Menu +

V pondělí první domácí zápas roku 2014, do Třebíče míří nevyzpytatelný Most

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Hokejisty Horácké Slavie Třebíč čeká v pondělí 6. ledna 2014 první letošní mistrovský zápas na domácím ledě. Do Třebíče zavítá tým HC Most. Severočeši jsou sice stále na poslední příčce tabulky, ale před vánoční přestávkou dokázali zvítězit na ledě Českých Budějovic. Tedy ani poslední tým tabulky není radno nijak podcenit. Třebíčští hokejisté v minulém kole zvítězili 3:1 na ledě Benátek nad Jizerou. Most doma prohrál s Havlíčkovým Brodem 0:2.
Utkání Horácká Slavia Třebíč – HC Most začíná v pondělí 6. ledna 2014 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.
Sdílejte článek
 

Mužstvo HC Most patří mezi tři tradiční severočeské kluby 1. hokejové ligy. Mostečtí mají velkou konkurenci regionálních rivalů – Ústí nad Labem a Kadaně. Před začátkem sezóny však dlouho nebylo jasné, zda se vůbec naše druhá nejvyšší hokejové soutěž bude v Mostě i nadále hrát. Vedení klubu vážně jednalo s Českými Budějovicemi o postoupení licence. Nakonec se ale vedení klubu dohodlo s extraligovým Litvínovem na spolupráci a prvoligový hokej v Mostě byl zachráněn. Tým HC Most je tak oficiální farmou extraligového Litvínova.

Hokejisté Mostu podávají i v posledních zápasech nevýrazné výkony a nedaří se jim pravidelně bodovat. Severočeši tak stále uzavírají prvoligovou tabulku. V brance Mostu dostávají příležitost zatím téměř stejným dílem zkušený Martin Volke a mladý Lukáš Horák. Severočechy co do produktivity zatím táhne především trojice útočníků Pavel Smolka, Pavel Písařík a Zdeněk Tauš. Mezi beky je aktuálně nejproduktivnější dvojice Tomáš Pavelka a Václav Čížek. Novinkou v klubu HC Most je zejména nedávná změna na postu trenéra. Jen několik dní před koncem minulého roku byl odvolán Leo Gudas. Novým hlavním trenérem se stal bývalý extraligový obránce Radek Mrázek, který byl v této sezóně koučem úspěšné litivínovské juniorky. Jeho asistentem byl jmenován Viktor Lukeš, bývalý brankář Litvínova. Cílem nového trenéra má být dle vedení klubu stabilizovat mužstvo, připravit ho na zbývající část sezóny s tím, že prioritou stále zůstává přímá záchrana soutěže, bez nutnosti hrát jarní baráž.

Hokejisté Mostu a Horácké Slavie Třebíč se utkali v tomto ročníku zatím dvakrát. Bilance těchto zápasů je vyrovnaná v poměru 1:1. V 11. kole poněkud překvapivě dokázal Most zvítězit 2:1 v Třebíči. Odvetu na ledě Mostu ve 24. kole zvládli hráči Horácké Slavia po vítězství v poměru 5:3.

Třebíčští v minulém kole zvítězili 3:1 v Benátkách nad Jizerou. Aktuálně jim patří šestá pozice v tabulce se sedmapadesáti body. Most v minulém kole neuspěl, když doma přenechal všechny body po prohře 0:2 Havlíčkovu Brodu. Severočeši tak i nadále zůstávají s osmadvaceti body na poslední příčce. Na předposlední České Budějovice ztrácejí nyní devět bodů. Horácká Slavia bude ve svém dalším utkání bojovat na dálku s Litoměřicemi o pátou příčku. Třebíčští jsou jen o skóre šestí se stejným bodovým ziskem právě jako hokejisté Litoměřic. Most se v Třebíči může pokusit navázat na svůj úspěšný předvánoční duel v Českých Budějovicích a snížit ztrátu na ostatní týmy ze spodní části tabulky.

Vzájemné zápasy odehrané v sezóně:

11. kolo: Třebíč – Most 1:2 (1:1, 0:1, 0:0), branky: Hruška – Písařík, Andres.

24. kolo: Most – Třebíč 3:5 (1:2, 1:2, 1:1), branky: Nedrda, Pšurný, Kafan – 3 Křivohlávek, Mikeska, Laš.

Poslední odehrané zápasy hokejistů HC Most:

Most – Havl. Brod 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

České Budějovice – Most 3:4 (0:1, 3:1, 0:2), branky: 2 Jurčík, Slavíček, Nedrda.

Most – Olomouc 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Kanadské bodování hokejistů HC Most:

Pavel Smolka 35 Z – 11G+9A

Pavel Písařík 29Z – 11G+8A

Zdeněk Tauš 33Z – 7G+7A

Hokejisté HC Most nastoupili v minulém kole v této sestavě:

Horák - Charousek, Pavelka, Hora, Čížek, Šimon, Havelka – Tauš, Smolka, Bojer – Rapáč, Zavřel, Písařík – Nedrda, Slavíček, Sedláček – Szabo, Vlček, Homér.

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:

Zelenka (Dusík) – Bilčík, Malena, Dujsík, Dietz, Dlapa, Peroutka, Čejka – Vondráček, Nahodil, Laš – Čuřík, Mikeska, Fořt – Křivohlávek, Kaut, Čech – Mrázek, Raška, Wasserbauer – Přibyl.

Utkání Horácká Slavia Třebíč – HC Most začíná v pondělí 6. ledna 2014 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.

Kompletní program tohoto kola – pondělí 6. ledna 2013 – 37. kolo:

Třebíč – Most, Olomouc – Havířov, České Budějovice – Mladá Boleslav, Havl. Brod – Ústí, Šumperk – Benátky, Kadaň – Jihlava, Litoměřice – Beroun.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje! Třebíč vyzve pražskou Slavii

08.03.2020
Pozvánky na zápas

Generálku před play - off odehraje Horácká Slavia na ledě Trhačů

06.03.2020
Pozvánky na zápas

Poslední domácí zápas Nadstavbové části je tady. Do Třebíče přijede ve středu Frýdek-Místek

04.03.2020