Menu +

Ščerban: Hlavně tam napiš, že diváci byli skvělí!

Ohlasy po utkání
T ř e b í č – Nová posila Horácké Slavie, čtyřicetiletý Bedřich Ščerban, je pro mužstvo asi opravdovou vzpruhou. V zápase proti Sareze sice nezaznamenal ani branku či asistenci, nicméně na konto si připsal hned tři kladné +/- body, které se u obránce jaksepatří cení. Ale Ščerban své vlohy nepředvádí pouze na ledě. Tento bývalý hokejový reprezentant totiž dokáže v kabině nastolit tu správnou pohodovou atmosféru. Pusa se mu opravdu nezastaví, své okolí baví různými historkami ze své bohaté kariéry. Nedalo nám to, abychom jej trochu nevyzpovídali pro naše pozápasové ohlasy.
Sdílejte článek
 
Bedřich Ščerban

Legendární Bedřich Ščerban v třebíčském dresu.

Ačkoli nevstřelil žádný gól, nemohli jsme po zápase nezajít za novou akvizicí třebíčského mužstva, bývalým reprezentantem Bedřichem Ščerbanem. Utkání proti Sareze pro něj totiž bylo první před domácím publikem…
"Proti Ostravě se mi hrálo moc dobře. Odehráli jsme vynikající zápas, mužstvo ukázalo, jaká je v něm síla, že dokáže hrát s každým soupeřem. Když se podíváme na dva poslední soupeře, které jsem zde zažil, Hradec byl na pátém místě, Ostrava na šestém a s oběma jsme hráli velice dobré zápasy. Dá se říct, že jsme byli herně lepší s tím, že v Hradci jsme prohráli kvůli oslabení. V utkání se Sarezou jsme se již vyvarovali chyb a podle mého názoru jsme jednoznačně dominovali a celý zápas jsme měli pod kontrolou," hodnotí zápas tento malý velký obránce.

Ščerban letos oslavil čtyřicítku. Jak se vyrovnává s tím, že v týmu hraje s kluky, kterým by mohl klidně být otcem? Nakolik to ovlivňuje jeho hru?
"Jsem si vědom toho, že součet věků dvou lidí tady možná stále nedosahuje mého věku. Mně se s nimi ale hraje dobře, oni mi dodávají chuť a sílu do hry. Poměřuji se s těmi mladými a tím pádem si onu pomyslnou laťku posouvám výš. Oni sami o sobě jsou tedy pro mě motivací a já jsem zase motivací pro ně. Jsem tu proto, abych je zvedl a aby celé mužstvo dokázalo hrát to, co v něm je a co v něm dříme," vysvětluje.

Ohlasy se Ščerbanem jsme již ukončili, nicméně po chvíli se ke mně tento legendární bek přiřítil znovu: "A prosím tě," volá na celou šatnu, "hlavně tam napiš, že moc děkujeme divákům. Byli skvělí! Fakt perfektně fandili!" Prosba byla splněna.

Utkání se povedlo i Martinu Sobotkovi, který v tandemu s Lukášem Valkem zaznamenal dva kanadské body za bod a asistenci.
"Byl to dobrý zápas," hodnotí výstup svého týmu Sobotka. "Konečně se nám podařilo dát víc branek a odehrát jej v pohodě."

První část hry však nebyla zrovna ideální, v dalších dějstvích ale domácí dokonale otočili vývoj zápasu:
"Po špatné první třetině jsme v šatně museli dostat kapky. Trenér nám trošku vynadal a pak se hra zlepšila. Měli jsme dneska taky víc štěstí. Je pravda, že ostravský brankář dostal v poslední třetině občas dost hloupé góly, ale hokej je o štěstí. Navíc jsme se k tomu přičinili a šli jsme tomu naproti. Taky jsme hodně stříleli, ze všech možných pozic. Takové góly ale dneska padají, to se stává. Doufám, že se nám teď zvedne sebevědomí a bude to pokračovat do dalšího zápasu."

Tím dalším zápasem bude utkání v Písku. Ten je třináctý, dnes však vyhrál 6:0 na Kometě. Třebíč bude mít poměrně těžkou pozici, navíc s ním bude hrát o pověstných šest bodů. Jak se na něj Horácká Slavia podle Martina Sobotky připraví?
"Na Písek se budeme připravovat jako na každý zápas. Budeme vycházet ze zajištěné obrany, protože tam bude rozhodovat každý gól. Musíme se tedy soustředit na obranu a na rychlé brejky a pak třeba v přesilovkách dát nějaký gól a hlavně tam vyhrát," hledí do blízké budoucnosti útočník.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Šest branek ve třetí třetině? Bylo to nahoru dolů, říká Lukáš Chalupa.

dnes
Ohlasy po utkání

Ohlasy trenérů a Zdeňka Vedrala po přípravném utkaní Třebíč - Jihlava

06.08.2020
Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020