Menu +

Poslední čtvrtinu zahájí Třebíč středečním soubojem se druhým týmem tabulky, Olomoucí

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - 1. hokejová liga vstupuje do poslední čtvrtiny své základní části ve středu 15. ledna 2014, kdy je na programu již 40. kolo. Hokejisté Horácké Slavie Třebíč přivítají na svém ledě další tým z čela tabulky, HC Olomouc. Hanáci podávají v sezóně kvalitní výkony a zatím dokázali velmi dobře navázat na loňský ročník, kdy se probojovali až do baráže o extraligu. Olomoučtí i po minulém kole stále drží druhou příčku v tabulce. V něm totiž neuspěli na ledě Havlíčkova Brodu, kde prohráli 1:2. Třebíčští v minulém kole doma nestačili na Mladou Boleslav, když po bojovném výkonu prohráli s favoritem těsně 3:4.
Utkání Horácká Slavia Třebíč – HC Olomouc začíná ve středu 15. ledna 2014 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.
Sdílejte článek
 

Již brzy tomu bude rovných dvacet let, kdy hokejisté Olomouce slavili svůj historický titul mistrů republiky. Olomoucký hokej od té doby zažil vzestupy i pády. V posledních letech se však klub netají svými budoucími extraligovými ambicemi. Nutno dodat, že extraliga by hanácké metropoli jistě slušela, ale konkurence je v tomto směru opravdu značná. V minulém ročníku tým z hanácké metropole vybojoval nejúspěšnější sezónu od svého pádu z extraligy. Olomoučtí dokázali postoupit až do baráže o nejvyšší soutěž. V ní sice neuspěli, ale získali cenné zkušenosti, které se pokusí využít již v této sezóně k dalším úspěšným výsledkům.

kohouti zatím vyrovnanými kvalitními výkony potvrzují, že právem patří mezi naši prvoligovou špičku. Aktuální pozice na druhém místě v tabulce je podložena kvalitními a vyrovnanými výsledky po celou dosavadní sezónu. Olomouc má k dispozici dvojici kvalitních gólmanů Tomáše Vošvrdu a Tomáše Halásze. Mezi beky patří k oporám především kapitán týmu Jakub Bartoň, extřebíčský Roman Kadela a Jan Jaroměřský. Mezi útočníky si v kanadském bodování zatím nejlépe vedou Jan Knotek, Radim Kucharczyk, Denis Kindl. Síla týmu spočívá i v sehranosti, když jádro týmu je delší dobu pohromadě. Olomouckým se také daří mít v kádru zastoupeny v dobrém poměru všechny hráčské generace. Takto složený kádr potom může pomýšlet hodně vysoko. Hanáci sice zatím vcelku pravidelně bodují i na ledě svých soupeřů, ale tři body ztratili například v Litoměřicích, Benátkách či v Havířově nebo v minulém kole na ledě Havlíčkova Brodu, kde prohráli těsně 1:2. Havlíčkův Brod tak zůstává jediným týmem v soutěži proti kterému hanáci zatím nezískali ani bod. Třebíčským hokejistům v cestě za dalšími prvoligovými body stojí po předchozím duelu proti Mladé Boleslavi další mimořádně kvalitní soupeř z čela tabulky.

Olomouc je jediným mužstvem v soutěži, proti kterému Horácká Slavia v sezóně zatím neuhrála ani bod. A připsala si tři shodné porážky vždy se stejným výsledkem 1:3. Hanáci mají kromě jiného svůj hokej založený zejména na precizní defenzivě. Ne náhodou jsou nejméně inkasujícím týmem v soutěži. Třebíčští se při třech předešlých duelech dokázali v každém zápase střelecky prosadit proti tomuto soupeři vždy jen jednou. A jediná branka v utkání na bodový zisk většinou nestačí. Přesto předešlá utkání proti druhému týmu tabulky nebyla pro Horáckou Slavii z hlediska podaného výkonu rozhodně žádným propadákem. Třebíčští tak mají na čtvrtý pokus šanci ukázat, že i druhý tým tabulky je k poražení.

Vzájemné zápasy již odehrané v sezóně:

1. kolo: Olomouc – Třebíč 3:1 (0:1, 0:0, 3:0), branky: Selingr, Vodný, Herman – Němec.

14. kolo: Třebíč – Olomouc 1:3 (0:1, 0:0, 1:2), branky: Vondráček – 2 Kindl, Diviš.

27. kolo: Olomouc – Třebíč 3:1 (0:0, 2:0, 1:1), branky: Kindl, Selingr, Knotek – Čuřík.

Poslední odehrané zápasy hokejistů HC Olomouc:

Havl. Brod – Olomouc 2:1 (1:0, 0:1, 1:0), branka: Bartoň.

Olomouc – České Budějovice 6:1 (3:0, 1:0, 2:1), branky: 2 Pekr, Selingr, Knotek, Jergl, Kucharczyk.

Olomouc - Havířov 4:0 (2:0, 1:0, 1:0), branky: Řípa, Diviš, Rác, Ondrušek.

Kanadské bodování hokejistů HC Olomouc:

Denis Kindl 38Z – 11G+22A

Jan Knotek 38Z – 12G+15A

Radim Kucharczyk 38Z – 9G+18A

Hokejisté HC Olomouc nastoupili v minulém kole v této sestavě:

Halász (Vošvrda) – Houdek, Ondrušek, Kadela, Janáček, Bartoň "C", Staněk, Drtil – Pekr, Diviš, Řípa – Kucharczyk, Herman, Selingr – Crhák, Kindl, Vodný – Rác, Knotek.

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:

Zelenka (16. Dusík) – Malena, Bilčík, Dietz, Čejka, Peroutka, Dlapa – Laš, Kaut, Čuřík – Fořt, Mikeska, Vondráček – Čech, Moučka, Kadela – Přibyl, Juráň.

Utkání Horácká Slavia Třebíč – HC Olomouc začíná ve středu 15. ledna 2014 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.

Kompletní program tohoto kola – středa 15. ledna 2014 – 40. kolo:

Třebíč – Olomouc, Havířov – Jihlava, Beroun – Benátky, Litoměřice – Most, Kadaň – Ústí, Šumperk – Mladá Boleslav, Havl. Brod – České Budějovice.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou po třech výhrách usilovat i o skalp Trhačů

před 2 dny
Pozvánky na zápas

V sobotu doma s Ústím, úvodní buly už v 15:30!

15.01.2021
Pozvánky na zápas

Ve středu míří bílé hvězdy do Benátek nad Jizerou, přivezou další tři body?

12.01.2021