UNL-TRE 6:0 - Výpadek v poslední třetině znamenal šestibrankový příděl

Ú s t í n. L. / T ř e b í č - Další debakl utrpěla Horácká Slavia v druhém Ústí. Třebíč celkem často útočila, nedokázala však zakončit. Domácím se vedlo lépe, měli převahu, přesto po dvou třetinách nevypadal výsledek nijak hrozivě - "jen" 0:2 v neprospěch hostů. Pak ale Horácká Slavia zcela vypadla ze hry, inkasovala čtyři branky a nakonec si ze severu Čech odváží šestibrankový příděl. Téměř celý zápas odchytal Jan Koťátko, na konci posledné třetiny však v rozmezí tří minut obdržel dva desetiminutové tresty a odešel předčasně do sprch. Na necelé tři minuty se proto do branky postavil Filip Luňák.

20.kolo, sobota 6.11.2004
UNL UNL
6:01:0, 1:0, 4:0
Branky a nahrávky: 18. Kříž (Fink, Švík), 39. Buďa (Lipina), 47. Jankových (Sýkora, Pavlas), 55. Přeučil (Mazanec), 56. Pazourek (Švík). Rozhodčí: Würtherle - Koskuba, Kebrle. Vyloučení: 5:10, navíc Koťátko (Třebíč) na 10 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 2500. Střely na branku: 37:16.
HC Slovan Ústí nad Labem: Sáblík - Mazanec, Pavlas, Kubeš, Kočí, Drábek, Vála, Kříž - Hodek, Koudelka,Šaffer - Fink, Pazourek, Švík - Jankových, Sýkora, Kudrna - Buďa, Lipina, Jelínek - Přeučil.
SK Horácká Slavia Třebíč: Koťátko (58. Luňák) - Míka, Kučný, Horák, Kališ, Svačina, Hrbáček, Duben, Čížek - Fryauf, Žiška, Škoda - Topol, Oliva, Valko - Wolf, Sobotka, Caha - Laš, Šulc, Čech.

Po prohře v prodloužení na Kometě se Ústečtí Lvi střetli s dalším klubem z jihu Moravy. Do Lví arény přijela poslední Třebíč s novou trenérskou dvojicí Josef Horešovský - Jiří Otoupalík. Ti jí naordinovali aktivní hru s napadáním už v útočné třetině a domácí se s tím dlouho nemohli srovnat. Nakonec se ale domácí hokejisté dokázali prosadit a drama ze zápasu s Boleslaví se tak neopakovalo. Velice sympatické bylo to, že ač je Třebíč téměř beznadějně poslední, přijela ji povzbudit hrstka příznivců a během zápasu o sobě dávala vědět.

Do zápasu vstoupili aktivněji hosté. Hned ve 2. minutě si vypracoval šanci Caha. Vzápětí se na druhé straně uvolnil Kudrna, ale Koťátko ramenem poslal kotouč nad. K odraženému puku se opět dostal Kudrna a jeho další pokus skončil na horní tyčce. V 8. minutě napřáhl od modré zpoza obránce Kučný, Sáblík na poslední chvíli reflexivně vyrazil. Domácím hokejistům se nedařilo prosadit se proti těsné obraně soupeře a problémy v rozehrávce jim dělal i soupeřův aktivní forčeking. V 10. minutě zachránil hokejisty Slovanu od pohromy Vála, když sebral kotouč, který Sáblíkovi propadl a mířil brankovištěm do opuštěné svatyně. Poté Lvi zvýšili tempo a hosté se do šancí tak snadno nedostávali. Ve 13. minutě prověřil pozornost Koťátka nenápadným bekhendovým pokusem Pazourek. Postupně domácí hokejisté zvyšovali tempo a nutili hosty k nedovoleným zákrokům. Při přesilovce se usadili před Koťátkem, ale nedokázali přesně zamířit. Vzápětí poté, co se síly na ledě vyrovnaly, putoval na trestnou lavici po nebezpečné hře vysokou holí Svačina. Při další přesilovce napřáhl z první od modré Kříž a trefil se přesně do víka - 1:0. Těsně před první sirénou mohli hosté ještě z jasné šance vyrovnat, ale Sáblík jim fantastickým zákrokem skórovat nedovolil.

