Menu +

První liga je na rozdíl od druhé hokejovější a rychlejší, zamýšlí se Daniel Zelenka

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - První zápas tohoto kalendářního roku domácím vůbec nevyšel, když nedokázali navázat na vítězství z Benátek nad Jizerou. Pořekadlo říká, že dvakrát nevstoupíš do téže řeky, a přeci jen, Bílým hvězdám se to podařilo. Podruhé před domácím publikem v tomto ročníku nestačily na tým Mostu, který k výhře 1:2 z 11. kola přidal druhou výhru v poměru 2:4. K pozápasovému hodnocení jsme si tentokrát pozvali dalšího ze strážců třebíčské svatyně, Daniela Zelenku, který si tak odbyl prvoligovou premiéru před domácím publikem.
Sdílejte článek
 

Nejprve bych Vás požádal o zhodnocení zápasu, druhá domácí prohra s Mostem určitě zamrzí.

“Určitě zamrzí. Zaspali jsme trochu začátek, vstup do utkání, první třetinu. Poté jsme zaspali i start do třetí třetiny, když již po deseti vteřinách jsme dostali gól. Nějaké mezery ve hře byly, já si však myslím, že kluci bojovali, dřeli jsme, snažili jsme se. Nebylo to sice stoprocentní, je ve hře co zlepšovat, ale myslím si, že dnešní výkon nebyl úplně strašný,“ nabídl fanouškům a čtenářům tohoto webu svůj pohled na právě skončené utkání jednadvacetiletý nadějný gólman.

Jak Vy sám jste se dnes v brance cítil?

“Ze začátku jsem byl malinko nervózní, pak jsem se kolem asi tak desáté minuty utkání dostal do klidu, bylo to jakž takž v pořádku. Až rychlá inkasovaná branka v úvodu třetí třetiny mě trochu dostala do kolen, ale přenesl jsem se přes to. Takže bych to hodnotil pozitivně.“

Nutno také dodat, že Daniel doposud moc prostoru v brankovišti Horácké Slavie nedostal, vždy pouze kryl záda svému zkušenějšímu kolegovi Martinu Falterovi. Své umění však dokázal v Regionálním poháru, kdy vychytal sousedy z Havlíčkova Brodu, a až v 36. kole vyhrál s Bílými hvězdami na ledě Benátek nad Jizerou, které nasadily do brány zkušeného Markem Schwarzem.

Utkání proti Mostu pro Vás bylo také druhým utkáním v první lize. Mohl byste porovnat tyto zápasy s utkáními druhé ligy, kde rovněž figurujete v dresu Břeclavi?

“Je to moje druhé utkání v první lize. Zde je to takové hokejovější, hráči se více zajišťují, více nad hrou přemýšlí. Prvoligové zápasy jsou malinko rychlejší a rozdíl je i ve střelbě, zde je střelba na branku daleko přesnější a rychlejší.“

Musíte se na zápasy v první lize chystat jinak než v lize druhé?

“Určitě, připravoval jsem se psychicky, musel jsem zkvalitnit rozcvičku, abych se dostal víc do pohody. Je to náročnější, lépe se připravit,“ ukončil naše krátké povídání Daniel Zelenka. Nám už jen zbývá popřát tomuto sympaťákovi hodně štěstí v jeho další hokejové kariéře.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Jan Václavek: My jsme nadšení. Byl to skvělý týmový výkon

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Zvládli jsme to díky tvrdé práci, říká střelec vítězné branky Lukáš Nedvídek

09.03.2020