Menu +

Rozhodne to, kdo bude mít větší srdíčko. Jsem si jistý, že jsme to my, burcuje Michálek

Ohlasy po utkání
Mečbol zůstal nevyužitý. Hodnocení čtvrtého zápasu série se ujal útočník David Michálek, který se ohlíží za jeho klíčovými momenty a zároveň přidává své predikce před klíčovou bitvou o všechno. „Musíme to urvat za každou cenu," velí rázně.
Sdílejte článek
 

Čtvrtý zápas série mezi oběma prvoligovými Slaviemi mohl být poslední. Třebíčští hokejisté měli k dispozici pomyslný mečbol, který mohli přetavit v postup do čtvrtfinále. Nestalo se. Bílé hvězdy sice daly vedoucí branku, ale ani to jim tentokrát nepomohlo.

„Těžko říct, kde došlo v utkání k nějakému zásadnímu zlomu. Každopádně je velká škoda, že jsme mečbol nedokázali proměnit. To ale vůbec nic neznamená, máme na to ještě jeden pokus, který prostě musíme urvat za každou cenu!“ burcuje útočník David Michálek.

Pražané měli dnes nůž na krku, kdyby prohráli, sezona by pro ně skončila. Zásadní rozdíl v jejich přístupu však David Michálek nepozoroval. „Mně to přišlo jako klasické utkání této série, vyrovnaný zápas, kde nepadá moc branek a čeká se na chybu. My jich bohužel udělali víc, proto jsme prohráli,“ glosuje havlíčkobrodský odchovanec.

Zároveň šlo o souboj plný emocí. I to je podle Davida Michálka pro tuto sérii charakteristické.

„Už jsem řekl, že všechny zápasy této série jsou si dost podobné. Snad každý mi přišel vyhecovaný. To je prostě play off. My teď musíme dobře zregenerovat a připravit se na rozhodující páté utkání, které chceme urvat.“

Půjde o takzvaný ultimativní zápas, ve kterém platí jednoduché pravidlo – vítěz bere vše. Naopak poraženému skončí sezona. Takový mač nehrajete každý den, je tak jasné, že snad všichni hráči se na něj těší.

„Už jsem takový zápas zažil. Je jasné, že hodně důležitý bude první gól. Jinak si myslím, že to bude utkání srovnatelné s těmi předešlými. My se na něj dobře připravíme, nedáme jim ani centimetr ledu zadarmo. Strašně se na to těším, chceme jim dnešní prohru vrátit,“ velí Michálek.

Rozhodne to, kdo bude mít větší srdíčko a kdo bude chtít víc. Jsem si jistý, že jsme to my

Jedním z rozhodujících faktorů bude disciplína. Zkrátka to, kdo dokáže udržet nervy na uzdě. Právě to ve čtvrtém zápase ze strany Třebíče občas drhlo, byť řada situací byla při nejmenším diskutabilních.

„Ať si na dnešek udělá každý obrázek sám, víc to nechci komentovat. V dalším zápase musíme hrát tak, abychom jim nabídli co nejméně přesilovek. Disciplína bude hodně důležitá. Stejně tak rozhodne srdíčko, rozhodne to, kdo bude chtít víc. Jsem si jistý, že jsme to my.“

Horáky čeká před klíčovým soubojem o všechno jeden den volna. Stráví ho přípravami na dosavadní vrchol sezony, nebo se budou snažit spíše vypnout a pošetřit mysl i tělo?

„Ráno máme trénink, kde se budeme na zápas maximálně připravovat. Teď už v hlavě nemáme nic jiného než rozhodující bitvu, takže je jasné, že celý den se na ni budeme poctivě chystat,“ popisuje „Michy“.

V rozhodujícím střetnutí bude mít Třebíč výhodu domácího ledu, snad všechny proto mrzí, že v ochozech nebudou moci být diváci.

„Mě to moc mrzí. Jsem si jistý, že naši fanoušci by tu udělali soupeři dost nepříjemnou atmosféru, ale taková je prostě aktuální situace. Musíme to respektovat. My ale jejich podporu cítíme na každém kroku, budeme bojovat i za ně,“ uzavírá rázně.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Nesmíme polevit, čeká nás dlouhá sezona, ví Ferda po obratu v Benátkách

včera
Ohlasy po utkání

Václav Krliš: Snažíme se hrát zodpovědně a plnit si to co jsme si řekli, což funguje

19.09.2021
Ohlasy po utkání

Návrat ztraceného syna? Za Třebíč si vždycky zahraju rád, hlásí Burian

16.09.2021