Soupeře jsme přehráli, zasloužené tři body, shodli se Vondráček s Ostřížkem

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Další, už pátou výhru v řadě si připsali ve dvacátém čtvrtém kole naší druhé nejvyšší hokejové soutěže třebíčští hokejisté. Aktuálně velmi dobrou formu Horácké Slavie odnesly Litoměřice, které si z Třebíče nevezou ani jeden bod. Výhru hráčů s bílou hvězdou ve znaku režírovali střelci Tomáš Vondráček, David Ostřížek a Tomáš Fořt. První dva jmenovaní se po utkání stali respondenty našeho redakčního mikrofonu.

Dvakrát jsem jen správně nastavil hokejku, popisuje góly Tomáš Vondráček

Hned dvě branky do Přikrylovy sítě doručil třebíčský odchovanec, jednadvacetiletý hbitý útočník Tomáš Vondráček.

Tomáš VONDRÁČEK

“Do zápasu jsme dobře vstoupili, vedli jsme 2:0, ve druhé třetině jsme trošku polevili a Litoměřice naopak hrály nátlakový hokej. Na konci druhé třetiny nám daly gól, ale my jsme to ve třetí třetině uhlídali a navíc jsme další gól přidali, takže dobré tři body,“ hodnotí zápas s pro něj typickou stručností dvougólový střelec večera.

Litoměřice před utkáním ztrácely na Třebíč jen dvě místa v tabulce a oba soupeře dělily jen pouhé tři body. Prakticky to byl souboj o páté místo. Ten zvládli lépe domácí hokejisté a stále se drží na skvělém pátém místě tabulky, jen o skóre za krajským rivalem – Jihlavou.

“Chtěli jsme hrát hlavně dobře z obrany, protože Litoměřice mají dobré založení útoků. Hlídali jsme si, aby nám jejich útočníci neujížděli za naši obranu. Měli jsme si také dobře hlídat jejich standardní situace, buly v našem obranném pásmu. Také jsme hodně měli chodit do střelby,“ popisuje trenéry určenou taktiku hráč, kterému v kabině nikdo neřekne jinak, než Vondrc.

V úterý byl Tomáš Vondráček povolán do týmu Komety Brno, se kterou cestoval k extraligovému duelu do Vítkovic. Ve středu ráno už se ale hlásil znovu v Třebíči na tréninku a připravoval se na další prvoligový duel s litoměřickým Stadionem, který mu vyšel výborně.

“Únavu jsem trochu cítil akorát ráno, před samotným zápasem jsem se divil, že to ze mě spadlo, za což jsem byl rád. Za šanci v Kometě jsem moc rád, kdyby to bylo i častěji bylo by to jen dobře,“ přeje si se čtrnácti body třetí muž kanadského bodování Horácké Slavie.

Tomáš Vondráček je po dvougólovém utkání s Litoměřicemi aktuálně nejlepším střelcem třebíčského celku. Soupeřovy brankáře pokořil už desetkrát. Své středeční trefy ale popisuje opět velmi skromně. “Řekl bych, že jsem dnes jen dvakrát dobře nastavil hokejku. U první branky mě našel krásně David Dolníček, u druhé branky mi krásně nahrál David Rangl, já jsem jen správným směrem nastavil hokejku a spadlo to tam. Nevím, jestli se angažmá v Kometě podepsalo na mém lepším sebevědomí v dnešním zápase, ale asi by mi to mělo pomoct, jsou to velmi dobré zkušenosti.“

Snad jediná komplikace v utkání, které měli Třebíčští pod kontrolou, přišla na konci druhé třetiny. Pár sekund před druhou sirénou totiž hosté snížili na 3:1 a všichni čekali, že Stadion půjde po přestávce tvrdě za snížením, nebo i vyrovnáním.

“Trenér nám o přestávce v kabině řekl, abychom hráli stále svoji hru, jakou jsme hráli od začátku zápasu v první třetině a věřili ve vítězství,“ řekl Vondráček k dění o druhé přestávce. Slavisté ale žádné drama nedopustili , čtvrtou brankou z hole Tomáše Fořta zcela zbortili jakékoli naděje Stadionu na obrat, nebo bodový zisk a celkem v klidu si došli pro pátou tříbodovou výhru v řadě.

