Menu +

Třebíč boj o předkolo nevzdává a doma proti Ústí nad Labem chce potvrdit dobrou formu!

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - V rámci dalšího kola v boji o předkolo play off přivítá Horácká Slavia Třebíč na domácím ledě Ústí nad Labem. Lék Novák na hráče Horácké Slavie zatím funguje a staronový trenér bude chtít uspět i ve svém třetím zápasu na lavičce. Proti sobě bude mít soupeře z Ústí nad Labem. Kdo chodí na hokej, tak ví, že utkání mezi těmito soupeři bývají vyrovnaná. Letos se oba celky střetly dvakrát a vždy vyhrál hostující celek. Třebíč ale boj o předkolo play off nevzdává a potřebuje každý bod. Utkání se odehraje ve středu 8.1. od 17:30 v třebíčské KNHP ARÉNĚ.
Sdílejte článek
 
Jak si vedou oba celky v tabulce o účast v předkole play off?

V Třebíči se toho na přelomu roku stalo až nezvykle moc. Spouštěčem bylo utkání, které se na třebíčském ledě odehrálo 28.12. kdy Třebíč podlehla Prostějovu na domácím ledě vysoko 0:7. Již v průběhu zápasu dávali domácí fanoušci najevo svoji nespokojenost s dosavadním průběhem sezony, až byl klub nucen jednat. Nepovedené utkání mělo fatální dopad pro hlavního trenéra Martina Sobotku, pro kterého to byl poslední zápas na lavičce Horácké Slavie. Zároveň s ním byl odvolán dlouholetý generální manažer Karel Čapek. Jako dočasný hlavní kouč byl na místo Sobotky povolán sportovní manager a trenér juniorů Radek Novák. Co se týče pozice generálního manažera, tam si na jméno budeme muset ještě počkat.

Můžeme se jen domnívat jaký to lektvar namíchal svým svěřencům staronový trenér Novák, ale zatím působí až blahodárně. Vždyť při své premiéře Třebíč doma nejprve přejela Kadaň 6:1 a v pondělí, po skvělém obratu z 0:2 přivezli třebíčští všechny body z ledu Benátek nad Jizerou po vítězství 2:6. Dvě výhry po sobě tak stále drží nad vodou třebíčské naděje pro postup do předkola play off.

Ve druhé části soutěže má Třebíč, stejně jako po většinu sezony, tři hlavní tahouny. Michal Vodný (4+5), Lukáš Nedvídek (3+5) a Martin Šťovíček (4+2). Z obránců je nejproduktivnější nováček v týmu Jack Glover, ten ve třech utkáních čtyřikrát nahrál na gól. Co nás může velice těšit je rovněž situace kolem brankářů. Pavel Jekel je sice jasnou a spolehlivou jedničkou, alespoň co se letošních statistik týče, nicméně v posledních dvou zápasech dostal šanci Dominik Svoboda, který chytil šanci opravdu za pačesy. V zápase s Kadaní inkasoval ze 23 střel jen jednou a v Benátkách pochytil 24 střeleckých pokusů, dvakrát inkasoval.

Hokejisté Ústí nad Labem už mají pozici pro postup do předkola play off o něco komplikovanější. Na postupovou desítku jim chybí už celkem propastných 21 bodů. Z posledních šesti utkání vyhrálo Ústí jediný zápas. Naposledy se Ústí přetahovalo doma s Prostějovem, kterému nakonec podlehlo 5:6.

Mezi nejvýraznější hráče patří útočné trio Tomáš Vildumetz (4+10), Petr Maršoun (3+6), Daniel Kružík (2+6). Mezi obránci nasbíral nejvíce bodů Ondřej Smetana (3+4). Post brankáře je vyrovnaný Adam Brízgala a David Stahl oba odchytali shodně pět utkání.

Soupisky obou celků z posledního odehraného utkání

Horácká Slavia Třebíč Do. Svoboda – Nedbal, Jenáček, Glover, V. Čejka, Hort, Kowalczyk, Padrnos – Šťovíček, Nedvídek, Vodný – P. Kratochvíl, Bittner, Michálek – T. Havránek, Tadeáš Král, Malec – Ferda, Podlaha, Kunc.

Ústí nad Labem Stahl – Smetana (C), Müller, Hes, Vl. Brož (A), D. Málek, Veber, Zukal – Tůma, Filip, Kružík (A) – Krliš, Vildumetz, Maršoun – O. Bláha, J. Havel, Severa – Grim, Houška, Jelínek.

Co se vzájemných zápasů týče, vždy se radoval hostující celek. Nejprve Ústní nad Labem loupilo v Třebíči po výsledku 1:2. Porážku Třebíč oplatila soupeři na jeho ledě po výhře 1:4. Bude pokračovat pravidlo, že vyhrají hosté, nebo Třebíč naváže na zlepšené výkony a vyhraje potřetí v řadě? Dozvíme se již tuto středu 8.1. od 17:30 v KHNP Areně.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!

16.03.2024
Pozvánky na zápas

Série se přesouvá na třebíčské kolbiště! Pokračování je na programu ve středu a ve čtvrtek!

12.03.2024
Pozvánky na zápas

Čtvrtfinále je tady! Bílé hvězdy jej načnou dvojzápasem v Kalich aréně!

08.03.2024