Menu +

Ve druhé přípravě extraligové Brno, atraktivní Kometa míří po roce znovu do Třebíče

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Ke druhému přípravnému zápasu přijede do Třebíče HC Kometa Brno. Třebíčští hokejisté si stejně jako v předešlých dvou letech zahrají v přípravě s výše uvedeným extraligovým celkem na vlastním stadionu, a to ve středu 6. srpna 2014 od 17:30 hodin. Pro Horáckou Slavii je brněnská Kometa atraktivním soupeřem, neboť se jedná o účastníka extraligy a tradičního soka z dob prvoligových, ale také o klub, jenž s Bílými hvězdami úzce spolupracuje. Řada hráčů působila v obou klubech.
Sdílejte článek
 

Brněnská Kometa došla podruhé během tří let do extraligového finále

Leoš Čermák jakožto kapitán brněnské Komety dovedl svůj celek až ke druhému místu v extralize; foto Ivo Dostál, HC Kometa Brno

Nechce se tomu skoro ani věřit, tradiční třebíčský soupeř v dobách prvoligových, klub HC Kometa Brno, odkoupil už před celými pěti lety extraligovou licenci od Znojma. V prvních dvou letech se brněnský klub krčil u dna a musel překousnout nepopulární skupinu play-out, v další sezóně se ale hokejová Kometa rozzářila naplno. Z osmého místa po základní části to dotáhla v play-off až do finále, a i když nestačila na Nahodilovy Pardubice, přesto zavládla v Brně i na celé jižní Moravě hokejová euforie. V následujícím hokejovém ročníku hrála Kometa do Vánoc výborně, pak ale začala postupně klesat tabulkou. Propad nezastavila ani únorová výměna trenéra a ve městě pod Špilberkem se hrálo jen play-out.

V uplynulé sezóně skončili brněnští po základní části šestí a v play-off přešli přes Plzeň a Spartu podruhé během posledních tří let znovu do finále extraligy. V pěti zápasech se radoval Zlín.

Pohled na hráčský kádr Komety

Úspěšný kádr Komety zůstává s nepatrnými změnami logicky pohromadě. Největší letní posilou je bezpochyby Petr Ton, nejproduktivnější hráč a nejlepší střelec uplynulého ročníku extraligy, jemuž neprodloužila smlouvu Sparta Praha, za kterou odehrál posledních jedenáct sezón a kde je nejproduktivnějším hráčem v historii klubu.

Z nových hráčů lze jmenovat například ještě rekordmana extraligy v počtu startů, Františka Ptáčka, nebo v Třebíči známého Davida Ostřížka, či navrátivšího se Tomáše Malce.

Klub v jihomoravské metropoli naopak opustili mj. Jiří Trvaj (HC Olomouc), Tomáš Žižka (PSG Zlín) nebo Libor Pivko (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice).

Za Kometu hraje hned čtveřice třebíčských odchovanců – kapitán Leoš Čermák, Vilém Burian, Martin Dočekal a od konce loňské sezóny nastupuje pravidelně i Tomáš Vondráček.

V Třebíči je naproti tomu díky spolupráci s Kometou hned několik hráčů z Brna.

Oficiální soupiska Komety

HC Kometa Brno: Čiliak, Falter – Dlapa, Dujsík, Hanzlík, Kempný, König, Kováčik, Kuboš, Malec, Ptáček, Zbořil – Burian, Čermák, Dočekal, Holec, Hruška J., Jenyš, Káňa, Koreis, Kusko, Mrázek, Němec, Ostřížek, Pokorný, Raška, Svoboda J., Svoboda T., Ton, Vondráček, Zohorna H..

S mateřskou Třebíčí se připravuje i ROMAN ERAT, který odehrál za Kometu čtyři extraligové sezóny. V posledním ročníku působil autor 136 extraligových tref v Itálii, nyní se i s ohledem na přípravný zápas proti Olomouci, ve kterém nastoupil, jeví, že by mohl zůstat v Horácké Slavii.

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy odehrály zatím jeden přípravný zápas, ve kterém zvítězily nad extraligovou Olomoucí 4:3. V soupisce pro utkání chyběli například Jaroš, Havel, Dolníček, nebo Malena. K dispozici je široká základna hráčů, tým pro ligu bude postupně krystalizovat. „Další přípravný zápas máme ve středu, sestavu budeme řešit v úterý. Kádr chceme mít stabilizovaný do 14 dnů a dávat dohromady útoky a obrany,“ pronesl po první přípravě nový lodivod Horácké Slavie, Jiří Mička.

Sestava Třebíče v prvním přípravném utkání proti Olomouci

SK Horácká Slavia Třebíč: Klimeš – Šaur, Čejka, Přibyl, Pohl, Šidák, Peroutka – Erat, Kaut, Beneš – Čuřík, Křivohlávek, Wasserbauer – Paták, Kadela, Čech – Horký, Juráň, Vlašín.

Poslední vzájemné zápasy

1. liga, SEZÓNA 2008/09

Třebíč – Kometa 2:3 (Hrbáček, Zahradník)
Kometa – Třebíč 7:2 (Čech, Kaláb)
Kometa – Třebíč 5:0
Třebíč – Kometa 3:5 (Sojčík, Obdržálek, Stejskal)

příprava, před SEZÓNOU 2012/13

Třebíč – Kometa 0:5

příprava, před SEZÓNOU 2013/14

Třebíč – Kometa 3:5 (Dolníček, Wasserbauer, Paták)

Atraktivní přípravné utkání SK Horácká Slavia Třebíč – HC Kometa Brno začíná ve středu 6. srpna 2014 v 17:30 hodin na Zimním stadionu Města Třebíče - MANN+HUMMEL aréně. Těm, kteří se nezúčastní osobně, zajistíme tradiční on-line přenos.

Plán přípravy 2014/2015
Třebíč – Olomouc4:3
Třebíč – Kometa středa 6. 8. 2014
Třebíč – Franciepátek 8. 8. 2014
Prostějov – Třebíčúterý 12. 8. 2014
Třebíč – Prostějovčtvrtek 14. 8. 2014
Třebíč – České Budějoviceúterý 19. 8. 2014
Třebíč – Jihlavačtvrtek 21. 8. 2014
Havlíčkův Brod – Třebíčúterý 26. 8. 2014
České Budějovice – Třebíččtvrtek 28. 8. 2014
Jihlava – Třebíčúterý 2. 9. 2014
Třebíč – Havlíčkův Brodčtvrtek 4. 9. 2014

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy se poprvé v sezoně představí před domácími fanoušky v souboji s Benátkami nad Jizerou

17.09.2020
Pozvánky na zápas

Horácká Slavia míří do Prostějova, kde změří síly s tamní jestřábí letkou

14.09.2020
Pozvánky na zápas

První mistrovské utkání je tady! Bílé hvězdy míří k předehrávce třicátého kola do Litoměřic

10.09.2020