Menu +

Do Třebíče jsem se těšil, že si zase pořádně zahraju, přikyvuje Tomáš Fořt

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Poslední střetnutí Mladé Boleslavi a Horácké Slavie v základní části zvládli lépe hokejisté Třebíče, kteří z ledu lídra soutěže odvážejí tři body za vítězství 4:1. Přispěl k němu i navrátilec Tomáš Fořt který vsítil po Čejkově střele velice důležitý gól na 0:1. Třebíčští soupeře zaskočili velkou bojovností, odhodláním a kolektivním výkonem a zaslouženě zvítězili i bez několika hráčů základní sestavy, které do utkání nepustila nemoc.
Sdílejte článek
 

Oba sobotní soupeře dělilo před utkáním dvacet tři bodů a jen málokdo čekal, že tento rozdíl bude po šedesáti minutách hry menší o všechny tři body. o které se v Mladé Boleslavi hrálo. Misky vah na stranu hostů naklonil první brankou ve dvacáté třetí minutě Tomáš Fořt, kterého jsme po utkání pozvali k redakčnímu mikrofonu.

Tomáš FOŘT

“Věděli jsme, že Boleslav je aspirant na vítězství v celé lize. Oni vždycky hrají dobře, hrají nátlakový hokej a hodně do těla. Je vidět, že tým Mladé Boleslavi je zaslouženě na prvním místě. Jeli jsme sem s tím, že musíme hrát kvalitně z obrany a počkáme si, až to soupeř trošku otevře a to se nám povedlo. Dali jsme první gól z dorážky a hned na to dal Honza Káňa druhý gól. To pro nás bylo vynikající, protože jsme vedli 2:0 a mohli jsme čekat, co soupeř vytvoří. Dostali jsme jednu smolnou branku, ale to se stane, gólman nás pak zase mockrát podržel a chytil i trestné střílení. Pak jsme přidali třetí gól z přesilovky, tenhle gól na 3:1 byl asi nejdůležitější gól zápasu, protože jsme znovu měli náskok dvou branek a už jsme si hráli to své. Pěkně v klidu z obrany, nic jsme nechtěli zkazit. Soupeř si už skoro nic nevytvořil, my jsme se snažili blokovat střely a co nejvíc pomoct Márovi Čiliakovi, který nás podržel. Čtvrtý gól jsme dali protože domácí už neměli co ztratit, Vojta ho tam dal a bylo to hotové,“, hodnotí naprosto precizně průběh důležitého utkání dvacetiletý útočník, kterého trenéři zařadili na křídlo třetí formace k Martinu Čechovi a Eduardu Kadelovi.

Hokejisté Bruslařského klubu měli výborný vstup do utkání a prvních pět minut nic nenasvědčovalo tomu, že by nakonec měli odejít z ledu s prázdnou. Jenže Třebíčští hru vyrovnali a po zbytek zápasu byli prvnímu týmu tabulky, který na svém ledě ztratil tři body ve čtyřicátém pátém kole teprve po čtvrté, vyrovnaným a místy i lepším soupeřem. Hodně jim pomohla také vedoucí branka, kterou vstřelil právě

“Věděli jsme, že na nás Boleslav vlítne a chvilku nám trvalo, než jsme se do toho dostali a hru vyrovnali. Pak už to bylo dobré. No a ten gól… Kauly to tam nahodil po mantinelu, já jsem chtěl nahrát Čuřovi, protože by byl sám před bránou, ale obránce to zblokoval, tak jsem objel bránu a chtěl jsem znovu nahrát Jakubu Čuříkovi, jenže obránce puk znovu zblokoval a puk se odrazil do rohu. Pak šel kotouč na obránce a Václav Čejka vystřelil, brankář puk vyrazil, já jsem už jen dorazil do odkryté branky. Takový trošku šťastný gól,“ opět velmi detailně popisuje mladý forvard s dvacet jedničkou na zádech první střelecký úspěch Bílých hvězd, který byl ale velice důležitý.

Tomáš Fořt v Třebíči působí už druhou sezónu. Do Horácké Slavie přišel v sezóně 2010 – 2011 ještě jako nadějný junior a spíše se rozkoukával, sbíral zkušenosti s mužským hokejem a navíc pomáhal ještě zlínské juniorce. Také sezónu 2012 – 2013 začal v dresu s bílou hvězdou, tedy v Třebíči, ale trenéři jeho mateřského klubu – Zlína si ho stáhli zpět. Nyní v době, kdy třebíčskou kabinu zasáhla vlna nemocí a trenéři nemohli počítat hned s pěti hráči základní sestavy se vrátil, aby Horácké Slavii pomohl v souboji s lídrem tabulky. A povedlo se mu to na výbornou.

“Říkal mi pan Šolc (Sportovní manažer PSG Zlín), že tady jsou nějací nemocní a že by Třebíč měla zájem abych přijel. Já jsem to přivítal, protože ve Zlíně ne, že bych nehrál, ale nebyl jsem v té čtvrté lajně tolik vytěžovaný, i když jsem moc rád, že jsem mohl v extralize naskakovat. Do Třebíče jsem se moc těšil, že si zase pořádně zahraju, bude to parádní zápas a budu v pořádném zápřahu. Přijel jsem myslím dobře připravený, protože když jsem ve Zlíně moc nehrál, tak jsem hodně trénoval, chodil jsem i s juniorkou, trénoval jsem dvoufázově, hodně jsem toho nabruslil, chodil jsem do posilovny a na ledě se teď cítím skvěle. Doufám, že to dnes bylo vidět, že jsem trochu lítal,“ zakončil sympatický útočník pozápasové povídání v mrazivém chladu před ŠKO-ENERGO ARÉNOU v Mladé Boleslavi s lehkým, ale spokojeným úsměvem na tváři.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024
Ohlasy po utkání

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž

14.03.2024
Ohlasy po utkání

Vybrali jsme těžší cestu, musíme vyhrát, říká Kamil Pokorný

13.03.2024