Střetnou se možní soupeři v play-off, Bílé hvězdy míří na led Dukly

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Pět zápasů zbývá do konce základní části první ligy. Pětkrát v této sezóně (včetně zápasů Regionálního poháru) již zkřížili hokejky hráči Horácké Slavie se svými rivaly z Dukly Jihlava a v těchto utkáních brali prozatím pět bodů. Ve středu 5. února 2014 v 17:30 hodin se na Horáckém zimním stadionu střednou tito soupeři znovu. Bude to letos naposledy?

Pět kol před koncem základní, dlouhodobé části, si Bílé hvězdy zajistily účast ve vyřazovacích bojích, play-off. Opět se osamostatnily na páté pozici, když na vlastním ledě přesvědčivě přehrály Berounské Medvědy v poměru 5:1.

Noviny z jihlavské kabiny

Jihlavským patří před derby třetí příčka v prvoligové tabulce, v posledním odehraném kole vyloupili Kotlinu, když Rebel odešel před vlastním publikem s porážkou 3:5. Nejproduktivnějším hráčem Dukly i celé soutěže je dlouhodobě Tomáš Čachotský, který se 65 body je zároveň nejlepším nahrávačem svého týmu, přesných asistencí má již 47. Snipera našli letos Jihlavští v Adamovi Zemanovi, který zatížil konta hostujících brankářů celkem 28 přesnými zásahy.

A právě v brankovišti bude již ve středu sveden zajímavý souboj. V tom jihlavském většinou kraluje David Rittich, který se může chlubit třemi čistými konty a úspěšností zásahů 92,56%. Proti němu se postaví odchovanec Dukly, nyní ve službách Horácké Slavie Třebíč dvaadvacetiletý Filip Novotný, který se do Třebíče dostal přes pražskou Spartu. I za své krátké působení si svými výkony získal třebíčské fanoušky, neboť ze sedmi odchytaných zápasů si tento sympaťák připsal pět výher, z toho dvě čistá konta a úžasnou úspěšnost zákroků 96,34%!

Aktuálním problémem Dukly je marodka. Jak uvedl hlavní trenér Dukly Petr Vlk na oficiálních stránkách klubu, musí se vypořádat s absencí hned šesti hráčů základního kádru. „Mimo hru máme nyní pět hráčů kvůli zranění a Matice Podlipnika, který odjel na olympiádu," vypočítává. Na listině zraněných je kapitán Tomáš Čachotský, obránci Vojtěch Zadražil a Tomáš Kaláb a útočníci Petr Haluza s Michalem Důrasem. Kdy se jednotliví hráči začnou vracet do hry, není v některých případech jasné. „Jediné, co víme, je, že se nám vrátí Matic z olympiády, doufejme, že zdravý. To je časový horizont, který známe. U dalších uvidíme v dalších dnech. Tomáš Čachotský už začal lehce bruslit, ale nechceme to uspěchat, protože pro nás je to tak důležitý hráč, že ho chceme mít na play-off stoprocentně zdravého, aby mohl odvést výkon, který on sám chce a který od něj fanoušci očekávají. Proto teď třeba nehraje, i když by na třicet čtyřicet procent hrát mohl," říká hlavní trenér červenožlutých.

Poslední zápasy Dukly Jihlava

HC Olomouc – Dukla Jihlava 0:2, branky Jihlavy: Seman, Hubáček

Dukla Jihlava – Motor ČEZ České Budějovice 2:3, branky Jihlavy: Kuřítko, Prokš

HC Rebel Havlíčkův Brod – Dukla Jihlava 3:5, branky Jihlavy: Mocek 2, Prokš, Hubáček, Jaroš

Sestava Dukly: Rittich – Mocek, Jaroš, H. Tobola, Jícha, Kolda, Dobrovolný, Štebih, Čáp – Prokš, Hubáček, Seman – Štěpánek, Zeman, Vysloužil – Kuřítko, Střecha, Malec – Mikeš, Přidal.

Poslední zápasy Horácké Slavie

Horácká Slavia Třebíč – SK Kadaň 1:0, branka Horácké Slavie: Laš

Stadion Litoměřice – Horácká Slavia Třebíč 2:1 sn, branka Horácké Slavie: Mrázek

Horácká Slavia – Medvědi Beroun 1933 5:1, branky Horácké Slavie: Laš 2, Dolníček, Křivohlávek, Kadela

Sestava Horácké Slavie: Novotný – Bilčík, Malena, Valenta, Čejka, Přibyl, Dietz, Peroutka – Laš, Dolníček, Dočekal – Fořt, Nahodil, Čuřík – Křivohlávek, Kaut, Mrázek – Čech, E. Kadela.

Možné problémy se sestavou tuší i hlavní lodivod Horácké Slavie Kamil Pokorný. Po odehraném zápase s Berounem vypočítává ztráty: “Jakub Čuřík má zhmožděné oko, ráno jde na oční a potom se dovíme více. Michal Mikeska se po zápase v Litoměřicích rozhodl, že chce pauzu. Pomohl nám do play-off, svoji misi splnil, my mu děkujeme. Kdyby chtěl naskočit ještě do nějakého zápasu, rozhodně bychom byli rádi,“ uznal kvality a přínos „Mikeše“ pro tým sportovní manažer Bílých hvězd.

Vzájemná měření sil v mistrovských zápasech 2013/2014

9. kolo: Horácká Slavia Třebíč – Dukla Jihlava 2:8, branky: Dolníček, Dlapa – Čachotský 2, Seman 2, Kadlec, Jaroš, Velecký, Podlipnik

Domácí začali dobře a šli ve třetí minutě do vedení, ale hosté i díky dvěma přesilovkovým brankám překlopili vedení na svoji stranu a do první sirény přidali ještě dva zásahy. Ve druhé třetině dali domácí gól naděje z hole Dlapy, ale Dukla drama nepřipustila. Do druhé sirény přidala ještě tři přesné trefy a v posledním dějství završila dnes její večer jednou brankou na konečný výsledek 2:8.

22. kolo: Dukla Jihlava – Horácká Slavia Třebíč 2:3 sn, branky: Důras, Štebih - Fořt, Křivohlávek, rozhodující samostatný nájezd Čech

Jednobrankové vedení zajistil Horácké Slavii přesnou střelou Fořt, na 2:0 zvyšoval Křivohlávek. Dukla srovnala ve třetí třetině stav, pak přišlo na řadu prodloužení a posléze i samostatné nájezdy. V nich rozhodl přesnou ranou do šibenice Martin Čech.

35. kolo: Horácká Slavia Třebíč – Dukla Jihlava 1:3, branky: Mrázek – Štebih, Hubáček, Prokš

Hosté vstřelili rychlou branku ve druhé minutě z hole Štebiha a tím značně ovlivnili průběh zápasu. Domácí takový začátek zaskočil a když se již zdálo, že jsou na dobré cestě k vyrovnání, inkasovali podruhé. Ve druhém dějství se nejprve prosadil domácí Mrázek, dvoubrankové vedení vrátil ve 37. minutě Jihlavě Prokš.

I na toto atraktivní utkání pořádá sdružení HS Fans výjezd věrných třebíčských fanoušků. Pojeďte podpořit svůj tým i vy! Odjezd od zimního stadionu se předpokládá 15:45 hodin. Více informací v aktualitách na hlavní stránce.