Menu +

Všechny zápasy jsou teď o šest bodů, v dalším přivítá Třebíč Litoměřice

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Do dalšího boje o důležité prvoligové body nastoupí hokejisté Horácké Slavie na domácím ledě v sobotu 22. ledna, kdy od 17:30 hodin hostí tým HC Stadion Litoměřice. Opět půjde o utkání, ve kterém se bude hrát prakticky o šest bodů. Obě mužstva mají aktuálně na kontě 53 bodů, v tabulce jsou na tom lépe Třebíčští zásluhou lepšího skóre. Stejný bodový zisk má navíc i desátá Kadaň. Po těsné porážce ve středečním zápase v Chrudimi potřebují Třebíčští opět uspět a získat před rozhodujícími duely skupiny B., kterých bude již jen šest, tolik potřebné body do stále velmi vyrovnané tabulky.
Sdílejte článek
 

Kamil Pokorný: Teď je jedno s kým hrajeme, chceme bodovat

Stačí jeden jedidný pohled na tabulku skupiny B a je jasné, že takhle vyrovnanaá tabulka už tady dlouho nebyla. Každý zápas může pořadím pořádně zamíchat, každý se hraje prakticky o šest bodů.

"Teď je jedno s kým hrajeme, všichni soupeři jsou vyrovnaní a my chceme v každém zápase vyhrát. Podívejte se na výsledky ostatních mužstev, každý může porazit každého. Ani Písek, Chrudim a Tábor ještě nic nevzdaly. V této skupině je pořád o co hrát, ať už o záchranu, nebo o postup do play-off," je si vědom důležitosti každého bodu trenér Horácké Slavie Kamil Pokorný.

A to je také ta nejlepší pozvánka do hlediště. Diváci v Třebíči mohou také v dalším zápase s Litoměřicemi, stejně jako v posledních dulelech s Vrchlabím (1:2), Pískem (3:2) či Benátkami (4:3 sn) čekat napínavé drama až do konce. Ačkoli Horáci ve třech záípaech s litoměřickým Stadionem získali ze tří zápasů sedm bodů, rozhodně se nejedná o nějak slabého soupeře. Kádr Litoměřic se v průběhu sezóny měnil a nutno říci, že přicházeli stále lepší a kvalitnější hráči. Hlavně z nedalekého Ústí nad Labem, se kterým Stadion úzce spolupracuje. Poslední posilou je mistr světa, brankář Dušan Salfický.

Kádr Horáků trápí marodka

Horácká Slavia se potýká s problémy ve složení kádru. Na marodce je brankář Radek Fiala a forvard Zdeněk Okál. Delší dobu ještě bude chybět obránce Zdeněk Sedláček. V minulém utkání v Chrudimi dokonce museli trenéři Kamil Pokorný a Radek Novák do sestavy zapracovat mladé hráče z juniorky. Sestava pro sobotní duel je tedy velkým otazníkem. Také proto bude potřeba každého diváka, každého hlasu, který bude stát na straně domácí Horácké Slavie v boji o další důležité body.

Třebíčské čeká v souboji s hokejisty Litoměřic bezpochyby jedno z klíčových utkání této sezóny. Proto v něm potřebují co nejlépe uspět, v ideálním případě zvítězit za tři body. I ve skupině B. zápasy ukazují, že každý zde může prakticky každého porazit. Důležité je, že hokejisté Horácké Slavie se přes obrovskou vyrovnanost boje o předkolo play – off, kde stále šest týmů reálně může postoupit do vyřazovacích bojů, nemusí spoléhat na výsledky ostatních mužstev. Třebíčští mají stále vše ve vlastních rukou a nemusí napjatě čekat na ostatní výsledky, což je velmi důležité právě před rozhodujícími zápasy skupiny B. Hráči opět budou potřebovat podporu fanoušků. Proto každý komu záleží na úspěchu třebíčského hokeje by neměl váhat přijít fandit ve všech zbývajících domácích zápasech přímo do ochozů.

