Menu +

Těžké utkání, ale skalpu Komety si cením, říká Lukáš Dusík

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - I ve druhém utkání Třebíč narazila soupeře, který hraje o soutěž výše - 6.8.2014 vyzvala Kometu Brno. I ve druhém utkání nastoupil do branky jiný muž s maskou. Tentokrát to byl mladíček z třebíčské líhně, Lukáš Dusík. Ten se po utkání stal terčem našeho redakčního mikrofónu.
Sdílejte článek
 

"Dnes to byl můj první zápas letos. Bylo to těžký, protože na ledě bylo strašné vedro. Ale cením si skalpu Komety. Přeci jen se to nestává každý den a i když jsem unavený, tak jsem šťastný," začal hodnocení dvaadvacetiletý brankář třebíčského kádru.

A pokračoval dále. "První zápas, mám nové věci, osahávám si lapačku, všechno. Měl jsem dnes dvě vyrážečky, ale snad to bude časem lepší."

Ve druhé a třetí třetině mnohdy třebíčský odchovanec svůj tým podržel a dovedl svůj první zápas letošní sezóny do úspěšného konce. Jak ale sám říká, nebylo to jednoduché. "První třetinu jsem byl čerstvý, tu druhou třetinu už jsem docela tavil. Bylo tam vedro, ale jsem šťastný, že to takhle skončilo, vyhráli jsme 2:1. I když na konci jsme mohli zase inkasovat, když tam puk v poslední sekundě trefil tyčku. Já klukům říkal, že když střílející hráč napřahoval, tak už zazvonila siréna. Ale možná jsem zvonil já. Měli i trošku štěstí."

Mladíček v dresu s bílou hvězdou na hrudi se vrátil rovněž k inkasované brance. "První gól jsem neviděl, i přesto jsme to měli dobře postavený. Krásně jsem viděl na beka, který nahrál. Nahrál to přesně tomu druhému, kterému tam stáli dva hráči, takže jsem v té chvíli nic neviděl. Kluci říkali, že to bylo ještě tečované, ale v každém případě to byla střela dobrá, kterou jsem viděl na poslední chvíli a jen jsem se ohlédl," pochválil úspěšného střelce.

Po utkání ještě probíhala dovedností soutěž, samostatné nájezdy. "Já už jsem byl úplně vyřízený a byl jsem rád, že zápas už skončil a že jsme to udrželi. Nejprve jsem nechtěl nájezdy chytat, ale nebylo by to fér vůči Klímovi (Lukáš Klimeš - pozn. redakce), protože celý zápas seděl. Střelce Komety jsem neznal, kromě Ostříže. Nájezdy šly jakoby úplně mimo mě, byl jsem úplně hotový," přiznal na závěr pozápasového hodnocení Lukáš Dusík.

Výtečným výkonem si 188 cm vysoký brankář chce říct o post jedničky, i když mezi samými mladíky to bude mít velmi těžké, což Lukáš sám potvrzuje. "Čekám tady na to už dva roky. Budu makat a snažit se pro to udělat co nejvíc a uvidíme, co z toho bude."

Podobné články

Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Jan Václavek: My jsme nadšení. Byl to skvělý týmový výkon

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Zvládli jsme to díky tvrdé práci, říká střelec vítězné branky Lukáš Nedvídek

09.03.2020