Menu +

Třebíčští jedou bojovat na led favorita ligy, vyzvou Mladou Boleslav

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Další utkání na ledě soupeře odehrají třebíčští hokejisté v Mladé Boleslavi. Klub loňského extraligisty jasně deklaroval snahu o návrat do nejvyšší soutěže, kterou musel v baráži přenechat chomutovským Pirátům a zatím se mu daří držet první příčku tabulky, což je základ pro úspěšné pokračování v cestě za nejvyšší soutěží. Utkání BK Mladá Boleslav – SK Horácká Slavia Třebíč začíná v sobotu 26. ledna v 17:30.
Sdílejte článek
 

Mladá Boleslav chce zpátky do ELH, čeká ji dlouhá cesta

Těžký úkol čeká na třebíčskou Horáckou Slavii ve čtyřicátém pátém kole naší druhé nejvyšší hokejové soutěže, protože o další body jedou bojovat na led prvního týmu soutěže BK Mladá Boleslav. Lídr soutěže, který drží první příčku tabulky prakticky od začátku soutěže příliš body neztrácí, natož na domácím ledě.

Bruslaři jsou favoritem soutěže, potvrdí to v zápase s Třebíčí?

Třebíčští se o tom sami přesvědčili v devatenáctém kole, kdy ve městě automobilů utrpěli zatím nejvyšší porážku v soutěži v poměru 1:6. Naproti tomu na třebíčském ledě měli Bruslaři problém a odvezli si z něj porážku 6.3. Bílé hvězdy v tomto utkání podaly jeden z nejlepších výkonů v celém průběhu prvoligového ročníku 2012 – 2o13. A právě na ten by chtěli svěřenci trenérské dvojice Kamil Pokorný – Radek Novák navázat i na ledě soupeře.

Třebíč jednou Boleslav porazila, chtěla by znovu bodovat

Nebude to ale jednoduchý úkol, protože Boleslavští v posledních deseti utkáních ztratili pouze pět bodů a prohráli jej jediný duel v Olomouci 2:1. Bod ztratili doma v souboji s Havlíčkovým Brodem v prodloužení a jeden bod přenechali také doma Šumperku po samostatných nájezdech.

Pohled do statistik BK Mladá Boleslav

Kanadské bodování útočníků vede Tomáš Nouza (43Z, 25G, 23A), kterému na záda dýchá jedna z ikon českého hokeje a David Výborný (41Z, 11G, 33A). Třetí pozice v kanadském bodování forvardů patří Davidu Vrbatovi (40Z, 13G, 20A), který má zkušenost tako s dresu Horácké Slavie, který oblékal v sezóně 2004 – 2005.

Mezi obránci se nejlépe daří zkušenému Milanu Tomanovi (30Z, 4G, 14A), druhou příčku zatím drží David Pojkar (41Z, 3G, 12A). Zkušenosti by mohl rozdávat i třetí bek kanadského bodování Mladé Boleslavi Roman Němeček (42Z, 5G, 10A).

Brankoviště Boleslavských patří mladému talentovanému gólmanovi a odchovanci Středočechů Romanu Willovi , který odchytal 1979 minut s průměrem 1,64 branky na zápas a úspěšností 94,12% a je podle statistik nejúspěšnějším gólmanem celé ligy. Záda mu kryjí Michal Valent a Vlastimil Lakosil.

Utkání BK Mladá Boleslav – SK Horácká Slavia Třebíč začíná v sobotu 26. Ledna 2013 v 17:30 a sledovat ho můžete prostřednictvím textového ON – LINE přenosu. Ten připravila redakce oficiálního webu Bruslařů, který najdete na adrese bkbolelslav.cz.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy se poprvé v sezoně představí před domácími fanoušky v souboji s Benátkami nad Jizerou

17.09.2020
Pozvánky na zápas

Horácká Slavia míří do Prostějova, kde změří síly s tamní jestřábí letkou

14.09.2020
Pozvánky na zápas

První mistrovské utkání je tady! Bílé hvězdy míří k předehrávce třicátého kola do Litoměřic

10.09.2020