Pohled do historie hokeje v Litoměřicích

Lední hokej má v Litoměřicích poměrně dlouhou tradici a na svém kontě mimo jiné také celou řadu slavných odchovanců působících u nás i v zahraničí. Klub HC Stadion Litoměřice je jedním z nováčků letošního ročníku 1. hokejové ligy a jeho sportovní cíle pro tuto sezónu také zejména odpovídají této skutečnosti. Po úspěšné baráži v minulé sezóně přitom nebylo automaticky jisté zda klub do vyšší soutěže skutečně nastoupí, ale po vyřešení organizačních a finančních záležitostí se tomu tak k velké radosti místních příznivců ledního hokeje stalo. Mezi známé odchovance klubu patří celá řada výborných hráčů, mezi nimi pak vyčnívají především Milan Hnilička, Radek Kampf, Martin Škoula, Radek Hamr, Kamil Kreps nebo Milan Toman. Pro zázemí ledního hokeje v Litoměřicích byl klíčový ten fakt, že se v loňském roce podařilo otevřít nově zrekonstruovanou halu nesoucí název Kalich aréna. Klub tak získal kvalitní a velmi moderní sportovní stánek plně odpovídající požadavkům dnešní doby. Na trenérské lavičce prvoligového nováčka stojí zkušený Jindřich Setikovský. V Litoměřicích potom chtějí sázet i na spolupráci se Slavií Praha a Ústím nad Labem. Což se projevuje ve složení hráčského kádru. Roli brankářské jedničky plní velmi dobře Martin Volke. V obraně potom ke klíčovým oporám především zkušení Ondřej Kříž a Milan Vobořil. Tahouny ofenzivy jsou bezpochyby opět zejména zkušení borci jako Petr Horčička, Ladislav Slížek, Martin Tvrzník nebo Jaroslav Hašek. V kádru však najdeme i řadu mladých talentovaných hráčů jako jsou Matěj Stříteský, Vladimír Brož nebo Martin Novák, nejnověji potom i forvard Pavel Mrňa. Nováček soutěže si zatím vede velmi zdatně, pravidelně sbírá body a má stále dobrou šanci postoupit do předkola play – off. Podle očekávání tým táhnou především zkušení hráči. Aktuální forma hokejistů z Litoměřic je velmi dobrá, zejména pokud se týká výsledků zápasů odehraných v letošním roce. V šesti utkáních odehraných v letošním roce mužstvo vybojovalo plných 16 bodů a díky tomu se výrazně přiblížilo vysněnému postupu do play – off.

Vzájemná bilance hovoří pro Třebíč

Oba týmy se v sezóně utkaly již třikrát. A ani z jednoho zápasu Třebíčští neodešli bez bodového zisku. První měření sil v Třebíči jasně ovládl domácí kolektiv, když svého soupeře vysoko přehrál osmigólovým přídělem. Zároveň jde o zatím nejvyšší vítězství Třebíčských v sezóně. Také druhé měření sil v Litoměřicích ovládli hokejisté Horácké Slavie Třebíč a bez větších problémů si nakonec došli pro tři body. První měření sil ve skupině B. již ale lépe zvládl nováček soutěže a to na svém ledě, když dokázal lépe uspět v samostatných nájezdech.

Vzájemné zápasy obou soupeřů v sezóně:

Třebíč – Litoměřice 8:2 (1:1, 2:0, 5:1), branky: 2 Vondráček, 2 Ostřížek, Malinský, Laš, Čech, Dolníček – Vobořil, Kříž.

Litoměřice – Třebíč 2:5 (1:1, 1:4, 0:0), branky: Horčička, Rindoš – 2 Obdržálek, E. Kadela, Laš, Burian.

Litoměřice – Třebíč 3:2 (SN) (0:0, 2:1, 0:1 – 0:0 – 1:0), branky: Gengel, Šinágl, Kříž – Přibyl, Dolníček.

Poslední odehrané zápasy hokejistů Litoměřic:

Litoměřice – Kadaň 3:2 (1:0, 1:2, 1:0), branky: Novák, Hašek, Slížek.

Litoměřice – Vrchlabí 5:3 (1:0, 2:3, 2:0), branky: Kříž, Vobořil, Mrňa, Novák, Hašek.

Písek - Litoměřice 1:3 (1:1,0:1,0:1), branky: Gengel, Šinágl, Heinisch.

Kanadské bodování hokejistů Litoměřic:

Petr Šinágl – 35 Z – 7G+19A

Jaroslav Hašek – 37Z – 7G+18A

Ladislav Slížek – 38Z – 10G+13A.

Hokejisté Litoměřic nastoupili v minulém kole v této sestavě:

Salfický - Kříž, Evan, Martinka, Gula, Kolbaba, Vobořil, Mizera - Tvrzník, Šinágl, Sklenička - Gengel, Slížek, Hašek - Mrňa, Zíma, Novák - Přeučil, Hlusička, Heinisch.

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:

Neruda - Ostrčil, Malinský, Dudáš, Kania, Hrbáček, Kadela R. - Ostřížek, Dolníček, Vítek - Zahradník, Kocák, Křenek - Dočekal, Burian, Kadela E. - Finsterle, Vondráček, Krutiš.

Utkání Horácká Slavia Třebíč – HC Stadion Litoměřice začíná v sobotu 22. ledna 2011 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy v sobotu vyzvou svou pražskou jmenovkyni

dnes
Pozvánky na zápas

Horáckou Slavii čeká přímý souboj o první místo s Litoměřicemi

19.10.2021
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká po jedenáctém vítězství v řadě cesta do Vrchlabí

16.10.2021