Menu +

Začíná liga, Třebíč ji zahajuje v Olomouci

Pozvánky na zápas
T ř e b í č – Kádry jsou hotové, suchá příprava minulostí, útoky se sehrávaly v přátelských zápasech. Fanouškovská základna již netrpělivě vyhlíží datum 11. září 2013, kdy začnou boje o prvoligové body ročníku 2013/2014. Horáckou Slavii Třebíč čeká v prvním kole velice ostrá zkouška, protože se představí na ledě týmu HC Olomouc, jednoho z favoritů celé soutěže.
Sdílejte článek
 

Olomouc – loňský účastník baráže o ELH

Olomouckým se náramně povedla minulá sezona. Kvalitními výkony se propracovali až do baráže o Extraligu, kde sice neuspěli, ale posbírali řadu cenných zkušeností, které bude chtít realizační tým kolem trenérů Petra Fialy a Jiřího Dopity zúročit v sezoně letošní. V přípravných zápasech se Moře náramně dařilo. Postupně se Mora střetla s Vítkovicemi (4:2), Třebíčí (1:1, 3:1), Jihlavou (6:1, 2:1), Havířovem (6:1, 3:2), slovenskou Skalicou (5:4) a Třincem, který jako jediný dokázal připravit týmu z hanácké metropole porážku 3:5.

Kádr soupeře

Poměrně velkou změnou prošlo brankoviště Hanáků. V týmu už nepokračují Libor Kašík ani Jan Lukáš. Vedení Olomouce tuto ošemetnou situaci vyřešilo příchodem Tomáše Vošvrdy, jenž byl doposud spjat s Libercem. Na hostování ze slovenských Košic znovu přišel Tomáš Halász. Obranu budou tvrdit zkušení borci jako Mario Cartelli, Tomáš Houdek, Jakub Bartoň, z Benátek přišel Jan Jaroměřský. Útočná síla bude spoléhat nejen na Pavla Seligra a Radima Kucharczyka. Dvouletou smlouvu si za loňské výkony vybojoval objevený střelec Matěj Pekr. Krátce před začátkem ligy získala Mora na hostování Jana Knotka z Havlíčkova Brodu. Kromě změny v brance zůstal olomoucký tým pohromadě. Uvidíme, jak se jim bude dařit a jaké pozice bude okupovat v tabulce.

HST – černý kůň soutěže i letos?

Minulá sezona Horácké Slavie patřila vůbec k těm nejvydařenějším od návratu Třebíče do první hokejové ligy. Horákům se podařilo navázat úspěšnou spolupráci s Kometou Brno. Čtvrté místo po základní části a účast v semifinále namlsala velké množství příznivců, kteří budou lační, zda-li se Třebíči podaří úspěch zopakovat.

Optimismus nekrotí pohled na soupisku. Kádr zůstal více méně pohromadě a drtivá většina hráčů se podílela loňském úspěchu. Jako jednička by měl začít v brance Martin Falter. Není vyloučeno, že se v brance objeví velká opora Marek Čiliak, na svou šanci bude znovu čekat talent z třebíčské líhně Lukáš Dusík. Obranu, skládající se z borců Bilčík, Čejka, Dietz, Dlapa, Hruška, Malena, Rangl, doplnil Jiří Peroutka. V útočných řadách najdeme dvě nová jména – Jan Wasserbauer, Miroslav Holec. První jmenovaný je mladík, jenž se bude seznamovat s hokejem mezi muži, druhý jmenovaný je Extraligou protřelý borec v dresech Slavie Praha a Komety Brno a v Třebíči by se měl rozehrávat po zranění. Na tiskové konferenci před začátkem sezony sdělilo vedení Horácké Slavie, že kapitánem bude znovu David Dolníček. Asistenty byli určeni Rostislav Malena a Tomáš Vondráček.

Předpokládané sestavy:
HC Olomouc: Vošvrda– Bartoň, Ondrušek, R. Kadela, Janáček, Jaroměřský, Cartelli, Staněk – Pekr, Řípa, Herman – Kucharczyk, Diviš, Selingr – Rác, Knotek, Kindl – Švaňhal, Králík, Lehečka.
HS Třebíč: Falter – Malena, Rangl, Hruška, Dietz, Dlapa, Bilčík, Čejka, Peroutka – Laš, Dolníček, Čuřík – Wasserbauer, Nahodil, Vondráček – Křivohlávek, Kadela, Přibyl – Čech, Moučka, Paták.

Tváří v tvář

11.9.2013

Porovnání v přípravě
9
počet odehraných zápasů
10
7-0-1-0-1
celková bilance
5-0-1-0-4
33:18
skóre
31:30
0
utkání bez vstřelené branky
1
0
utkání se shut-outem
0
Roman Rác - 9 b. (5+4)
nejproduktivnější hráč
Tomáš Vondráček - 13 b. (3+10)
Roman Rác
Jakub Herman - oba 5
nejlepší střelec
Lukáš Nahodil - 8
Jan Jaroměřský - 7
nejvíce asistencí
Tomáš Vondráček - 10
3,67 průměr vstřel. branek 3,10
5 góly v přesilovkách 12
2 góly v oslabení 2

Utkání 1. kola první hokejové ligy HC Olomouc – SK Horácká Slavia Třebíč začíná ve středu 11. září 2013 v 18:00 hodin na Zimním stadionu v Olomouci. Ze zápasu bude zajištěn obvyklý online přenos.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje! Třebíč vyzve pražskou Slavii

08.03.2020
Pozvánky na zápas

Generálku před play - off odehraje Horácká Slavia na ledě Trhačů

06.03.2020
Pozvánky na zápas

Poslední domácí zápas Nadstavbové části je tady. Do Třebíče přijede ve středu Frýdek-Místek

04.03.2020