00 hodin s místními Kohouty. Ti se postupně vypracovali až na aktuální třetí místo v lize. V posledních dvou kolech pak naplno bodovali a zvítězit budou chtít i proti Třebíči. Ta by zase naopak nějaký bodík ráda přivezla.
Sdílejte článek
 

HC Olomouc

Klub z Hané je se ziskem 58 bodů už třetí v lize. Na druhý Chomutov ztrácí pouze tři body. Středomoravský tým navíc zdobí druhá nejlepší obrana (pozn. red.: 52 obdržených branek, lepší už je v tomto kritériu pouze Ústí nad Labem) a solidně produktivní útok. Za osmadvacet dosavadních zápasů vstřelili Kohouti 86 branek. Pro srovnání, Třebíč má na svém kontě 63 branek vstřelených a 83 obdržených.

Nejproduktivnějším obráncem Kohoutů je Jakub Bartoň (16 bodů, 4G + 12A; pátý v lize mezi obránci), mezi útočníky pak vévodí klubovým statistikám Radim Kucharczyk (12G + 11A), Petr Haluza (13G + 9A), osobnost celé soutěže, Jiří Dopita (7G + 11A), Michal Pšurný (5G + 12A) a Jiří Řípa (3G + 14A).

Mora je doma k neporažení

Produktivní útok a pevná obrana. To jsou ozdoby celku na Hané. A když se připočte domácí publikum, stává se z Olomouce nedobytná tvrz. Tři body si odvezlo pouze Ústí nad Labem, dva pak Benátky, Beroun a Jihlava. Žádný z dalších týmů už proti Kohoutům na jejich stadiónu nezískal ani bod.

Horácká Slavia potřebuje body

Fantom Šimon HRUBEC kryje jeden z nájezdů Hradce Králové. Vychytá i olomoucké útočníky?

Chce-li udržet Třebíč kontakt s Kadaní, Pískem, Litoměřice a Šumperkem, potřebuje na Hané bezpodmínečně bodovat. Jenže proti vynikající obraně domácích to nebude mít vůbec lehké. Navíc ji stále trápí žalostná koncovka. Naposledy dokázali třebíčští hokejisté vytěžit z 41 střel jedinou branku.

Horáckou Slavii drží ve hře o play-off především Šimon Hrubec v brance (25 Z). Jeho výkony jsou alfou a omegou výsledků celého týmu. S procentuální úspěšností 93,04 % je sedmý v lize. Až za ním najdete olomouckého Štefana Žigárdyho (16 Z, 92,61 %), suverénně první mezi brankáři sledované soutěže je ale jeho kolega v brankovišti, Libor Kašík (14 Z, 96,29 %). Pyšní se navíc těžko uvěřitelným průměrem 1,18 branky na utkání.

Ze trojlístku produktivních forvardů Třebíčských zbyli jen dva, David Dolníček (19 bodů, 11G + 8A) a Vilém Burian (16, 8G + 8A). Marek Laš pak bude minimálně měsíc působit v Ústí nad Labem, jež na něj vlastní hráčská práva.

Vzájemné duely v letošní sezóně

Ve třetím kole prohrála Třebíč v Olomouci vysoko 5:1, doma pak prohráli Třebíčští v 16. kole 1:2 na samostatné nájezdy. Ze dvaatřiceti, respektive jednatřiceti střeleckých pokusů vytěžila Třebíč v obou případech pouze po jednom gólu.

Předešlé zápasy sobotních soupeřů ve výsledcích

Poslední odehrané zápasy Olomouce:

Olomouc – Kadaň 3:2 (Herman 2, Kolouch)
Litoměřice – Olomouc 1:5 (Pšurný 2, Ondrušek, Řípa, Kucharczyk)

Poslední odehrané zápasy Třebíče:

Most – Horácká Slavia Třebíč 3:4sn (Dolníček 2, Havlíček 2)
Horácká Slavia Třebíč – Hradec Králové 1:2sn (Havel)

Sestavy z posledních utkání

HC Olomouc: Kašík – Lhotský, Staněk, Bartoň, Ondrušek, Janáček, Horák O., Nedbálek, Kotvan – Kucharczyk, Kolouch, Selingr – Pekr, Řípa, Haluza – Pšurný, Ministr, Herman – Rác, Haas.

SK Horácká Slavia Třebíč: Hrubec - Rangl, Kania, Sláma, Valenta, Brož V., Dietz, Sobotka, Kadela R. - Havel, Dolníček, Laš - Vondráček, Havlíček, Burian - Dočekal, Fořt, Čech M. - Heřman, Kaut, Vítek.

Mistrovské utkání HC Olomouc – SK Horácká Slavia Třebíč začíná v sobotu 3. prosince 2011 v 17:00 hodin na zimním stadiónu v Olomouci. Tamější redakce zajistí tradiční on-line přenos.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Závěr základní části zavede bílé hvězdy do Kolína

včera
Pozvánky na zápas

O návrat na vítěznou vlnu se Třebíč bude snažit v derby s Duklou

před 3 dny
Pozvánky na zápas

Horácká Slavia bude usilovat o snížení ztráty na elitní čtyřku v bitvě s Porubou

01.03.2021