Menu +

Václav Čejka: 300 zápasů? Jsem za to jedině vděčný, Třebíč mi přirostla k srdci

Rozhovory
T ř e b í č - Třebíčský kapitán načal čtvrtou stovku v počtu startů za bílé hvězdy! Z aktuálního mužstva má zde odehráno nejvíce ze všech a po zásluze byl za to odměněn. „Já vůbec nesledoval, kolik mám odehráno utkání, takže jsem to nečekal,“ říká Václav Čejka, který poté vzpomínal na své začátky na Vysočině, první branku a prozradil, s jakým spoluhráčem si nejvíce rozuměl v obranné dvojici. Zároveň se rozpovídal o momentální formě třebíčského týmu.
Sdílejte článek
 

Od sponzora Jak Jinak obdržel dárkový koš a po utkání mu klub daroval speciální puk s číslem 303. Jménem klubu a celé redakce Vaškovi gratulujeme!

Václave, čekal jste, že se pro Vás chystá ocenění ohledně takovému počtu zápasů?
Vůbec jsem to nevěděl, akorát dnes přišel pan Šlapák, že má pro mě překvapení. Já vůbec nesledoval, kolik mám odehráno utkání, nečekal jsem to a byl jsem mile překvapen.

Co to pro vás znamená?
Jsem vděčný, že jsem tady dostal šanci a můžu zde hrát doteď. Je to můj druhý domov. Třebíč mi přirostla k srdci, nemůžu si na nic stěžovat. Jsem zde moc rád, což svědčí i o tom, že tu jsem takovou dobu.

Klub Vám po utkání věnoval i puk s číslem 303…
Puk rád vystavím. Je to moc krásná připomínka. Já zde prožil parádní věci a jsem za to moc rád.

„Takový počet zápasů je opravdu velké číslo. Rád bych Václavovi pogratuloval a poděkoval zároveň,“ uvedl obchodní manažer Daniel Šlapák.

Během těch osmi sezón jste vstřelil šest branek. Na tohle ale asi moc nehledíte, že?
Já spíš dělám tu černou práci pro tým. Osobní statistiky moc neřeším, snažím se být nepříjemný pro soupeře. Odebírat co nejvíce puků, má přednost je spíš oslabení. A blokování střel? Samozřejmě taky, to je má specialita.

Velká pocta je, že zastáváte funkci kapitána, viďte?
Těší mě to, snažím se odvádět maximum, aby tým fungoval nejlépe, jak může.

Jaké nejlepší momenty jste prožil v třebíčském dresu?
Když jsem v Třebíči začínal, tak jsme hráli dvakrát semifinále s Boleslaví, což byla velká zkušenost. Byly to úžasné zápasy, které mi hodně dávaly. Já jsem rád i za každý vstřelený gól, který dám. Moc jich není, tudíž každou z branek pořádně oslavím.

S jakým spoluhráčem jste si v obraně nejvíc rozuměl?
Honza Zdráhal - on tu byl vždy jen chvilku, ale to je můj velmi dobrý kamarád. Na ledě jsme si opravdu rozuměli.

Vybavíte si svou první branku v dresu Třebíče?
Na první branku si vzpomínám. Lukáš Sláma mi nahrál, máme spolu i krásnou fotku, když jsme si na modré čáře skočili do náruče. Myslím, že jsem z dorážky dostal puk mezi betony brankáře.

První trefa Václava Čejky byla do sítě Berouna v ročníku 2012/2013. Tenkrát Horáci zvítězili 3:0.
Foto: Jiří Mokrý

Jak hodnotíte utkání s Ústím, které jste vyhráli 4:3?
Neměli jsme dobrý začátek, na poradě jsme si říkali, že nesmíme být vylučovaní, že mají dobrý přesilovky. Jenže na začátku jsem udělal já faul a Tomáš Havránek také, takže jsme byli ve třech. To by se stávat nemělo. Po inkasované brance jsme se docela hledali, až ke konci první třetiny jsme se dostávali do tempa.

Soupeře jste jasně přestříleli, měli jste 50 ran na branku, přesto jste museli skóre otáčet.
My jsme je hodně tlačili, až neskutečně jsme je přestříleli, ale po naší hlouposti jsme inkasovali. Hosté měli za první třetinu pět či šest střel, z toho jeli snad čtyřikrát sami na brankáře, nebo měli velkou šanci. Otáčeli jsme již zápas v Benátkách. Myslím, že jsme ukázali i sílu mužstva.

Pod novým trenérem máte ze tří zápasů tři výhry. Čemu to přisuzujete?
Poslední tři utkání jsme začali šlapat, řekli jsme si něco k taktice o středním pásmu. Když to plníme a hrajeme poctivý hokej, což Třebíč dlouhá léta zdobilo, tak jsme úspěšní. Jsme teď na nějaké vlně i fanoušci to musí vidět, že se snažíme na maximum a věříme naší hře. Zjednodušili jsme to, chodíme do střelby a máme odražené kotouče.

V sobotu jedete do Sokolova, ale hned v pondělí vás doma čeká derby s Jihlavou.
Doufám, že nás fanoušci přijdou podpořit v co největším počtu. My jim musíme poděkovat za povzbuzování při tomhle zápase. Výsledek se tvořil obtížně, ale dost nám pomohli a když jsme se dostali do vedení, hnali nás ještě víc, a to se hraje pak úplně jinak.

Podobné články

Rozhovory

Přesvědčil mě zájem Třebíče, říká Brož. Mluví o rivalitě v derby nebo azylu

04.05.2024
Rozhovory

Martin Svoboda: Rok 2024 nebude jednoduchým rokem, brzo očekávám dobré i špátné zprávy

26.04.2024
Rozhovory

Trenérská dvojice Kamil Pokorný – Jaroslav Barvíř v Horácké Slavii končí. Potřebujeme změnu, shodli se

27.03.2024