Menu +

Radek Fiala: Euforie není na místě, čekají nás další zápasy

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Nestává se příliš často, aby hvězdou zápasu, v němž padne deset branek, byl brankář. K takovým utkáním patřil duel Třebíče s Litoměřicemi, který rozhodly výkony gólmanů. Třebíčský fakír Radek Fiala držel střelce hostů na uzdě a v zápase se na rozdíl o kolegy v brance hostí nedopustil jediné chybičky. Střelce soupeře trápil tak dlouho, až se jeho spoluhráči konečně rozstříleli a nasypali do sítě hostů tři branky v rozmezí necelé jedné a půl minuty.
Sdílejte článek
 

Výkon Radka Fialy ocenili už během utkání i domácí diváci častým vyvoláváním jeho jména. Sólová děkovačka pak byla pro Fajlu, jak mu jakýmsi poanglištěním jeho jména spoluhráči přezdívají, sladkým bonbónkem na konec.

“Oni nám tam ty góly napadaly vlastně až v posledních deseti minutách, do té desáté minuty třetí třetiny to byl tuhý boj a naštěstí se pak misky vah překlopily na naši stranu,“ je si vědom pracovitý gólman faktu, že padesát minut zápasu byl výsledek utkání doslova na vážkách.

Radek Filala

“Definitivní zlom? Těžko soudit, do úzkých jsme se dostali, když jsme inkasovali gól v přesilovce pět na tři. Naštěstí jsme na to rychle odpověděli, což bylo hodně důležité. Kdyby se hrálo delší dobu se stavem 3:2, asi by soupeř ožil mnohem víc. Pak bylo jasně vidět na psychice hráčů Litoměřic, že po našich rychlých gólech na 4:2 a 5:2 jsme začali mít víc puk na hokejkách a to byl asi ten zlom v utkání.“

Premiérové domácí tři body a vysoká výhra posunula Horáckou Slavii na průběžnou třetí příčku první ligy. Stále je ale začátek soutěže a další těžká utkání přijdou hned v následujících dvou kolech, kdy Třebíč cestuje na led soupeřů ve středu do Kadaně a v sobotu do Tábora.

“Každé vítězství je dobré a hlavně je to odměna za práci, člověk na to každý den pracuje na tréninku a to ho motivuje k dobrým výkonům i v zápase. Na druhou stranu nějaká přehnaná euforie nemůže být, na místě, správná je nějaká zlatá střední cesta. Dneska si vychutnat vítězství a zítra už je zas nový den, kdy je to už za námi a pomalu se bude blížit další zápas.“

Několikrát donutil třebíčský brankář svými zákroky hráče soupeře k zlostnému plácnutí hokejkou o led, nebo k nešťastným pohledům na strop třebíčského stadionu. Jeho zákroky byly někdy doslova fantastické. Ani fakt, že někteří jeho protihráči Radka Fialu důvěrně znají ze společného působení v týmu Ústí nad Labem, jim nebyl nic platný.

“Myslím si, že je to dvojsečné, že ti kluci mě znají, já zase moc nestačím sledovat, kdo má zrovna puk na hokejce. Oni zhruba můžou vědět, kam mi ten puk můžou dát a já na to pak musím reagovat. Spíš to bylo dnes tak, že jsme se před zápasem pozdravili, asi jsem mluvil trošku víc, než obvykle. Rád jsem zase viděl staré kamarády, jinak v tom nebylo nic zvláštního,“ dodal k zápasu sympatický brankář, jenž i po utkání s některými hráči soupeře prohodil pár slov. Pak už se ale věnoval třebíčskému kotli, s nímž si užíval zasloužené oslavy vysoké výhry.

Dosavadní dva zápasy na ledech soupeřů přinesly Třebíčským plný počet bodů za výhry 1:0 v Písku a 6:2 v Chrudimi. Teď Třebíč opět cestuje dvakrát na stadiony soupeřů a Radek Fiala prozrazuje, že speciálně se na žádného soupeře a jeho hráče nechystá.

Abych řekl pravdu, snažím se soupeře moc nerozebírat. Víceméně se jen den před zápasem podívám kam jedeme, abych věděl, jak velkou si mám vzít svačinu. Pro mě jsou úkoly v zápasech pořád stejné. Snažím se jít zápas od zápasu a v zápasech akci od akce, takže těžko říct s čím pojedeme teď dvakrát ven. Já se snažím být plně soustředěný a jít v zápase minutu po minutě.“ doplňuje na závěr oblíbenec třebíčských diváků v masce, na níž se vyjímá obrázek rozesmátého měsíčku. Kdo někdy viděl široký úsměv sympatického brankáře, určitě ví, proč zrovna tenhle obrázek jeho masce dominuje.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Šest branek ve třetí třetině? Bylo to nahoru dolů, říká Lukáš Chalupa.

dnes
Ohlasy po utkání

Ohlasy trenérů a Zdeňka Vedrala po přípravném utkaní Třebíč - Jihlava

06.08.2020
Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020