Menu +

Pro úspěch uděláme společně maximum, velí před novou sezonou Jaroslav Barvíř

Rozhovory
Už zítra odstartuje třebíčským hokejistům nová sezona. Horáci míří na led Litoměřic, v předvečer prvního střetnutí mluví trenér Jaroslav Barvíř o cílech pro soutěžní ročník, motivaci, odhodlání a řadě dalších témat.
Sdílejte článek
 

Sezona bude asi dost atypická, že? Co od ní čekat?

Počítáme se vším, stát se může opravdu všechno. Jdeme den po dni, nemá cenu plánovat nic extra dopředu. Počítali jsme s tím, že první zápas budeme hrát doma s Frýdkem-Místkem, ale situace se vyvinula jinak a my ji respektujeme, takže se chystáme na Litoměřice. Víme to asi tři nebo čtyři dny a jak říkám, respektujeme to. Můj osobní názor je takový, že to není poslední změna, kterou budeme muset udělat, ale taková je prostě situace.

Termínová listina může být nakonec úplně jiná, že? Hlavní je, aby hrály týmy, které jsou zdravé, protože situace s epidemií je dosti zrádná

Je to tak. Přišlo nám doporučení se svazu, aby se týmy, které nejsou v karanténě snažily mezi sebou propojit a odehrát co nejvíc zápasů, když je to možné. Původně plánovaní soupeři nás i Litoměřic jsou v karanténě, takže jsme se s Litoměřicemi dohodli, že si třicáté kolo předehrajeme. Jsme za to jen rádi, je důležité hrát a mít zápasovou praxi. Už jsem říkal, že plánovat něco v téhle době je složité, ale všichni se s tím chceme popasovat. Uděláme pro to všechno. Nikdy nevíte, jaký bude vývoj zítra. Příště to může postihnout zase jiný tým.

Vy ale budete každopádně bojovat i za Radka Nováka, že?

Abych pravdu řekl, tak pro mě je tohle pořád téma, o kterém se mi dost složitě mluví. Ale je to samozřejmě pravda. Osobně jsem moc rád za to, že kluci mají číslo 13 a stejně tak iniciály RN na dresu. Kluci to cítí, motivace je obrovská. Většina týmu zůstala, takže chceme všichni společně odvádět co nejlepší výkony i za Radka.

Už jsi zmínil, že kostra týmu zůstala pohromadě. Velké plus, co?

Každopádně! Je to cítit. Společně si za tím jdeme. Těžko se mi tohle vyjadřuje slovy, hlavně doufám, že naše motivace a chuť něco dokázat bude viditelná na ledě. To je ten hlavní ukazatel, kvůli tomu všichni tenhle sport děláme.

Podle čeho jste tým doplňovali o hráče, kteří nakonec na zkoušce uspěli?

Co se týká Matěje Kořenka, tak toho jsme měli vytipovaného už s Radkem. Sledovali jsme ho, líbil se nám, měli jsme na něj dobré reference, takže se to v podstatě jen dotáhlo do úspěšného konce. Je to mladý, perspektivní, pracovitý hráč, proto jsme si ho vybrali. Stejný případ je i Tomáš Křehlík. Ten už v klubu působil, znám ho dobře, protože jsem ho trénoval v dorostu. Oba jsou to kluci pracovití, kteří na sobě makají i mimo tréninkovou jednotku, což je pro nás důležité. My navíc rádi pracujeme s mladými hráči, chceme jim dát šanci v dospělém hokeji. Na Lukáše Chalupu jsem dostal doporučení. Ve svém věku má už řadu zkušeností a musím říct, že naše očekávání naplnil. Týmu dodal v určitých fázích zápasu klid, byť to byla zatím jen příprava. Jsme moc rádi, že ho v týmu máme, stejně jako ostatní nové hráče. Všichni, které jsme podepsali nás přesvědčili o tom, že pro tým mohou být přínosem. Chtěli jsme hlavně ještě trošku větší drajv a já věřím, že se nám typologicky právě takové hráče povedlo přivést.

Další otázky fanoušků často směřují k obsazení pozic kustoda a maséra. Jak tedy vypadá váš realizační tým?

V prvé řadě jsme hledali někoho na pozici kustoda a maséra. Není to jednoduché, protože jde o práci, která je časově hodně náročná. Hraje se hodně zápasů, což znamená opravdu velkou vytíženost, z tohoto důvodu nám to někteří odřekli. Nakonec přišel Roman Mejzlík s nápadem oslovit Martina Mejzlíka, což je jeho brácha, který navíc tuhle pozici už v minulosti zastával. My jsme hrozně rádi za to, že naši nabídku přijal a je tu s námi. Hodně nám pomáhá a pomůže. Pak máme ještě druhého maséra Jaroslava Kaldu, klubovou lékařku Michaelu Kotačkovou, fyzioterapeutku Markétu Zahrádkovou a samozřejmě vedoucí týmu Luděk Popela, plus my dva s Romanem.

Teď zpět k zápasům. Co čekat od prvních měření sil?

Všechny týmy budou mít hodně sil, půjde o zápasy, které budou na krev. My s Romanem cítíme, že jsme tým připravili dobře. Kluci jsou natěšení, všichni chceme vyhrávat. Cítíme to tak, že tu máme od loňska nedokončenou práci, kterou chceme dokončit právě letos. Chceme si to zažít tak , jak jsme měli v plánu na konci minulé sezony. Motivace je obrovská, za nás, za Radka, za fanoušky. Chceme se společně s nimi vítězně radovat po každém zápase. Jejich podpora je pro nás moc důležitá. Vážíme si každé zakoupené vstupenky i permanentky, každé podpory, která se nám od fanoušků dostane. Chceme jim během sezony udělat největší možnou radost. Jak už jsem říkal, náš cíl je ten, abychom si letos vynahradili to, co se na konci loňského ročníku nepovedlo. Věřím, že nám to tahle doba nakonec dovolí a že to bude pro nás všechny dobrá sezona.

Máte nějakou metu, na které byste se chtěli pohybovat?

Takhle vyloženě ne. Ale jasným cílem je samozřejmě play off, to jednoznačně a bez debat. Všichni chceme hrát co nejvýš a vyhrávat. Tým na to sílu má, o tom jsme všichni v klubu přesvědčení. Sezona se samozřejmě může vyvíjet jakkoliv, je to sport a v něm těžko něco predikovat, ale všem můžu slíbit, že pro úspěch uděláme společně maximum.

Podobné články

Rozhovory

Gajarský o příchodu do Třebíče i drilu v Americe. Z týmu má dobrý pocit

09.06.2021
Rozhovory

Společné soustředění? Tým to vždycky ještě víc stmelí, hlásí Jan Mlčák

02.06.2021
Rozhovory

Chci do play off, říká Forman. Pochvaluje si tréninky na ledě

25.05.2021