David Ostřížek: Hráli jsme celý zápas stejně a soupeř na to nenašel odpověď

Do utkání také zasáhl po delší výluce způsobené zraněním forvard David Ostřížek. Také on se v zápase zapsal do střelecké listiny a to velmi důležitým gólem na 3:0.

David OSTŘÍŽEK

V první třetině jsem se spíš hledal, puk mi odskakoval, neudržel jsem se na puku, ale jak to pak ze mě spadlo, bylo to lepší. Ze začátku jsem si dával pozor na to zraněné místo, ale časem jsem i na to přestal myslet. Litoměřice jsou velmi těžkým soupeřem a já myslím, že jsme proti němu zahráli velice dobře, i když ve druhé třetině měli hosté docela slušný tlak. Ale Čili (Marek Čiliak – pozn red.) to pochytal. Nakonec bych řekl, že jsme je docela přejeli,“ spokojeně hodnotí zaslouženou výhru třebíčská čtyřicet čtyřka.

Podle Davida Ostřížka neměl zápas nějaký rozhodující, nebo zlomový moment.
“Myslím, že jsme hráli konstatně celý zápas, postupně jsme dávali góly a hosté na to nedokázali najít odpověď. Právě to, že jsme hráli pořád stejně, a nedostávali jsme zbytečné góly, považuji za hlavní příčinu naší dnešní výhry,“ myslí si dva a dvacetiletý a 190 centimetrů vysoký útočník.

Ostřížek trošku skromně nezmínil svůj gól na 3:0, který právě mohl být jedním ze zlomových momentů zápasu. “Byly už tři minuty do konce druhé třetiny a i to hosty možná trošku nahlodalo, i když pak třináct sekund před koncem druhé třetiny snížili na 3:1, což byla škoda. Trošku jsem se pak bál jejich nástupu do třetí třetiny, protože takový gól do šatny většinou mužstvo nakopne, ale naštěstí jsme to zvládli. U třetího gólu jsem viděl, že si špatně rozebrali hráče v obranné třetině a nám se tak otevřel prostor. Viděl jsem, že naši kluci jsou oba v rohu, tak jsem si počkal nahoře, Tomáš Kaut mě přihrávkou našel, tak jsem hned střílel. Puk se ke mně znovu odrazil a pak už jsem jen potřeboval chvilku počkat až puk spadne na led, abych si ho mohl kousek potáhnout. Po té střele puk hrozně skákal. Pak už jsem jen počkal až si gólman lehne a dával jsem to bekhendem do prázdné kasy,“ naprosto precizně popsal svoji první trefu po zranění hráč, jenž v Třebíči hostuje z Třince.

I v dalším utkání by Červenobílí chtěli bodovat, nejlépe naplno. Ale jak ukazují výsledky, v první lize může opravdu každý porazit každého. Zdá se to být frází, ale prvoligový ročník 2012 – 2013 je velmi vyrovnaný. Vždyť v tabulce předposlední Beroun porazil 3:0 první Mladou Boleslav na jejím ledě, dvanáctý Most obral o bod druhé Ústí nad Labem a sobotní soupeř Třebíče Šumperk dlouho sahal po bodech na ledě čtvrté Jihlavy.

Hokejisté Horácké Slavie mají Šumperku, svému příštímu supeři opravdu co oplácet. Vždyť právě Draci v prvním měření sil přerušili pětizápasovou vítěznou sérii Třebíče a to dokonce na jejím domácím ledě, když zde ve dvanáctém kole vyhráli 3:0.

“My hlavně nesmíme jet do Šumperka s tím, že to nějak podceníme. Tam se málokdy vyhrává, je to tam fakt těžké. Těch tisíc diváku na tom malém zimáčku bouří, a to hráče hodně žene. Šumperk nemá vůbec špatný tým, měli slušné výsledky, takže jsou na koni. My musíme najít recept na to, jak je na jejich ledě porazit,“ přeje si navrátilec do sestavy Třebíče David Ostřížek.

.

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž