Nemohli jsme se dostat z obranného pásma, dnes nám to nesedlo, ale už se připravujeme na další zápas, říká David Michálek

T ř e b í č - Poslední zápas třetí čtvrtiny mají za sebou hokejisté Horácké Slavie. Utkání s Prostějovem nakonec získali další cenný bod do velice vyrovnané tabulky. Domácí byli v první třetině jasně lepším a aktivnějším týmem a zaslouženě šli do vedení brankou z hole Jakuba Malého. Jenže už o dvě minuty později bylo vyrovnáno, po vyhraném buly v obranné třetině Třebíče se prosadil Jan Veselý. V poslední minutě první třetiny poslal svůj tým do vedení agilní Matěj Psota tečí Furchovy střely a vše vypadalo nadějně. Ještě lepší to bylo v páté minutě druhé periody, kdy prostějovské obraně pláchl Radim Ferda a zvýšil na 3:1. Prostějov poté převzal iniciativu a ve dvacáté šesté minutě snížil na 3:2 šikovnou tečí Vilém Burian. Tento stav vydržel až do osmapadesáté minuty, kdy Slaninovi sklouzl puk z hole a prošel nešťastně pod betonem domácího brankáře - 3:3. Šlo se tedy do prodloužení. V něm domácí nevyužili samostatný únik a tak přišel trest v poslední minutě nastaveného času, kdy se prosadil hostující Poledna a rozhodl o zisku dvou bodů pro hostující celek. K dalšímu utkání zajíždí Třebíčští v sobotu na Slavii do Prahy a doma se pak představí ve středu 25. ledna v utkání proti Přerovu.