Menu +

Trenér to za nás na ledě neuhraje, říká Žiška

Ohlasy po utkání
Ú s t í n./L. - Ke dvacátému kolu první ligy dorazili Třebíčští na led Ústeckých Lvů a prezentovali se dobrým výkonem. Po většinu zápasu předváděli pěkný hokej, který ale nedokázali využít ke vstřelení branky. Na začátku poslední třetiny inkasovali potřetí a poté se již utkání dohrávalo, naneštěstí pro hosty ale s dalšími zásahy z hokejek žlutomodrých. O pocity z utkání se s námi podělil kapitán hostí Jakub Žiška. Několik slov přidal i ústecký střelec dvou branek Vítězslav Jankových.
Sdílejte článek
 
“Do poloviny zápasu jsme byli vyrovnaným soupeřem, i když jsme prohrávali 0:2. Ale pořád to bylo na kontakt, pokud bychom nějaký gól dali. Kdyby se tak stalo, mohlo se to ještě nějak zamotat a závěr mohl být zajímavý. Domácí ale dali branku na 3:0, poté byli jednoznačně lepší a my už jsme si nezahráli,“ komentuje vývoj zápasu Jakub Žiška.
Třebíč má s Ústím dlouhodobě dobrou bilanci vzájemných zápasů a na Severočechy se jí vždy dařilo. V letošní sezóně je to poprvé, co Třebíč ve dvou zápasech nevstřelila branku a Ústečtí lvi vyhráli bez inkasování. “I když jsme poslední, tak se pokoušíme do každého zápasu jít za vítězstvím. Žádné mužstvo nesmí, i když je na posledním místě, jet na utkání s tím, že se buď vyhraje nebo prohraje a je to jedno. Já si myslím, že hrajeme pěkný hokej a že i dnes jsme to potvrdili. Ale nehrajeme účelně a nedáváme góly,“ hledá příčiny nezdaru třebíčský kapitán.

Nezdary v Třebíči vyústily na začátku října ve výměnu trenérů, ale i nadále je mužstvo poslední a na předposlední Písek ztrácí sedm bodů. “K nějakému zlepšení po výměně trenérů došlo, ale oni sami nic nezmůžou. Od toho jsme tady my hráči, abychom hráli. Trenér to za nás na ledě neuhraje. Je to sice nějaký impuls zvenčí, ale musí si to uvědomit hráči. Nesmíme podléhat znovu nějaké letargii, což se v posledních zápasech stává,“ říká Žiška se sklopenou hlavou.
Třebíčští se v minulých letech pravidelně probojovávali do vyřazovacích bojů. I v minulé sezóně nakonec hráli play-off, přestože také nezačali dobře. Letos to ale s takovýmito vyhlídkami nevypadá dobře a uvědomuje si to i kapitán, jenž vidí v mužstvech ročníku 2003/2004 a 2004/2005 velký rozdíl. “My máme letos v kádru hodně mladých hokejistů a je pochopitelné, že nedokáži držet stabilní výkonnost po delší dobu. To se projevuje ve všech týmech. Loni se nám sice nedařilo, ale mužstvo bylo složeno ze 60 či 70% z vyzrálých hokejistů a byla jen otázka času, kdy se chytne. Teď je tu ale ve třech pětkách 9 kluků, kterým je 20, 21 let, takže ten tým není tak odolný. Musím ale podotknout, že hrajeme špatně všichni. K tomu se přidává to, že jsme poslední a pak celé mužstvo hrozně padá.
Pokud se podíváme na tabulku a na výkony mužstva, ty cíle jsou jednoznačné. My se pokusíme se vyhnout baráži, i když ta bodová ztráta se zvětšuje. Uděláme pro to maximum, abychom se té baráži vyhnuli. My už nemůžeme přemýšlet o nějakém play-off, my musíme přemýšlet o záchraně, bohužel je to tak,“
velice smutně uzavírá rozhovor Žiška.


Vítězslav Jankových"Dvě třetiny jim chytal dobře gólman, to jim určitě pomohlo. Možná to byla pouze otázka času, kdy jim dáme druhý gól a jejich snaha trochu spadne. Nějaké šance jsme tam měli, ale ty jsme neproměnili. Po včerejším koncertu bylo v hale také docela horko, bylo to znát na kvalitě ledě a hrálo se špatně,” hledal příčiny úvodního trápení domácích Vítězslav Jankových a omlouvá váznoucí souhru domácího souboru: "Takovýto tým tady brání ve čtyřech chlapech a je těžké se prosazovat. Je to pořád hra do plných, je potřeba najít recept jak uspět proti takovému mančaftu. Dnes umí bruslit každý a kombinačně se prosadit proti takové obraně je složité.”

Nejlepší střelec Slovanu však i přes prohru soupeře 0:6 hodnotí jeho tým slovy: “Myslím, že herně na tom nejsou špatně. Možná, že kdyby dali gól, ne jenom s námi, ale i s jinými mančafty, tak by třeba hráli jinak. Špatný tým nemají. Znám spoustu třebíčských hráčů a myslím, že tak zle na tom herně nejsou.“

Podobné články

Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Jan Václavek: My jsme nadšení. Byl to skvělý týmový výkon

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Zvládli jsme to díky tvrdé práci, říká střelec vítězné branky Lukáš Nedvídek

09.03.2020