Menu +

Poslední zápas sezóny sehrají Bílé hvězdy proti Mostu

Pozvánky na zápas

T ř e b í č – AKTUALIZOVÁNO Ve středu čeká třebíčské hráče poslední zápas sezóny. Na domácím ledě přivítají o záchranu bojující Most. Do play-out vstoupil tým Bílých hvězd s dostatečným bodovým náskokem, zaručujícím jistotu udržení soutěže, a ve značně omlazené sestavě. V nastoleném trendu zkoušení mladých hráčů se pak pokračovalo i v dalších zápasech. Utkání SK Horácká Slavia Třebíč – HC Most odstartuje 9. března na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL aréně v 17:30. Připraven bude i tradiční on-line přenos.
Sdílejte článek
 

Před zápasem předáme peníze a oceníme úspěšnou reprezentantku

Před samotným začátkem utkání předá klub tatínkovi Milánka získanou částku 22 000 korun. Částku do této sumy zakulatili sami hráči, kteří mezi sebou také vybrali penežní prostředky. Pro Milánka jsme v základní části vybírali prostředky, které budou určeny na jeho další léčbu. Více o akci POMÁHÁME MILÁNKOVI ZDE

Poté přijde na řadu další slavnostní okamžik, kdy bude oceněna hráčka mladšího dorostu Horácké Slavie Třebíč a reprezentantka České republiky Adéla Škrdlová. Ta v únoru v Lillehameru získala stříbrnou medali na olympiádě mládeže. Poté Adéla vhodí mezi hokejky kapitánů čestné buly.


Krátký pohled do historie klubu

Mostecký klub má své kořeny v poválečných letech, konkrétně v roce 1946, kdy skupina nadšenců tento hokejový oddíl založila. Do roku 1991 byl Most účastníkem především nižších lig na úrovni krajů, poté však vybojoval 2. ligu, kde bez dvou prvoligových sezón působil až do roku 2011. Od ročníku 2011/2012 je Most již stálým účastníkem dnešní WSM ligy.

V druhé nejvyšší české soutěži se týmu Mostu příliš nedaří. V posledních čtyřech sezónách skončil severočeský klub hned dvakrát na posledním místě prvoligové tabulky. Do play-off to nedotáhl ani jednou a vždy tak musel bojovat o ligovou příslušnost.

HC Most

Ne jinak je tomu i letos. Do posledního kola není rozhodnuto, jestli soutěž udrží Most či Šumperk. Avšak Most má osud ve svých rukou a pokud v posledním zápase sezóny bude bodovat naplno, tak WSM liga bude pro tento severočeský celek zachráněna.

Jediným brankářem Mostu, který zasáhl do zápasů play-out je zkušený Miroslav Hanuljak (93,29).

V obraných řadách bodově dominuje Jiří Zeman (0+4) a co se týče hry dozadu je to především Kamil Charousek (1+2) s 5 plusovými body na svém kontě.

Podíl na gólech mostu si rozebírá téměř celý tým, ale trio Ondřej Havlíček (3+1) Tomáš Rod (2+2) a Jan Alinč (1+3) je nejvíce bodující část mužstva.

Předzápasové informace

Klub HC Most vstoupil do skupiny o udržení dvěma nepovedenými zápasy a již se zdálo, že sestup je na spadnutí, pak však chytil druhý dech a v domácích utkáních porazil všechny své soupeře. Nyní má stejně bodů jako Šumperk a o sestupu se tedy bude rozhodovat v posledním kole.

Jak již bylo oznámeno před prvním zápasem play-out, Bílé hvězdy nastupovaly v utkáních nadstavby ve značně omlazené sestavě, která svými bojovnými výkony na své soupeře nestačila. V pěti předchozích zápasech dokázali třebíčští získat pouze jeden bod za prohru po nájezdech proti Benátkám na Jizerou.

Soupisky obou soupeřů v minulém kole

HC Most: Hanuljak – Hora, Cvrk, Zeman, Strejček, Charousek, Černý, Šesták – Kubinčák, Doležal, Řehoř – Rod, Alinč, Havlíček – Tauš, Smolka, Slavíček – Nedrda, Hanzl

SK Horácká Slavia Třebíč: Máj – Šaur, Čejka, Bartoň, Schejbal, Jiří Wasserbauer, Hort – Psota, Polodna, Čech – Kristl, Juráň, Přibyl – Horký, Baldwin, Jan Wasserbauer – Kajnar, Matov, Maštera

Podobné články

Pozvánky na zápas

Kolotoč Chance ligy se po nucené odmlce opět rozjíždí! Prvním soupeřem bílých hvězd bude Sokolov

před 3 dny
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy se poprvé v sezoně představí před domácími fanoušky v souboji s Benátkami nad Jizerou

17.09.2020
Pozvánky na zápas

Horácká Slavia míří do Prostějova, kde změří síly s tamní jestřábí letkou

14.09.2020