Menu +

Pátá Třebíč touží po dalších bodech, v cestě ale stojí sedmé Litoměřice

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Svým již 24. kolem pokračuje 1. liga ve středu 21. listopadu, kdy hostí hokejisté Horácké Slavie Třebíč v dalším mistrovském zápase HC Stadion Litoměřice. Oba týmy v minulém kole zvítězily. První vzájemný duel sezóny na ledě Litoměřic zvládli lépe hokejisté Horácké Slavie, když rozhodující trefu vsítili v prosloužení.
Utkání Horácká Slavia Třebíč – HC Stadion Litoměřice začíná ve středu 21. listopadu 2012 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.
Sdílejte článek
 

Litoměřice - letos velmi nepříjemný soupeř

Lední hokej má v Litoměřicích poměrně dlouhou tradici a na svém kontě mimo jiné také celou řadu slavných odchovanců. Klub HC Stadion Litoměřice je předloňským nováčkem 1. hokejové ligy. Jeho sportovní cíle pro tuto sezónu směřují k postupu do vyřazovací části. Klub začal úzce spolupracovat se Spartou Praha, což se projevuje ve složení kádru. Mezi známé odchovance klubu patří celá řada zvučných jmen, mezi nimi pak vyčnívají především Milan Hnilička, Radek Kampf, Martin Škoula, Radek Hamr, Kamil Kreps nebo Milan Toman. Litoměřičtí hokejisté hrají své domácí zápasy v moderní Kalich aréně, která je nepochybně důstojným sportovním stánkem.

Po velmi dobrém vstupu do sezóny se Litoměřice usadily v popředí prvoligové tabulky, což bylo pro mnohé poněkud překvapivé. Poctivé výkony týmu ale ukazují, že se může reálně pohybovat v lepší polovině tabulky dlouhodobě. Nic na tom nemění ani menší výsledková krize, která skončila v minulém kole po domácí výhře 3:1 nad Jihlavou. Litoměřičtí mezi osmnáctým a dvaadvacátým kolem pětkrát v řadě prohráli, ale především také přestali dávat branky. Po zápase v Třebíči je navíc čeká těžké série, kdy se v řadě za sebou utkají se třemi aktuálně nejlepšími týmy soutěže, z toho dvakrát na jejich ledě.

Stadion uťal vítěznou sérii Dukly, co na to Třebíč?

„Je to pro nás hrozně cenné, protože ta série už nás hrozně táhla dolů a jsem rád, že jsme to konečně zlomili. Věřím tomu, že budeme takhle hrát dál a naše výkony budou jenom stoupat. My jsme si před zápasem řekli, že je na čase, jak zlomit naši, tak i jejich sérii. Jsme rádi, že jsme Duklu podle mého názoru přehráli. Třebíč i Ústí hrají dobrý hokej. Jsou to silné týmy, ale s oběma budeme chtít určitě uspět,“ uvedl po vítězném zápase s Jihlavou pro webové stránky klubu forvard Litoměřic Martin Novák.

Soupiska Litoměřic - mix zkušeností a dravého mládí

V brance Litoměřic dostávají prostor zkušený Petr Přikryl a mladý Vojtěch Sedláček. V obraně patří k oporám především Ondřej Kříž, Ondřej Martinka a Patrik Husák, kteří jsou i nejproduktivnějšími beky týmu. V útoku mužstvo táhnou Adam Lapšanský, Jan Rudovský a Martin Novák. Pozadu nezůstávají ani zkušení Jaroslav Hašek a Ladislav Slížek. Třebíčští si budou muset dávat pozor i na šikovné mladíky Tomáše Rubeše či Lukáše Žalčíka.

O vítězství HST v prvním klání rozhodl Vilém Burian

První vzájemný zápas sezóny přinesl zajímavou podívanou s napínavou koncovkou. Po bezbrankové úvodní třetině získali Třebíčští dvoubrankový náskok v prostředí části utkání. Jenže domácí nesložili zbraně a dokázali mohutným finišem těsně před koncem normální hrací doby srovnat skóre na 3:3. V prodloužení však velmi rychle o zisku dvou bodů pro Třebíč rozhodl Vilém Burian.

Poslední odehrané zápasy hokejistů Litoměřic:

Litoměřice – Jihlava 3:1 (1:0, 1:1, 1:0), branky: Kolář, Simon, Novák.

Kadaň – Litoměřice 2:0 (0:0, 2:0, 0:0).

Litoměřice – Benátky 0:4 (0:2, 0:1, 0:1).

Vzájemný zápas obou týmů odehraný v této sezóně:

Litoměřice – Třebíč 3:4 (PP) (0:0, 1:3, 2:0 – 0:1), branky: Martinka, Gerhát, Hašek – 2 Vondráček, Ostřížek, Burian.

Kanadské bodování hokejistů Litoměřic:

Adam Lapšanský 19Z – 5G+10A

Jan Rudovský 23Z – 9G+5A

Martin Novák 23Z – 4G+9A.

Hokejisté Litoměřic nastoupili v minulém kole v této sestavě:

Přikryl - Žovinec, Evan, Kolář, Husák, Martinka, Veselý, Kříž, Sobotka - Rudovský, Rubeš, Novák - Mrňa, Gerhát, Šinágl - Kafan, Slížek, Tvrzník - Lapšanský, Simon, Žalčík.

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:

Čiliak - Malena, Rangl, Bilčík, Zdráhal, Dlapa, Sláma, Čejka - Burian, Dolníček, Vondráček - Šlahař, Nahodil, Čuřík - Fořt, Kaut, E. Kadela - Křivohlávek, Moučka, Přibyl.

Utkání Horácká Slavia Třebíč – HC Stadion Litoměřice začíná ve středu 21. listopadu 2012 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Chance liga valí dál, v pondělí zavítá do Třebíče nováček z Kolína

před 2 dny
Pozvánky na zápas

Sobotní duel nabídne souboj sousedů v tabulce. Do Třebíče přijede Sokolov!

22.01.2021
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou po třech výhrách usilovat i o skalp Trhačů

18.01.2021