Menu +

Tento týden chceme ukončit hledání sestavy pro ligu, říká Kamil Pokorný

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Po šestém přípravném duelu, v němž Horácká Slavia podlehla farmářskému celku Slavie Praha Rebelu Havlíčkův Brod na jeho ledě 4:0, jsme o zhodnocení utkání a pár slov k přípravě požádali trenéra Kamila Pokorného. Hodnocení to bylo nelehké, protože jeho svěřenci nedokázali ani jednou překonat soupeřova gólmana, na druhou stranu ale šancí si vypracovali dostatek, navíc do sestavy zapracovali další dva nové hráče.
Sdílejte článek
 
Třebíčští do zápasu vstoupili velmi dobře, hráli aktivně, usadili se v pásmu soupeře a ohrožovali jeho branku. Bohužel se jim nepodařilo překonat výtečného Nerudu ani v těch nejvyloženějších šancích. Prvních deset minut zápasu bylo ze strany Horácké Slavie nejlepší pasáží zápasu. I v dalším průběhu utkání dokázali hosté Rebely několikrát zatlačit a vytvořit si šance, ale koncovka byla v tomto utkání jejich slabinou.


“Myslím, že dvě třetiny jsme hráli dobře, byli jsme aktivní a dostávali jsme se do šancí. Proti nám stál výborný výkon gólmana a naše špatné řešení akcí a finální části útoků. To, že jsme nedávali góly, pak na hráče postupně dolehlo a frustrovalo je to. Ve třetí třetině jsme podali špatný výkon, inkasovali jsme po individuální chybě a hráči už nenašli sílu na to, aby zápas dohráli a trošku ještě zabojovali. Se třetí třetinou nejsem spokojen,“ hodnotí zápas Kamil Pokorný.


Na soupisce se objevil po nemoci se navrátivší Jiří Burian a Tomáš Kaláb a také dvojice nových hráčů bek Boris Flamík a útočník Tomáš Vrba. Možná i zapracovávání nových hráčů přispělo k tomu, že v průběhu utkání se na straně hostů objevilo několik okének v obraně a poměrně hodně nepřesností. S tím souhlasí i trenér Horácké Slavie.


“Samozřejmě, bylo to znát hlavně v přesilovkách. Měli jsme tam přesilovku pět na tři, mnoho přesilovek pět na čtyři. Pořád je to ještě příprava a my se musíme odrazit od dobrého výkonu v prvních dvou třetinách. Dobrou hru ale musíme podpořit brankami. Hlavně v těch prvních dvou třetinách jsme si šancí vypracovali dostatek. Není možné za celý zápas nedat jediný gól,“ nespokojeně kroutí hlavou temperamentní kouč.


Přípravné období na další ročník první ligy v současné době vrcholí, kádry mužstev se formují do konečných podob, vylaďují se herní prvky a souhra mužstev. Podobné je to i v Horácké Slavii. Soutěž začíná už desátého září a muži Horácké Slavie do té doby mají k dispozici ještě čtyři přípravná utkání.


“Chceme tento týden hledání sestavy pro ligu ukončit, udělat kádr, a pak máme prakticky sedmnáct dní na dopilování a na to, abychom se připravili na soutěž,“ nastiňuje Kamil Pokorný, co hráče v nejbližší době čeká.


Závěr tohoto týdne bude tedy v mužstvu trenérů Kamila Pokorného a Luboše Slámy asi plný změn. Ještě před tím však hráče čeká zajímavý duel před vlastními diváky.
Ve čtvrtek od 18:00 totiž na vlastním ledě přivítají v sedmém přípravném utkání mnohonásobného mistra Rakouska, EC KAC Klagenfurt.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Na ledě jsme nechali všechno, říká Hunkes. Tým měl podle něj na semifinále

17.03.2022
Ohlasy po utkání

Nic nebalíme! burcuje před čtvrtým zápasem Šťovíček. Soupeři už se podle něj ničím nepřekvapí

15.03.2022
Ohlasy po utkání

Oproti včerejšku jsme lépe vstoupili do zápasu,byli jsme ve všem první, říká Adam Gajarský

12.03.2022