TRE-SAR 7:2 - Třebíč si hravě poradila s Ostravou

T ř e b í č - Ve 28. kole přivítali hráči Horácké Slavie na svém ledě tým Sarezy Ostrava. Na začátku utkání otevřeli skóre domácí hráči, avšak hostující Ostrava stav do konce první třetiny otočila ve svůj prospěch. Od druhé třetiny však bylo na ledě pouze jedno mužstvo. Horácká Slavia nasázela Ostravě dalších šest přesných zásahů a zaslouženě zvítězila 7:2.

28.kolo, sobota 4.12.2004
7:21:2, 3:0, 3:0
SAR SAR
Branky a nahrávky: 4. Beroun, 26. Horák, 32. Oliva (Kučný), 40. Míka, 49. Sobotka (Valko), 52. Valko (Sobotka), 53. Fryauf (Oliva, Kučný) - 6. Holuša (Glas), 11. Janeček (Buček). Rozhodčí: Polák - Jonáš, Musílek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 555.
SK Horácká Slavia Třebíč: Slávik - Míka, Kališ, Horák, Hrbáček, Kučný, Ščerban, Svačina, Sedláček - Škoda, Žiška, Vrbata - Fryauf, Oliva, Beroun - Topol, Sobotka, Valko - Wolf, Čech, Caha.
HC Sareza Ostrava: Hamrla (41. Filc) - Vrtík, Buček, Grof, Holík, Chmelíř, Toms, Vajda - Janeček, Pavlačka, Duba - Procházka, Sochorek, Čech - Holuša, Glas, Klimek - Valčák, Gelačák.

Do zápasu vkročili mnohem šťastněji domácí. Ve 4. minutě nahrával Beroun zpoza Hamrlovy brány mezi kruhy, ostravský gólman si však puk skopl za svá záda – 1:0. Radost Horácké Slavii nevydržela dlouho, Sareza začala hrát mnohem aktivněji, vytvářela si tlak, který v 6. minutě korunovala vyrovnávacím gólem. Po vyhraném buly se k puku dostal Holuša a bekhendovou střelou překonal třebíčského brankáře Slávika – 1:1. Domácí se v těch chvílích hledali, dělali řadu chyb a kvůli jedné z nich inkasovali další branku. Po Bučkově krásném pasu přes téměř dvě třetiny hřiště se do brejku dostal Janeček, který Slávika nachytal na švestkách – 1:2. Chvíli poté mohli Severomoravané přidat další zářez na své hokejky, Gelačákovu střelu však Slávik bravurně vychytal. Do té chvíle poměrně statická hra domácích se začala zvolna měnit, ve 14. minutě se o vyrovnání pokusil Sobotka, avšak jeho bekhend skončil na Hamrlově pravém betonu. Vzápětí se na ledě ukázali Škoda se Žiškou, ale Škodův volej těsně minul ostravskou branku a Žiška okamžitě nato v rozhodující chvíli promáchl. Třebíč cítila šanci, minutu poté se opět zaskvěl Hamrla, když vleže chytil Olivovu střelu. Minutu před první sirénou si o gól říkalo Vrbatovo sólo, které však opět skončilo na výborně chytajícím Hamrlovi.

TREOVA

Podle postoje Vladimíra Škody to tak možná nevypadá, ale Třebíč právě vstřelila čtvrtou branku.

Jako nebe a dudy vypadalo srovnání první a druhé třetiny. Ostrava se stáhla do ulity, zato Třebíč vystrčila růžky a začala lépe kombinovat, což se projevilo i na předvedené hře. Aktivně napadající domácí dokázali srovnat ve 26. minutě, kdy Horák od modré prostřelil skrumáž před Hamrlovou svatyní – 2:2. Horákovou trefou začala domácí kanonáda, kterou třebíčští diváci již hodně dlouho neviděli. Přesně za pět minut přidal třetí gól tečí Kučného střely třebíčský matador Oliva, chvíli poté mohl čtvrtý zásah zaznamenat Beroun, který ale v situaci dva proti jednomu nedokázal zakončit. Co se nepovedlo Berounovi, to provedl Míka, který šest vteřin před koncem prostřední dvacetiminutovky za notného přispění hostujících obránců ztrestal Glasovo vyloučení Míka. Do šaten se tak odcházelo za stavu 4:2.

V poslední části zaskočil za Hamrlu Filc, který se od první chvíle na ledě měl co ohánět. Ve 42. minutě jeho klec těsně minula Sobotkova střela, dvě minuty nato se neprosadil Fryauf. Ostravský gólman kapituloval ve 49. minutě, kdy špatně rozehrál přímo na číhajícího Valka, který v kombinaci se svým hokejovým dvojčetem Martinem Sobotkou zařídil pátou branku třebíčského týmu. Stejní hráči si dobře porozuměli v 52. minutě v situaci dva na jednoho, na jejímž konci byl tentokrát Valko, který z voleje vymetl všechny pavučiny z Hamrlovy klece – 6:2. Šťastné sedmičky se diváci dočkali za necelou minutu, když jako poslední překonal dezorientovaného Filce Fryauf. Horácká Slavia tak po dlouhé době předvedla opravdu velmi dobrý výkon, který se projevil i na vysokém skóre.

TREOVA
Karel Metelka (trenér HC Sareza Ostrava): "Horácká Slavia nás nachytala na hruškách, ve druhé a třetí třetině vůbec nebylo poznat, že je mezi oběma týmy třicetibodový rozdíl. Třebíč hrála mnohem lepší hokej než naše mužstvo. Přestože jsme kluky varovali před podceněním soupeře s ohledem na momentální postavení v tabulce, přesně to se podařilo. Podcenili jsme soupeře, a tak nás krutě ztrestal. Ale takový je hokej. Nebudeme z toho dělat tragédii, nezbývá než blahopřát domácím k výborné hře zvláště ve druhé a třetí třetině a ke konečnému vítězství."

Jiří Otoupalík (asistent trenéra SK HS Třebíč): "Nezačali jsme vůbec dobře. I když se nám ve 4. minutě podařilo dát gól, první třetina byla z naší strany bez pohybu a nebyla důrazná. Těžko říct, jestli tato část hry měla návaznost na utkání v Hradci. Každopádně byla z naší strany nedůrazná, až teprve ve druhé třetině jsme začali mnohem lépe bruslit a kombinovat, byli jsme mnohem více agresivnější. To přineslo ovoce, utkání jsme otočili. Ve druhé třetině jsme dali velice důležitý gól na jejím konci, tam se lámal chleba. Třetí třetinu jsme pak odehráli velice dobře."