Velice pěknou šancí začala druhá třetina. Hodek objel branku, přihrál mezi kruhy Pavlasovi a ten pálil bez přípravy. Proti jeho střele se ale efektním semaforem vyznamenal Koťátko. 25. minuta patřila hráči s číslem 25, Pazourkovi. Nejprve hostujícího brankáře dvakrát za sebou prověřil z blízka a těsně poté netrefil téměř odkrytou branku. O 2 minuty později se do pásma natlačil Buďa a Čižkovi se ho podařilo zastavit jen za cenu dalšího faulu. V přesilovce měl dvakrát stoprocentní možnost zvýšit vedení Švík, ale v obou případech mu střela z voleje nesedla. Festival zahozených šancí pokračoval ve 30. minutě. Přesilovku měli tentokrát hosté a do prázdné branky nedokázal uklidit Caha. Hra v oslabení jakoby trochu rozhodila ústecký rozjetý stroj a hosté začali okamžitě vystrkovat růžky. V 31. minutě prověřil Sáblíka tvrdou střelou od modré Kališ. Hra byla poté ale dost neurovnaná a ztrácela tempo. V době, kdy už se zdálo, že oba týmy čekají na druhou přestávku, udělali ve středním pásmu hosté fatální chybu. Kotouč se přes Pavlase a Lipinu dostal až k Buďovi, který si po krátkém sólu nejprve blafákem položil brankáře a pak zasunul do prázdné branky.

Do třetího dějství vstoupili hosté jako blesk. Už po 15 vteřinách mohl snížit Fryauf, ale Sáblík se na švestkách nachytat nenechal. Vzápětí na druhé straně střílel z blízka z otočky Fink a hned po něm z kruhu Pazourek, ale Koťátko oba pokusy s přehledem chytil. Ve 44. minutě hráli hosté přesilovku, zamkli Lvy před jejich branku a kontaktní gól visel ve vzduchu. To za Sáblíkem zazvonila tyčka. Pak už ale na ledě začalo úřadovat jen jedno mužstvo. Ve 47. minutě nahrál Sýkora od mantinelu mezi kruhy Jankových a na jeho střelu z první brankář hostí nedosáhl. O pár minut později se zbytečně neunáhlil Kudrna, počkal si, a potom přesně načasoval přihrávku na rozjetého Jankových. Jeho další pohotovou střelu z voleje viděl Koťátko až v brance - 4:0. 5 minut před koncem přežili hosté bez úhony další oslabení, ale těsně po neskočení hráče na led vypustil projektil Mazanec, brankář jen s obtížemi vyrazil před sebe a Přeučil z otočky poslal bekhendem kotouč pod víko. Třebíčský brankář se hodně zlobil a vysloužil si za to desetiminutový trest. Minutu na to se v závaru před Koťátkem nejrychleji zorientoval Pazourek a vyraženou střelu poslal, jak jinak, pod víko - 6:0. Zdálo se, že poslední 4 minuty se už budou jen dohrávat, ale hosté nesložili zbraně a snažili se vstřelit alespoň čestný gól. V pohodě hrající domácí je ale téměř k ničemu nepouštěli. V 58. minutě se strhla před hostující brankou menší strkanice a během necelé půlminuty poslal rozhodčí na trestnou lavici po dvou hráčích z obou týmů. Další desetiminutový trest při tom dostal opět Koťátko, a tak putoval rovnou do sprch.

Jiří Otoupalík (SK HS Třebíč): "Situace je pro nás velice složitá. Dvě třetiny to vypadalo, že jsme měli jakousi šanci, ale ve třetí třetině bylo jasně vidět, že ta hráčská kvalita domácích je někde jinde a utkání dopadlo tak, jak dopadlo. Proti tak silnému mužstvu se musí hrát v pěti, my jsme se dopouštěli zbytečných faulů. Hned v první třetině jsme byli třikrát v oslabení, přičemž při tom prvním gólu to bylo dvakrát téměř v řadě. Potom ke konci druhé třetiny jsme udělali hrubou chybu na modré čáře, což se nám v utkáních stává, bohužel, dost často. Minutu a půl před koncem třetiny jsme dostali gól do šatny a z toho jsme se, v té situaci, ve které se momentálně teď nacházíme, už nevzpamatovali. Třetí třetina už byla téměř jednoznačně v režii domácích."
Vít Borůvka (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Třebíč tu podala v té první polovině utkání dobrý výkon. Rozhodně nepřijeli, tak jako v loňské sezóně, jen bránit. Hráli aktivně a vytvořili si i šance a dali snad i tyčku. Výsledek 6:0 je pro ně až krutý. Ta kvalita, která byla na naší straně, byla ale patrná po celé utkání. Hráčům jsme zdůrazňovali, že soupeře nesmíme podcenit, ale vědomí, že je na posledním místě tabulky, v nich bylo asi hluboko. Proto se Třebíč dostávala do šancí a bylo to hlavně z toho důvodu, že naši hráči, hlavně obránci, byli v úvodu pomalejší. Mohlo se nám to i vymstít. Dnes nehrál Honza Kudrna, má podezření na utržený meniskus, ale lékař to ještě definitivně nepotvrdil. Navíc má z Brna zlomený nebo naštípnutý článek prstu., takže jsme jeho dnešní start vynechali."