Menu +

SDO: Hlavní oslavy nás teprve čekají, usmívá se Karel Vejmelka

Rozhovory
T ř e b í č - Extraliga a třebíčský mládežnický hokej, spojení, které k sobě znovu patří. Po generaci složené okolo Lukáše Nahodila, ale i řady současných hráčů Komety, Viléma Buriana, Tomáše Vondráčka nebo Martina Dočekala, se jako poslední přihlásili o slovo hráči staršího dorostu. O tom, jaká cesta k úspěchu v podobě postupu vedla a jak moc byla náročná, krátce pohovořil trenér dorostenců Karel Vejmelka. S ním se na úspěchu podílel i asistent Zdeněk Urban a Peter Matov (na fotografii zleva: Karel Vejmelka, Peter Matov a Zdeněk Urban).
Sdílejte článek
 

"Každý rok se tvoří úplně nový tým. Přichází hráči mladšího dorostu, takže se nedá nikdy předem odhadnout, jak se bude soutěž vyvíjet," osvětluje situaci hlavní kouč.

Tým, který vede společně se svým kolegou Zdeňkem Urbanem, však měl již od začátku celou sezónu pevně ve svých rukou. Mohl se spolehnout na brankáře Romana Šoustala, který navázal na své předchozí dobré výkony v mladším dorostu, a rovněž i na útočné trio Ondřej Urban, Vojtěch Maštera a Jakub Tůma, které se postaralo o většinu branek týmu. I díky nim se družstvo kapitána Radka Kajnara po základní části umístilo na výborném třetím místě.

"Po základní části, kdy jsme v uvozovkách skončili až třetí, jsme velice dobře rozehráli nadstavbu," pokračuje trenér Vejmelka v hodnocení.

"Z juniorů jsme si stáhli Patrika Matova a ke každému utkání nastupovali v co možná nejsilnější sestavě. Povedlo se. Hráli jsme dobře, dávali dost gólů. Dokonce se nám v nadstavbové části podařilo v řádné hrací době neprohrát ani jedno utkání. Pouze jsme dvakrát soupeři podlehli na nájezdy. I díky tomu jsme si už čtyři kola před koncem zajistili postup a mohli začít slavit."

Jak však sám trenér říká, hlavní oslavy tým teprve čekají. "Určitě si po sezóně někde sedneme a užijeme si, že jsme dosáhli takového úspěchu."

V posledních třech zápasech, které do konce sezóny zbývají, už Třebíčští mohou jen šetřit síly, a rovněž i vyzkoušet některé nové hráče. "Priorita se přesunula ze staršího dorostu do juniorů, kteří se dostali do play off. My se budeme snažit přizpůsobit mladšímu dorostu, ohrávat mladé hráče a připravit je co možná nejlépe na příští sezónu. Nic to však nemění na faktu, že zbylá utkání chceme zvládnout a vyhrát," uzavírá Karel Vejmelka.

Nám už nezbývá víc než poděkovat kouči za poskytnutý rozhovor, pogratulovat celému týmu k mimořádnému úspěchu a popřát hodně zdaru do závěrečných zápasů.

Podobné články

Rozhovory

Kapitán? Je to pro mě čest a výzva, říká Lukáš Nedvídek

13.09.2020
Rozhovory

Pro úspěch uděláme společně maximum, velí před novou sezonou Jaroslav Barvíř

11.09.2020
Rozhovory

Marek Laš o konci kariéry: Další sezonu s léky proti bolesti už jsem přidat nechtěl

23.08.2020