Menu +

Oslabení nás stála moc sil, nedostali jsme se k naší hře, poukazuje Vojtěch Němec

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Hned v prvním kole nového ročníku první ligy narazila Horácká Slavia na jednoho z největších favoritů soutěže, HC Olomouc, navíc cestovala do jeho domácího prostředí na Hanou. Favorit se nakonec dokázal prosadit, i když Třebíčští mu nedali nic zadarmo, první třetinu byli lepší a také dlouho vedli. Nebýt vyrovnávacího gólu dosaženého nohou, kdo ví, jak by se zápas vyvíjel. Pohříchu jediným střelcem Horácké Slavie byl štírek Vojtěch Němec, kterého jsme po utkání požádali o jeho hodnocení.
Sdílejte článek
 

Útočník Vojtěch Němec se v třebíčském dresu objevoval už minulou sezónu a pro utkání s Olomoucí ho trenéři Kamil Pokorný a Radek Novák vytáhli jako tajný trumf. Šikovný štírek se jako jediný z hráčů v bílých dresech dokázal střelecky prosadit v šestnácté minutě dorážkou do odkryté Vošvrdovy klece.

“Vůbec nevím, jak se kluby mezi sebou domluvily, zítra (ve čtvrtek – pozn. red) se už zase mám hlásit na tréninku v Brně, takže uvidíme. Předpokládám ale, že v pátek do extraligového zápasu nenaskočím, protože tým Komety je už nějakým způsobem stabilizovaný a díky tomu novému pravidlu o povinném nasazování mladých hráčů se do sestavy nevejdu. Dá se tedy předpokládat, že nějaký zápas v Třebíči ještě odehraji,“ vysvětluje forvard známý velmi šikovnýma rukama a precizně prováděnými samostatnými nájezdy.

Pro poněkud smolnou porážku z olomouckého ledu má šikovný útočník má hned několik vysvětlení. Tím, co podle jeho názoru musí Třebíčští zlepšit je především disciplína.

“Snad bych ani neřekl, že ta porážka je smolná. Prostě jsme si ani nezasloužili vyhrát za to, že jsme pořád byli na trestné. Vlastně jsme se nedostali k tomu, abychom hráli naši hru, a ta oslabení nás stála spoustu sil. Pak nám už chyběla taková ta šťáva dopředu k tomu, abychom dali nějaký ten gól navíc a obrátili zápas zpátky v náš prospěch. Když pak Olomouc dala ten druhý gól, tak už nás celkem k ničemu nepustila a zápas si pohlídala.“

I když Kohouti byli velkým favoritem, Horácká Slavia je pořádně zaskočila velkou aktivitou na začátku utkání a v celé první třetině. Hosté byli v první části jasně lepší, měli mnoho šancí, ale jak už je uvedeno výše, ujala se jen jediná střela z hole Vojty Němce. Tento fakt se v pozdějším průběhu utkání ukázal být jedním z klíčových momentů celého utkání.

“V první třetině nám to vyloženě sedělo, byli jsme na tom dobře i bruslařsky. Pak ale začalo vylučování a už jsme se do toho zpátky nedostali. To byla alfa a omega dnešního zápasu,“ smutně konstatoval sedmadvacetiltý hbitý útočník, jenž do Třebíče přichází z partnerské Komety Brno.

Dlouho hokejisté Horácké Slavie odolávali tlaku Hanáků, který se díky mnoha vyloučením stupňoval. Nakonec domácí přece jen vyrovnali, i když spornou brankou dosaženou bruslí. Gól byla ale i přes mohutné protesty Třebíčských uznám a Olomouc najednou byla na koni.

“Já osobně nevím, jenom jsem viděl, jak se ten puk došoural do brány. Jestli to bylo nohou, nebo hokejkou, to já jsem opravdu neviděl. Ale kluci, kteří byli na ledě, říkali, že to bylo jasně nohou a navíc prý tam někdo bránícímu hráči ještě držel hokejku, takže to bylo i s faulem. Na to se ale historie neptá, prostě jsme dostali góla… Pak po vlastně mojí chybě dalšího a pak už se to vezlo,“ vrátil se k asi nejspornější situaci, která průběh zápasu hodně ovlivnila Vojtěch Němec.

Hokejisté Horácké Slavie sice opouštěli arénu se sklopenými hlavami a smutní z prohry. Stydět za svůj výkon se ale rozhodně nemusí. Olomouc má ty nejvyšší cíle a velmi dobrý tým, který v tabulce bude figurovat určitě vysoko. Body se z Hané lehce jistě vozit nebudou asi žádnému soupeři. Třebíčské Bílé hvězdy přesto dokázaly favorita potrápit.

“Asi málokdo počítal, že bychom tady vyhráli, ale zápas jsme měli rozjetý dobře. Po první třetině jsme se možná nechali trošku ukolébat, navíc hodně těch vyloučených… Ale to už bych se opakoval. Kdybychom v té první třetině dali tři góly, jistě by průběh zápasu vypadal jinak. Na druhou stranu jsme pak mohli tři, čtyři branky dostat, takže si myslím, že nakonec výsledek 3:1 pro domácí odpovídá tomu, co jsme předvedli,“ nehledá sympatický, pracovitý a u fanoušků oblíbený útočník nějaké výmluvy a uznává jak kvality soupeře, tak i světlé momenty ve hře Horácké Slavie.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Jan Václavek: My jsme nadšení. Byl to skvělý týmový výkon

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Zvládli jsme to díky tvrdé práci, říká střelec vítězné branky Lukáš Nedvídek

09.03.2020