Menu +

Nezáleží, kdo proti nám hraje, ale jak k tomu přistoupíme, tvrdí David Ostřížek

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Už třicet devět kol má za sebou prvoligový peleton sezóny 2010 – 2011 a do závěru základní části jich chybí už jen pět. Třebíčští hokejisté udělali v zápase s Litoměřicemi významný a důležitý krok v boji o play – off. I v nemocemi a zraněními oslabené sestavě dokázali celkem hladce porazit silný tým Stadionu a poskočili na desátou příčku, nebo jinak řečeno na druhé místo skupiny B, jen o skóre za Kadaní, se kterou se doma utkají už příští sobotu.
Sdílejte článek
 

Jednou z výrazných postav zápasu byl forvard David Ostřížek. Dravý útočník dělal v obraně Stadionu pořádný vítr. Svým výborným pohybem vytvářel nebezpečné situace, dostával se do šancí a jednu z nich i zaslouženě proměnil.

David Ostřížek slaví gól v síti Litoměřic

“Dnes jsme zahráli zodpovědně super utkání. Soupeře jsme nepouštěli do vyložených šancí, což se nám pak vyplatilo v protiútocích a přesilovkách, kde jsme rozhodli. Myslím si, že jsem dneska zahráli vynikající zápas,“ konstatuje střelec nejen sté branky Horácké Slavie která padla v zápase v Chrudimi, ale i důležitého třetího gólu v zápase s Litoměřicemi, která dala třebíčskému týmu klid a hosty naopak poslala hodně dolů.

Litoměřice mají vynikající mužstvo, navíc po předvánoční krizi, kterou překonaly předváděly skvělý hokej a tomu odpovídaly i výsledky. Naopak Třebíčští byli oslabeni virózou, která se prohnala kabinou a mužstvo trápí i nadále.

“Já jsem věřil, že dobrý výsledek uděláme, jdeme zápas od zápasu a dnes byly ty tři body hodně důležité. Chtěli jsme dnes za každou cenu vyhrát, nezáleží na tom, kdo proti nám hraje, ale jak k tomu my přistoupíme,“ vysvětluje vytáhlý útočník s číslem 44 na dresu, že ani oslabený tým zápas s těžkým soupeřem dopředu rozhodně nevzdával.

Běží čtyřicátá sedmá minuta a po skrumáži před brankou litoměřického Stadionu dává David Ostřížek uklidňující gól na 3:1 pro Třebíč. Šťastný gól, řekne někdo. Ale lze se na tu situaci dívat i tak, že šlo o branku, která padla díky tomu, že Třebíčští za tím gólem šli, byli důrazní a důsledně sledovali odražený kotouč. Výsledkem byla dorážka do odkryté klece, protože beci soupeře nestačili pokrýt dorážející hráče a brankář Salfický byl kdesi mimo bránu.

“Já jsem vyhrál buly dozadu, Vilda Burian přistrčil puk Jakubu Kaniovi, ten vystřelil a puk se odrazil myslím od zadku Tomáše Vondráčka, nebo od toho beka, co tam stál. Kotouč skákal po brankové čáře, tak jsem ho tam dorazil,“ popisuje s lehkým úsměvem na tváři už svůj osmý gól David Ostřížek. A nutno říci, že gól velmi důležitý, protože přišel za stavu 2:1, kdy hosté začínali kousat. Tahle branka na 3:1 je však srazila do kolen a z toho se už až do konce utkání zvednout nedokázali. Naopak po chybě zkušeného brankáře Dušana Salfického ještě jednou inkasovali po střele Viléma Buriana.

Stanislav Neruda se do Třebíče vrátil po sedmi letech a okamžitě si získal diváky

Třebíč je známá stálou základnou hokejových fanoušků a na tento důležitý duel si našlo cestu 1530 diváků. Odměnou jim bylo přesvědčivé vítězství, které si po siréně společně hráči mohli užít při děkovačce.

“Jo, diváci byli dneska super a musíme jim poděkovat a užít si každý takový výkon jak jejich, tak náš,“ ocenil podporu z hlediště dvacetiletý útočník, který si oslavy s diváky vždy hodně užívá.

První liga pokračuje dalším, čtyřicátým kolem už ve středu, kdy Horáci zajíždí do Vrchlabí, tedy na led dalšího konkurenta v boji o postup do play-off.
“Doufám, že už budeme trošku kompletnější, v každém případě ale půjdeme za vítězstvím, na nic jiného se nedíváme. Je vidět, že i v této oslabené sestavě můžeme hrát a vyhrávat, takže si myslím, že když k tomu přistoupíme tak, jako dnes, tak vyhrajeme,“ nestahuje kalhoty před brodem David Ostřížek.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Matěj Zabloudil: Bylo to náročné utkání pro obě strany, za výsledek jsme rádi

před 2 dny
Ohlasy po utkání

Zápas jsme si prohráli vlastními chybami, mrzí Douderu. Góly by vyměnil za tři body

17.10.2021
Ohlasy po utkání

Jakub Stehlík: Citím se tady skvěle, super parta a lepí nám to

13.10.2021