TRE - MOS 1:5 - Poslední utkání sezóny Třebíčští nezvládli, Most potvrdil záchranu ligy

T ř e b í č - I v posledním utkání soutěže dodrželo vedení klubu trend zařazování mladých hráčů do sestavy. K nim se vrátili zkušenější hráči - kapitán David Dolníček s Markem Švecem, ale ani to na bodový zisk nestačilo. Most prokázal výbornou formu ze závěru soutěže, kdy vyhrál všechna důležitá utkání, a zaslouženě v Třebíči získal všechny body. Tím se definitivně zachránil i pro další ročník WSM Ligy. Horáckou Slavii teď čeká řada složitých a horečných jednání pro zajištění příštího ročníku, který by měl i kvůli divákům být určitě lepší než ten právě končící. Věrných diváků totiž i na poslední a z třebíčského pohledu nic neřešící utkání přišlo víc než sedm stovek.

, středa 9.3.2016
1:51:2, 0:2, 0:1
MOS MOS
Branky a nahrávky: 16. Kristl (Přibyl, Juráň) – 9. Doležal (Alinč, Tauš), 15. Řehoř (Hora, Cvrk), 23. Doležal (Černý, Alinč), 40. Havlíček (Řehoř, Kubinčák), 57. Rod (Hanzl). Rozhodčí: Schmejkal – Kreuzer, Křivohlavý. Vyloučení: 2:2, navíc Švec (TRE) 10 minut OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 720. Střely na branku: 43:38. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5.
SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Podlipnik, Čejka, Bartoň, Šaur, Přibyl, Schejbal, Hort – Kristl, Juráň, Čech – Psota, Polodna, Švec – Horký, Dolníček, Petelin – Všetečka, Matov, Kajnar.
HC Most: Hanuljak – Cvrk, Hora, Strejček, Zeman, Černý, Charousek, Šesták – Řehoř, Havlíček, Kubinčák – Doležal, Alinč, Tauš – Smolka, Hanzl, Nedrda – Slavíček, Rod.

Na poslední zápas play out zavítali do třebíčského města hokejisté Mostu. Měli před sebou složitý a náročný úkol a to udržet si místo v následujícím ročníku WSM ligy. Most měl před tímto utkáním se Šumperkem shodný počet bodů a bylo tedy jasné, že v posledním zápase play out půjde o prvoligovou licenci. Poslední tým totiž bez baráže sestupuje. Lepší pozici měli v tomto mini souboji na dálku mostečtí hokejisté, kteří by v případě shodnosti bodů licenci uhájili. Šumperk tedy musel bodovat. Pokud by totiž vyšel ze zápasu s Benátkami naprázdno, čekal by ho jistý sestup. Ani výhra za tři body však Drakům k záchraně nemusí stačit. V Případě shody bodů by totiž sestupová karta padla na Draky. Vše tedy záleželo na dvou rozhodujících a posledních bitvách play out.

Hned na začátku úvodní dvacetiminutovky si mostečtí hráči najeli do útočného pásma a prověřili třebíčského muže v masce. Třebíč ovšem oplácela stejnou mincí. Jednomu z útočníků Třebíče se totiž podařilo oklamat mostecké obránce a protlačit se až před brankáře Hanuljaka. Ten však kotouč vyrazil před sebe a následně ho schoval do rukavice. Rázem se třebíčští protáhli podél mantinelu do další šance, střela však našla jen tvrzené sklo za brankou hostí. Na Mostu bylo znát, že nutně potřebuje bodovat. Z toho také pramenila další střela, kterou Vejmelka musel likvidovat levým ramenem. Z nadcházející akce už se ale hráči Mostu mohli radovat. Tauš zpoza brány poslal kotouč Janu Alinčovi, který poslal přesnou přihrávku na hůl Tomáše Doležala a ten černý nesmysl uklidil do poloodkryté branky Třebíče. Most byl první vstřelenou brankou patřičně nabuzen a dál ohrožoval svými střelami Karla Vejmelku. Ten ovšem zachoval chladnou hlavu a nedovolil střelám proklouznout za brankovou čáru. Třebíčští se rázem dostali do protiakce. Jeden z třebíčských hokejistů vybídl přihrávkou svého spoluhráče ke vstřelení branky, ale střela mířila jen do připraveného Hanuljaka, který střelu vyrazil a následně ukryl do lapačky. Následovala střela z první v podání třebíčských hokejistů, ale ani ta neskončila za zády mosteckého brankáře. Most se poté velice tvrdě dral dopředu, jelikož si uvědomoval, co všechno je dnes v sázce. Aktivita se hráčům Mostu nakonec vyplatila. Ivan Řehoř vjel do útočného pásma, zbavil se dotírajícího obránce, najel si mezi kruhy a nekompromisně zakončil do horní části Vejmelkovy branky. V krátkém sledu ovšem následovala další akce, ze které však těžili domácí. Richard Kristl dostal přesnou přihrávku na hokejku a protlačil se před Hanuljaka, který byl proti jeho střele z bezprostřední blízkosti prakticky bezmocný. Do konce první dvacetiminutovky Třebíč předvedla ještě jednu pohlednou akci. Třebíčští hokejisté zakombinovali v útočném pásmu, našli si výhodnou střeleckou pozici, ale kotouč kontroloval Hanuljak, který ho vyrazil do ochranné sítě.

