Menu +

Tomáš Zelenka poctivě cvičí a věří, že se to zlepší

Tomáš Zelenka
Nashromáždilo se několik dotazů od lidí, kteří se zajímají o stav a průběh léčení zraněného Tomáše Zelenky. Tomáše je v současné době obtížné v Třebíči zastihnout, většinu týdne tráví v Českých Budějovicích. Pokud je ale na víkend v Třebíči, nenechá si ujít možnost a zajde se s oblibou podívat na to, jak se daří třebíčským hokejistům. Této příležitosti jsme využili při sobotním utkání s Kladnem a požádali ho o krátký rozhovor.
Sdílejte článek
 
Když jsem po první třetině přišel do místnosti, odkud Tomáš sleduje hokejové dění, seděl na vozíku a spolu se zraněným Stanislavem Nerudou živě diskutovali o dosavadním průběhu zápasu. V té chvíli jsme prohrávali 0:2. Sem tam prohodil slovo s Milanem Baraníkem, který pro webové stránky, spolu s Tomášem, dělal on-line přenos zápasu.

Po chvíli se Tomáš obrátil ke mně a zajímal se o to, jaké jsou ohlasy na on-line zápasy a jaký je zájem. S potěšením jsem mu oznámil, že zájem o přímý přenos je nad očekávání vysoký, některé zápasy na internetu sledovalo i více než sto lidí. Předpokládáme, že většina návtěvníků je především z tábora soupeře, protože pravý třebíčský fanoušek si nenechá (pokud může) ujít zápas naživo.

Potom jsem Tomáše poprosil, zdali by mi mohl odpovědět na pár otázek. Ochotně souhlasil.

Tomáši, můžeš nám říct, co se od našeho červencového setkání změnilo? Cítíš nějaké pokroky? Kam teď jezdíš rehabilitovat?
Žádné velké pokroky necítím, ale poctivě cvičím a věřím, že se to zlepší. Jezdíme stále zhruba dvakrát týdně rehabilitovat do Nového Města na Moravě. Je to asi 60 km, tak to využívám formou ambulantní péče. Je tam výborná cvičitelka a další výhoda je ta, že každý večer můžu trávit v pohodlí našeho bytu. Do konce roku ještě plánuji 2 týdenní pobyty v Parapleti. Pak už jen na koncert v Třebíči a do Vánoc se toho už více nestihne.

Kde teď trávíš nejvíce času?
Převážně v Českých Budějovicích. Radka tam studuje a podařilo se nám sehnat u jedné paní pronájem. Do Třebíče dojíždíme na víkendy.

Jak často chodíš v Třebíči na hokej?
Zajdu jakmile to jde. Když jsme v Třebíči a nevleze nám do toho nic důležitějšího, tak se jdu podívat. Já i Radka tu máme spoustu kamarádů a rád se s nimi jednou za čas uvidím. Pan Čapek mě také požádal, zdali bych mohl komentovat on-line přenosy z domácích utkání. Je to zajímavé, minulý týden jsem na hokej nemohl, proto jsem sledoval zápas s Prostějovem alespoň on-line.

Co říkáš na současný třebíčský hokej?
Teď se klukům zrovna moc nedaří, hrajou sice dobrý hokej, ale chybí jim kousek toho štěstíčka. Důkazem toho jsou například dva poslední zápasy doma, kde by si zasloužili víc než získali. Věřím, že postupem času se jim podaří probojovat výš a ještě pořádně potrápí soupeře v play-off.

Sleduješ ještě jiné sporty?
Zajímám se o sport obecně. O český ale i zámořský hokej, tenis nebo například baseball. Je toho hodně. Rád se dívám na Eurosport a sleduju různé sportovní přenosy. Tím si zároveň utužuju zapomínanou angličtinu.

Jak na Tebe působí nadcházející zima?
Nemám zimu rád. Kdyby to šlo, raději bych někam za teplem. Navíc to letošní ochlazení přišlo nějak náhle, jako by ani nebyl podzim. Vše se ale v poslední době v lepší obrátilo, tak věřím, že ta zima by nemusela být tak hrozná.

Někdy v prosinci by se měl konat benefiční koncert, jehož výtěžek by měl jít na Tvoje konto. Můžeš nám připomentout, kdy to bude a o co se jedná?
Koncert se koná 1.12.2002 v Třebíči. Uskuteční se to z popudu jednoho norského flétnisty, člena norské filharmonie, který si pozve ještě pár svých hostů. Mělo by to být pojato takovou odlehčenějí formou, abych to strávil i já, jako absolutní neznalec tohoto typu muziky.

Kamarádů má Tomáš v Třebíči opravdu hodně. Za tu dobu co jsem se v kostce zdržel ho navštívilo několik známých tváří, které se točí kolem třebíčského nebo mimotřebíčského hokeje. Připomeňme snad alespoň Standu Nerudu, extřebíčského, nyní znojemského útočníka Romana Erata nebo brankáře Orlů ze Znojma Martina Altrichtera. Probírala se různá témata od toho, jak se daří Zdeňkovi Kučírkovi v Norsku až třeba po zdary či nezdary Znojma v extralize. A jelikož už byla zahájena druhá třetina poděkoval jsem Tomášovi a nechal jsem ho soustředit se na hokej, aby mohl pokračovat v komentování on-line přenosu.

Ještě snad pro doplnění připomeňme, že ve čtvrtek 14.11. v 19:25 uvede v repríze Česká televize na programu ČT2 dokument o Tomáši Zelenkovi pod názvem "A víra má mě uzdraví".

Podobné články

Tomáš Zelenka

Sledgehokejová exhibice v Třebíči

08.10.2009
Tomáš Zelenka

Tomáš Zelenka vhazoval v Liberci čestné buly

20.04.2008
Tomáš Zelenka

Tomáš Zelenka získal se sledge hokejisty stříbro

03.12.2007