Menu +

Třebíč pro mě byla variantou číslo jedna, hlásí odchovanec Marek Laš

Rozhovory
T ř e b í č - Jeho setrvání je pro fanoušky bílých hvězd skvělou zprávou. Ostřílený útočník Marek Laš bude patřit k základním opěrným pilířům kádru Horácké Slavie celou příští sezonu. V rozhovoru vypráví o tom, jak probíhala jednání, co očekává od následujícího ročníku, i o vůdcovství, na které je podle svých slov připraven.
Sdílejte článek
 

Marku, podepsal jste v Třebíči kontrakt na celou sezonu. Byla to pro vás priorita?

V rámci 1. ligy jsem se přirozeně chtěl nejprve pobavit o smlouvě s Třebíčí. Domluvili jsme se prakticky hned na první schůzce, takže jsem jiné varianty víceméně pustil z hlavy.

Několik zápasů jste v Třebíči odehrál už během uplynulé sezony. Jaký na vás udělala Chance liga dojem?

Nemůžu hodnotit Chance ligu jako celek, jelikož jsme hráli ve „spodní“ skupině. Komplexně budu moct tuto soutěž zhodnotit, až v průběhu příští sezony.

Překvapilo vás něco?

Příjemně mě překvapil přístup některých týmů, které už neměly šanci postoupit do play off, ale jejich nasazení bylo velmi slušné.

S jakým očekáváním do následující sezony půjdete? Předpokládám, že byste měl být opět jedním z lídrů.

Vzhledem k tomu, že se podařilo udržet klíčové hráče loňské sezony, bude „lídrovství“ rozloženo na více hráčů, což může být ku prospěchu. Pokud budeme zdravotně v pořádku, věřím, že budeme schopni zaskočit jeden za druhého, a navíc se otevírá možnost zajímavého soutěžního ducha, který mezi hráči i jednotlivými útoky panoval i na konci loňské sezony.

Co tedy říkáte na to, jak se třebíčský kádr pro následující ročník skládá?

Není jednoduché v tuto chvíli poskládat kompletní kádr už během letní přípravy, to ostatně nabylo snadné nikdy. Základní kámen byl ale postaven slušně, a rozhodně bude na co nabalovat v následujících měsících.

Počítáte s tím, že budete předávat své zkušenosti mladším hráčům?

Určitě nějakým přirozeným, nenuceným způsobem ano. Na druhou stranu, pokud to nepůjde nenuceně, tak jsem připraven vyžadovat od kabiny zodpovědný přístup i verbálně.

Jaké to vlastně je, být jedním z mentorů kabiny?

Řekl bych, že když jsem z Třebíče ve 27 letech odcházel, byl jsem na mladší spoluhráče přísnější než nyní, když jsem se do Třebíče vrátil. Bylo to ale dané hodně tím, že kabina měla teď své lídry, a vzhledem k tomu, že se dařilo výsledkově, nebylo nutné, abych do toho nějak víc vstupoval a něco měnil. Zatím stačilo vést kabinu jen přirozeně, nenuceně.

Co vy a letní příprava? Jaký k ní máte vztah?

Letní dřina mi nikdy nevadila, nevadí mi ani teď, ale poslední roky jsem si ji musel upravit, abych si prodloužil svoji „trvanlivost“. Dá se říct, že je to nyní o hledání ideální zátěže a ideálních metod, na úkor zátěže maximální.

Obecně platí, že starší hokejisté si už spoustu věcí dělají sami, protože za ty roky vědí, co jejich tělo potřebuje. Máte to stejně?

Poslední roky jsem byl nucen si letní přípravu přizpůsobit svým potřebám. Teď ale cítím chuť trénovat co nejvíc kolektivně, získat tak nový impuls.

Chtěl byste něco vzkázat fanouškům?

Chtěl bych jim hlavně popřát, aby si v příští sezóně užili všechny zápasy, ideálně včetně zápasů play off, a to v plném počtu, bez omezení podobným na konci předchozí sezóny. A to všechno, pokud možno, ve zdraví.

Děkuji za rozhovor.

Podobné články

Rozhovory

Kapitán? Je to pro mě čest a výzva, říká Lukáš Nedvídek

13.09.2020
Rozhovory

Pro úspěch uděláme společně maximum, velí před novou sezonou Jaroslav Barvíř

11.09.2020
Rozhovory

Marek Laš o konci kariéry: Další sezonu s léky proti bolesti už jsem přidat nechtěl

23.08.2020