První minuty druhé třetiny patřily třebíčským hokejistům. Jeden z třebíčských útočníků prchl obraně Mostu, ale nedokázal plnohodnotně zakončit, jelikož byl nedovoleně bráněný mosteckým obráncem, který si následně odpykal dvouminutový trest. Třebíčský útočník nakonec skončil společně s brankářem Hanuljakem mezi třemi tyčemi. Brankář Hanuljak byl sice otřesený, ale po pár chvilkách se oklepal a zaujal své místo v brankovišti. Přesilová hra žádný gól domácích nepřinesla, ba právě naopak. Po chybě třebíčských hráči Mostu vyrazili ve třech dopředu a svou akci zakončili pohledným gólem. Jan Alinč poslal kotouč Kamilu Černému a ten ho naservíroval na hokejku Jana Doležala, který prostřelil Vejmelku mezi betony a připsal si tak druhou trefu v utkání. Třebíčští se snažili se zbytkem nevydařené přesilovky ještě něco udělat, ale ani jedna střela ke snížení nevedla. Následně vznikla další mezírka v třebíčské obraně, které využil Kverka. Jeho střelu však našel ve výstroji Vejmelka. Třebíčští se snažili s nepříznivým stavem něco dělat, ale pozorný Hanuljak všechny střely likvidoval. Třebíč se dostávala do útočných akcí a nakonec si vybojovala přesilovou hru. Hned na začátku přesilovky přišla rána z první, která se příhodně odrazila pro jednoho z třebíčských. Kotouč se ale zamotal do skrumáže a tak ke střele ani nedošlo. V následujících minutách si Třebíč vytvořila v předbrankovém prostoru další pohlednou akci. Střela, která z této akce vzešla, však našla jen výstroj všudypřítomného Hanuljaka. Třebíčští to na ledě s důrazem při soubojích trochu přehnali a tak si Marek Švec šel odsedět trest na 2 + 10 minut za úder do oblasti haly a krku. Hned na začátku početní výhody se Třebíč trhla a vyzkoušela pozornost obraných řad Mostu. Dvě minuty před koncem se nedovoleného zákroku dopustil Richard Kristl a začala tak další početní výhoda hostů. Most v druhé části přesilovky sevřel Třebíč v obraném pásmu. Vše vyvrcholilo těsně před koncem druhé dvacetiminutovky, kdy vteřinu před koncem skóroval Ondřej Havlíček, který se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a uklidil odražený kotouč do sítě.

Na začátku třetí třetiny fanoušci moc pohledných hokejových akcí neviděli. Až v sedmnácté minutě se Třebíči podařilo výrazněji ohrozit Hanuljakovu branku. Ten ovšem střelu vyděl a kotouč ukryl do své rukavice. V tomto zápase byl především vidět jeden z nejzkušenějších hráčů Mostu Jan Alinč, který svými přesnými pasy vybízel své spoluhráče ke vstřelení branky. Most se do třetí třetiny pořádně dostal až v šestnácté minutě, kdy si hráči vytvořili pohlednou akci, které ovšem scházela gólová koncovka. V zápětí přišla další pěkná kombinace ze strany Mostu. Před poloodkrytou brankou však nebyl nikdo, kdo by převzal přihrávku a poslal ji do sítě. O chvíli později se Mostu podařilo vyhrát buly a vyslat na Vejmelku tvrdou střelu z první. Na té si ovšem třebíčský brankář smlsl jako na polárkovém dortu. Třebíč se ale nevzdávala. Polodna poslal přihrávku vzduchem na jednoho ze svých spoluhráčů, ale ten si kotouč nedokázal sklepnout příhodně na hokejku. Most v zápase opravdu dominoval a vytvářel si čím dál tím víc šancí, které však neměl kdo zakončit. Třebíč se stále snažila s nepříznivým výsledkem něco udělat. Důkazem toho byla i střela jednoho s třebíčských útočníků, kterou ještě před brankou doráželi třebíčští hráči. Hanuljak si však vše pohlídal. Další mezírku v mostecké obraně se podařilo objevit Švecovi, který však ztroskotal na vyrážečce Hanuljaka. Poslední branka padla až v 57 minutě, kdy Martin Hanzl vybídl ke skórování Tomáše Roda, který udělal definitivní tečku za dnešním utkáním. Na stadion si našlo cestu celkem 720 diváků, kteří i přes prohru domácích zatleskali svému týmu. Most tedy utkání pravdy zvládl a licence WSM ligy mu zůstane. Šumperk sice také vyhrál na domácím ledě s Benátkami, ale k záchraně mu to stačit nebude. V dalším ročníku WSM ligy už tedy Draky budeme postrádat.

Josef Beránek po utkání Třebíč - Most 1:5

Jiří Mička po utkání Třebíč - Most 1:5