Menu +

Po zvládnuté premiéře pod novým trenérem míří Horácká Slavia do Benátek nad Jizerou

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Třebíčští hokejisté první zápas v novém roce zvládli na výbornou. Před zraky domácího publika jasně přehráli Kadaň, která musela celkem šestkrát lovit kotouč ze své sítě. Bílé hvězdy budou chtít na svůj výkon z předchozího klání navázat i na ledě Benátek nad Jizerou, na které zatím mají pětibodový náskok. Nutno však podotknout, že nadcházející soupeř hokejistů z kraje Vysočina má o jeden odehraný zápas méně. Hráčům s bílou hvězdou na hrudi zatím ve vzájemných střetnutích nepřálo štěstí a v obou vzájemných střetnutích padli tím nejtěsnějším možným rozdílem. Po vydařeném vstupu do roku 2020 je ale družina vedená trenérem Radkem Novákem střelecky při chuti a hodlá se dále rvát o postupové příčky zajišťující předkolo. Utkání mezi Třebíčí a libereckou farmou začíná v pondělí v 17:30 na zimním stadionu Benátek nad Jizerou.
Sdílejte článek
 

Horácká Slavia bojuje o předkolo

Bílé hvězdy vstoupily do roku 2020 s několika změnami v klubu. Proti Trhačům prožil svoji letošní premiéru v pozici hlavního trenéra A-týmu Radek Novák. Nový lodivod třebíčské kabiny se před domácími fanoušky uvedl, jak nejlépe mohl. Jeho svěřenci totiž svému soupeři dovolili jen jeden střelecký úspěch a rozdílem třídy vyhráli poměrem 6:1. Kadaň se přitom vezla na vítězné vlně, která čítala už tři úspěšně zvládnuté bitvy.

V zápase s Kadaní úřadovala především první formace bílých hvězd. Martin Šťovíček si připsal dvě trefy a jeho spoluhráči Lukáš Nedvídek s Michalem Vodným si shodně připsali po dvou asistencích a jednom přesném zásahu. Podstatný byl ale výkon celého týmu včetně několika výborných zásahů Dominika Svobody.

V pondělí už se však týmový autobus Horácké Slavie vydá na cestu do vzdálených Benátek nad Jizerou. O důležitosti výsledku tohoto a následujících zápasů mluvil i samotný hráč bílých hvězd David Michálek: „V Benátkách musíme potvrdit vítězství a nejlépe musíme vyhrávat vše. Nemůžeme si dovolit klopýtnout a nesmíme nic podcenit. Každý tým má svou kvalitu.“

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

nejlepší střelec: Michal Vodný (12+10)

nejlepší nahrávač: Martin Šťovíček (11+15)

lídr kanadského bodování: Martin Šťovíček (11+15)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 91,1%, Dominik Svoboda 88,41%

Poslední odehrané zápasy Třebíče

HC Dukla Jihlava - SK Horácká Slavia Třebíč 2:3 po samostatných nájezdech

HC Slovan Ústí nad Labem - SK Horácká Slavia Třebíč 2:3 po samostatných nájezdech

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Baník Sokolov 3:4 po prodloužení

SK Horácká Slavia Třebíč - LHK Jestřábi Prostějov 0:7

SK Horácká Slavia Třebíč – SK Trhači Kadaň 6:1

Benátky nad Jizerou táhne Radek Duda

Liberecká farma si v posledním odehraném klání stejně jako Třebíč připsala tříbodovou výhru. Hokejisté Benátek zasypali branku Frýdku-Místku hned třiadvaceti střeleckými pokusy a za svou aktivitu byli po zásluze odměněni třemi přesnými trefami. Rysi naopak dokázali proměnit pouze jedinou šanci a domů se museli vrátit bez bodového příspěvku do tabulky.

Benátky zatím táhne hokejové veřejnosti dobře známí Radek Duda s Danielem Špačkem. Oba dva už se proti Horácké Slavii v letošní sezoně bodově prosadili a třebíčský celek si bude muset dát na tyto ofenzivní tahouny pozor.

Statistiky hráčů Benátek nad Jizerou

nejlepší střelec: Radek Duda (12+17)

nejlepší nahrávač: Radek Duda (12+17)

lídr kanadského bodování: Radek Duda (12+17)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Matěj Žajdlík 90,69%, Jakub Hrstka 89,6%, Marek Schwarz 89,84%

Poslední odehrané zápasy Benátek nad Jizerou

HC Benátky nad Jizerou - HC Slovan Ústí nad Labem 1:3

SK Trhači Kadaň - HC Benátky nad Jizerou 2:4

HC Benátky nad Jizerou – HC Slovan Ústí nad Labem 5:4 po prodloužení

LHK Jestřábi Prostějov - HC Benátky nad Jizerou 5:1

HC Benátky nad Jizerou - HC Frýdek-Místek 3:1

Sestava Třebíče z minulého utkání: Do. Svoboda – Nedbal, Jenáček, Glover, V. Čejka, Hort, Kowalczyk, Hlaváč – Šťovíček, Nedvídek, Vodný – P. Kratochvíl, Bittner, Michálek – T. Havránek, Tadeáš Král, Václavek – Ferda, Podlaha, Malec.

Sestava Benátek nad Jizerou z minulého utkání: Žajdlík – Hampl, Kolmann, Bukač, Kovář, Buchtela, Kunst, Aubrecht – R. Duda, Chrtek, Klapka – Pabiška, Najman, D. Špaček – Jiruš, A. Dlouhý, Wiencek – Křepelka, Šafařovský

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!

16.03.2024
Pozvánky na zápas

Série se přesouvá na třebíčské kolbiště! Pokračování je na programu ve středu a ve čtvrtek!

12.03.2024
Pozvánky na zápas

Čtvrtfinále je tady! Bílé hvězdy jej načnou dvojzápasem v Kalich aréně!

08.03.2024